Skocz do zawartości
darekkuku

Pieniący węgiel???

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, biorę się dzisiaj za wymiane wkładów do osmozy. Jak zawsze przepłukuję wkład z węglem aktywnym a tu zonk!. Zamiast czarnej wody poleciała zwykła przezroczysta a na dodatek we wiaderku poniżej wytworzyła dość mocną pianę!!!! spotkał się ktoś z czymś takim ??? Nie będę go zakładał bo się boję ,ale jestem w szoku! taki wkład jak na zdjęciu

Dzwoniłem do firmy USTM (producenta) Powiedziano mi ,że najprawdopodobniej zamieniono naklejki i jest to dolomit (odżelaziacz) :( i tym sposobem zostałem bez węgla a do sklepu mam 50km!! :wallbash: Teraz będę miał na uwadze ,żeby trzymać się od filtrów tej firmy z daleka. To tak dla przestrogi.

post-6812-0-77040800-1430978718_thumb.jpg


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szok. Polecę ci www.aquafiltry-sklep.pl Wiem że to reklama. ale kupuję tam wszyskie wkłady od 3 lat. Od 10 do 20 zł + przesyłka - kupuję po 2 każdego + mineralizotory - woda do picia /ponoć lepsza od butelkowej Hyhyhy - i jeszcze żonie wodę do żelazka robię.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem , znam ten sklep , Dzięki . Dobrze ,że zawsze przepłukuję węgiel... :/


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, no to Cie wystraszyli Darku. Ja powiem tylko tyle, że węgiel we wkładzie może być prasowany. Eliminuje to pylenie czyli brudną wodę w pierwszych, powiedzmy dwóch litrach. Z tą pianą to jaja. Może trzeba tak robić jak inmar. On moczył wkład węglowy długo przed wymianą.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja dzwoniłem do producenta ;) i tam najpierw pan kierownik produkcji powiedział ,że objawy są takie jak przy odżelaziaczu i skierował mnie do pana montażysty ,który najpierw wypytał czy wkład jest sypki ,czy jest ciężki oraz czy na czarne sitko wewnątrz, bo węgiel zawsze pyli. Odpowiedziałem ,że wkład jest sypki,ale jest go jakby mniej niż normalnie i jest lekki a sitko jest białe . Wtedy pan montażysta stwierdził ,że sądząc po objawach to odżelaziacz i ktoś musiał pomylić etykiety i powiedział ,żeby nie używać do akwarium morskiego . Wniosek : ZAWSZE PŁUKAĆ WKŁADY ! ;) aa i nie kupować z tej firmy ,bo nie wiadomo co jest wewnątrz ;)

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co się komu przyklei ... :)

Ja zawsze po wymianie filtrów puszczam przez nie z 10litrów wody do ścieków i dopiero do dolewki. Choć jeśli chodzi o wkład węglowy to zazwyczaj widać pył z węgla na obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło też miałem taką sytuację, kupiłem jakiś węgiel od prywatnego użytkownika alledrogo - niby węgiel do akwarium itd.

Jak to wsypałem do sumpa to to tak szczelało powietrzem że myślałem że zawału dostanę, do dziś nie wiem co to jest, zaczęło strzelać a potem jak opadło na dno to waliło pęcherzyki chyba powietrza.

Niby jak wyjąłem to malowało jak węgiel i zapach podobny tak jakby.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.