Skocz do zawartości
demono1

ukwiał quadricolor a błazenki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem pieknego duzego ukwiału quadricolor chcialbym zeby zamieszkaly w nim blazny ale jakos to nie idzie czy sa jakies sposoby zeby je skłonic ? Sa ta chodowlane ryby para .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie trwało to długo ale w końcu wlazły, poczekaj, jestem pewien, że go zamieszkają.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo slyszalem ze chodowlane to tak sredio sie interesuja pozatym upodobaly sobie falownik :) mysalem tez zeby wylaczyc falowniki zeby mogly sfobodnie go szybciej znalesc ale ok to czekamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposob pozycz od kogos 1 blazenka ktory wie co to ukwial a 2 wplynie sam

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ważne czy hodowlane, natura to natura...wlezie


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ukwiał się usadowi, zagoń delikatnie tam błazenki, niech się otrze choć jeden o ukwiał. Ja swoje usadziłem. Najpierw jednego nakierowałem na ukwiał, otarł się raz i drugi, zaczął przy nim przesiadywać, a następnego dnia, po powrocie z pracy, zastałem dwie mordki radośnie wyglądające z ukwiału.

Błazny poprzednio mieszkały w sarco - przez ponad rok. Jeden ukwiał zignorowały, kupiłem drugi - inaczej ubarwiony. Ten zaakceptowały.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposob pozycz od kogos 1 blazenka ktory wie co to ukwial a 2 wplynie sam

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

dobrze napisac mam taka akrylowa tube i zlapalem jednego blazenka i go wpuscilem w nia i skierowałem na ukwial ale nie chcial wyplynac na niego . Poczekamy zobaczymy co bedzie dalej

Jak ukwiał się usadowi, zagoń delikatnie tam błazenki, niech się otrze choć jeden o ukwiał. Ja swoje usadziłem. Najpierw jednego nakierowałem na ukwiał, otarł się raz i drugi, zaczął przy nim przesiadywać, a następnego dnia, po powrocie z pracy, zastałem dwie mordki radośnie wyglądające z ukwiału.

Błazny poprzednio mieszkały w sarco - przez ponad rok. Jeden ukwiał zignorowały, kupiłem drugi - inaczej ubarwiony. Ten zaakceptowały.

bede musial tak zrobic delikatnie ale nie chce sresowac ryb moze same zobacza i sie zadomowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba stresować, ryby widząc rękę, same na nią reagują - nie ma potrzeby ganiania ich czy gwałtownych ruchów - delikatnie nagarnąc lub zbliżyć rękę - wystarczy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał to dla nich schronienie - więc w chwili "zagrożenia" same się w nim schowają - to co napisał dale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał to dla nich schronienie - więc w chwili "zagrożenia" same się w nim schowają - to co napisał dale

teraz jestem poza domem moze jak wruce bedzie niespodzianka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Moje mieszkały w Euphylii ,jak dostały ukwiały to jeszcze bardzo długo się nimi nie interesowały .Od niedawna siędzą w ukwiałach .Daj im czasu.Błazny mam z hodowli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp zrobie tak jak piszecie dam im czas niech natura robi swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.