Skocz do zawartości
Pit

MAREA STREAM ..jak to z nimi jest

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest ktos kto uzytkuje pompki tego producenta dluzej i moze cos o nich konkretnego powiedziec? Szkoda kasy czy nie jest tak żle jak pisza niektórzy tutaj Mozecie okreslic np :

Głośnosc 0-5

Ruch wody 0-5

Wadliwość 0-5


"Pit "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od miesiaca mieszaja

Glosnosc - 1 nieslyszalna (ale zalezy co kto slyszy)

Ruch wody - 5 (strumien szeroki bardzo ladnie)

Wadliwosc - po miesiacu trudno ocenic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glosnosc 0nie slyszalna

ruch wodynie umiem okreslic bo do porownania strumienia mam ts07

ale jest ok

wadliwosc jak narazie nie stwierdzilem

mam takie pytanie czy w nich reguluje sie wydajnosc ?

tam niby jest jakis taki pierscien do regulacji, moze mi ktos objasnic??


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno modele są dość nierówne w wykonaniu tzn kupując dwie szt moze sie okazać ze jedna cicha druga glośna itp.

Ja widocznie miałem szczeście bo moja jest praktycznie niesłyszalna - maxi jety są głośniejsze:

glosnosc - 4

woda - 4

wadliwosc - tez mam ok miesiąca i zobaczymy na razie jest ok.

wygląd - 4 - wszyscy pytają "co to jest kamera"??

Nie daję max pkt bo pewnie mogłoby być lepiej czyli zupełna cisza, pracuje bez prądu itp :(

Martwi mnie tylko sposób mocowania - wykorzystałem przyssawki i nie wiem jak długo to sie utrzyma na szybie bo pompa jest ciezka trochę.

Poniewaz jest tak jak pisze powyzej niedługo kupuję drugą pompę Marea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lukas :

mam takie pytanie czy w nich reguluje sie wydajnosc ?

tam niby jest jakis taki pierscien do regulacji, moze mi ktos objasnic??

Trudno to moze nazwać regulacją - pierscieniem zamykasz otwory przez które zasysa wodę ale mysle ze moze sie to odbić na jej głośności. Natomiast te otwory otworzone idealnie nadają sie do zassania np. ukwiała :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie 4200 od 3 miesiecy. Na poczatku przez pare dni byly dosc glosnie ale pozniej sie dotarly i chodza cicho. Otwory wlotowe sa male wiec nie sadze zeby mogla zassac ukwiala. U mnie jak na razie nic nie zassaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!! Ja mam 2szt. 2400 od 5 miesięcy. Jestem zadowolony z użytkowania są niesłyszalne bezawaryjne i wydajność też bardzo dobra .


300 litrów, sump 120 l, HQI 150W, T5 2*54W Bluu, odpieniacz Best 400p, 2*marea 2400l/h, pompa w sumpie 3600l/h, skałka 65kg. 1 ocelaris,1 zebrasoma żółta, 2 clarki,krewetka czyszczšca, 2 kraby pustelniki, grzybowieńce 6 gatunków, xenia pulsujšca, xenia sp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam 2400 i jest praktycznie bezglosna a co do trwalosci nie powiem nic bo mam ja niecaly miesiac.ale warta zakupu.a co do strumienia bardzo szeroki a w moim akwa dosc krotkim z kazdej strony jaknajbardziej pozytywnie.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że zmniejszenie wydajnośći na pierścieniu powoduje głośniejszą pracę. Paradox?


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje startuja jak stary traktor - potem juz ok. Mysle, ze warto polecic.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z ich poborem prądu, bo jest kilka różnych informacji. Może ktoś przeczytać z tabliczki na pompie ( nie z opisu w internecie :( ), jaki jest pobór prądu w Marea 3200 i 4400 ?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisach często jest podawane 3200 -11W, 4400 -16W, czyli to błąd na 100%?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam to ze strony producenta :-)

Moze tutaj jest blad. Nie jestem pewien, ale z logiki wychodzi, ze wieksza pompka powinna wiecej ciagnac tak jak Ty podajesz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest ciekawa sprawa z tymi mocami bo logika nakazuje sądzić ze mocniejsza pompa więcej zużywa prądu. A moze to jakiś błąd w wydruku całej serii oznaczeń albo co :(. Należałoby zestawić więc dwie pompy 3200 i 4400 i zobaczyć czy mają te same rozmiary silnika i czy czasem nie dmuchają podobnie - często jest tak że producenci produkują sprzęt z max. funkcjami a w niższych modelach tylko te funkcje wyłączają.

Zastanawia mnie tez to ze 2400 ma tylko 5W a niewiele wydajniesza 3200 juz trzy razy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie - przed chwila odczytalem 4400 - ma 13W; 3200 15W ; 6000 - 26W

do tego 4400 najglosniejsza w 6000 wymienialem wirnik bo niestartowala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

and co do dmuchania to jest spora rozniaca miedzy 3200 i 4400, oczywscie na kozysc tej ostatniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie pompy 4400l 13W i sprawuja sie swietnie a mam je ponad 3 miesiace i jestem zadowolony


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.