Skocz do zawartości
katarzyna1984

czy to cyjano ?

Rekomendowane odpowiedzi

mam coś takiego od 2 tygodni jest coraz więcej

post-24752-0-22909600-1430910940_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki,wyglada paskudnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na forum jak z tym walczyć jest tego sporo tutaj do poczytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To młode akwarium? Jeśli tak, to to cyjano, to normalny etap- powinno minąć samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak ma 3 miesiace,było oki ale to chyba od wody z filtra ro id,nie miałam miernika i dzis kupiłam i pokazywał 01 wiec zamówiłam juz nowe wkłady i chemiclean tylko nie wiem czy wsypac go do baniaka czy rozcięczyć z wodą ro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu pisze że trzeba go rozpuścić w wodzie a później wlać tą wodę do akwarium.

Edytowane przez Septimus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpuść obliczoną dawkę w wodzie ro aż płyn zrobi się przezroczysty i chlup do baniaka pamiętaj o odpieniaczu!!! bo zwariuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jeszcze poczekal. Zmienil te filtry i zywice, by TDS pokazywal 000 i dal kilka dni. Po co od razu chemia? Baniak mlody, tez to przerabialem, i plaga znikla sama. No chyba, ze nie masz zadnego zycia w baniaku, to lej te chemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze @creol też bym poczekał. Chemia to ostateczność.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wiele osób uważa że na temat cyjano już wszystko wiadomo. Prawda jest taka, że na ten temat krąży wiele mitów a większość tych mitów nie jest zgodna z rzeczywistym światem a co z tym idzie ten temat wcale nie jest wyjaśniony.

Z ciekawosci zapytam:

Jakie masz NO3, PO4 [czym mierzone]?

Jaką mieszanke soli stosujesz i ile wody podmieniasz?

Jak karmisz zbiornik?

Co dokładnie jest w akwarium - ile ślimaków jedzących glony, ile ryb, ile i jakie korale lub makroglony itd?

Jaki stosujesz system filtracji?

Jakie i ile mikroelementów dolewasz?

Czy masz w akwarium piasek? Czy ten piasek jest zamulony?

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nanokaczor, kolega przeciez fotke zapodal (to tak ad Twojego ost pytania), napisal tez ile ma zbiornik (a co za tym idzie niewiadomo czego tam na pewno nie trzyma). Kolejny raz czytam ktoras Twoja wypowiedz i juz chyba zaczynam rozumiec czemu inni sie Ciebie czesto czepiaja- otoz czytaj najpierw o co komu chodzi, a potem radz, bo czesto zamet niepotrzebnie robisz oderwanym z lekka postem. Nie przecze, wiedze moze i masz, ale w niesamowity sposob probujesz ja wykorzystywac :chris: . To takie moje spostrzezenia :ninja: .

A Autora tematu przepraszam za to odejscie, ale nie moge sie powstrzymac.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik ma 300l i ponad 3 miesiące, nie posiadam sumpa ,odpieniacz deltec mce 600 i sucha skałe około 40 kg. i zywy drobny piasek, ze zwieżąt posiadam tylko 4 slimaki czyszczace i 3 krewetki i od tygodnia babke piaskową i zułtka ktury wykosił wszystkie zielone glony w 4 dni. no3 -0 po4-0,04 no2 -0 kh-8,6 zasolenie 1023 solanka z reef crystals i podmianki robie co 2 tygodnie 40 l ,żadnych koralowców nie posiadam, karmie 2 razy na dobę mrożonką i alga nori male ilości.co ,2 tygodnie wlewam bakterie biodigest.

Edytowane przez katarzyna1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@Creol czy możesz w takim razie odpowiedzieć na pytania, które zadałem na podstawie postów znajdujących się na początku tego tematu?

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Masz niskie NO3 i wysokie PO4 [ w porównaniu z naturalną wodą morską] Jeśli robisz testy "małą hanką" to możesz mieć równie dobrze 0.08 mg/l [0.04 +- 0.04 mg/l ] jonów PO4 3- http://shop.hannains...osphate-lr.html . Nie wiadomo też ile jest w zbiorniku innych [w tym także organicznych] związków fosforu. Robisz podmiany na wodzie robionej z soli w której jest dużo mikroelementów. W zbiorniku zyją tez ryby, które karmisz i w ten sposób dodajesz do wody masę różnych mikroelementów potrzebnych do fotosyntezy oraz różne związki fosforu.

W zbiorniku panują warunki idealne dla cyjanobakterii. Jest dużo fosforu oraz mikroelementów. Cyjanobakterie do wzrostu mogą korzystać z azotu [N2], którego nigdy nie brakuje.

Stara akwarystyczna zasada mówi że w każdym zbiorniku powinna panować równowaga pomiędzy ilością zwierząt i roślin lub glonów. Zachowaj równowagę a osiągniesz sukces.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy salifert,a co radzisz mi zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli to salifert to nie wiem jakim cudem stwierdziłaś ze w wodzie jest 0.04 mg/l PO3 skoro podziałka na teście jest 0 potem 0,03 a potem o.1 itd. Nie ma to jednak znaczenia. Jeśli stosujesz saliferta to popełniasz dużo większy błąd .

Nie podmieniaj wody, nie lej bakterii, odsysaj cyjanobakterie, kup korale i czekaj aż zbiornik się ustabilizuje. Zacznij robić podmiany dopiero jak znikną cyjanobakterie i będziesz miała dużo korali które potrzebują mikro i makro-elementów. Jak korale się rozrosną to same podmiany mogą nie wystarczyć ale zanim do tego dojdzie to jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie. Jak napisałem wcześniej. Jeśli zachowasz równowagę pomiędzy ilością ryb, ślimaków krewetek [i innych zwierząt] a ilością korali i glonów to osiągniesz sukces bez odpieniaczy, adsorbentów i "magicznych mikstur". Te wszystkie nowoczesne metody które pojawiły się w ostatnich latach ułatwiają sprawę ale ich zastosowanie nie jest koniecznie potrzebne.

Warto też skombinować ślimaki jedzące glony które mnożą się w akwarium [np turbo].

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A i jeszcze uważaj na PO4 - jak ci wzrośnie do 0.1 a azotany będą "zerowe" to wtedy trzeba będzie podnieść NO3 [roztworem np NaNO3] do ok 5 mg/l - tak żeby glony [w tym symbiotyczne] miały więcej paliwa i nie dały szans cyjanobakteriom. Narazie jednak masz PO4 idealne dla miękasów - wykrywalne ale niskie. Jak PO4 za bardzo spadnie to wtedy karm więcej [mięchem].

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nanokaczor, po prostu chciałem byś na przyszlosc b uważnie czytał, a dopiero swoje "mądrości" wykładał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jakie mądrości? Nie zgadzam się z wieloma hipotezami, które sprawdziłem i przez które straciłem wiele czasu oraz pieniędzy. Przykładami są hipotezy o wpływie cyrkulacji albo TDS na cyjanobakterie...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Stara akwarystyczna zasada mówi że w każdym zbiorniku powinna panować równowaga pomiędzy ilością zwierząt i roślin lub glonów. Zachowaj równowagę a osiągniesz sukces."

Kurcze nanokaczor wszystko dobrze piszesz , ale na litość Boską to brzmi jak slogan z czasu PRL. Nie ma równania na tą równowagę, jeśli jest to daj mi , wierz mi że od razu skorzystam.

Nie gniewaj się na m nie - trochę po leciałeś. A pozatym zgadzam się z powyższym co pisałeś. Uśmiechąłem się dla tego że po 3 latach

zbiornika - pierwszy raz dziś wleję chemiclan . bo już nie mogę na swój piasek patrzeć. Pozdrawiam.

Pani Katarzyno proszę kupić testy JBL na fosforany mają lepsza podziałkę i są dokładniejsze 0,00, 0,02, 0,05, 0,1; i 0,4 0raz wyżej co nie ma już większego znaczenia. Uważam że są dużo dokładniejsze niż - salifert , tu 0,03 , a 0,4 to "kurcze blade " wszyscy w rodzinie mamy inne zdanie na temat przynależności koloru.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Przeczytaj opis produktu, o którym piszesz. W tym opisie są same slogany - nie ma żadnych konkretnych informacji. Nie wiadomo jak TOTO działa. Jeśli nie wiadomo jak coś działa to nie stosuj tego bo nie wiadomo jakie mogą być efekty. Jeśli nawet za pomocą tego jednorazowego środka usuniesz cyjano i będziesz prowadził akwarium w ten sam sposób to i tak plaga powróci.

Jak masz cyjano na piachu to może w tym piachu jest dużo mułu. Cyjano lubi mułek. Nie zawsze ale często cyjanobakterie rosną na detrytusie.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że nie masz racji. Ale nie mam wyjścia

Może coś z tym piachem faktycznie coś jest. ...

Może coś z tym piachem faktycznie coś jest. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.