Skocz do zawartości
Shrimp

stelaż 100x40x80cm

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni szukam firmy, która zajmuję się spawaniem stelaży pod akwarium. Dzwoniłem do erybki i kilku innych sklepów. Różnice w cenie są kolosalne w erybce stelaż 600zł + wysyłka 100zł, a gdzie indziej identyczny z nóżkami, malowaniem itd 300zł + 90zł wysyłka. I tutaj pytanie do Was: Skąd wy macie stelaż? Gdzie polecacie go zamówić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego chcesz mieć ten stelaż? Bo cena też zależy od materiału. U mnie w stopce znajdziesz kontakt do nas jak chcesz :D Temat o stelażach niedawno był na głównej poszukaj :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standard, profile zamknięte, malowane, antykorozyjne 100x40x80 z stopkami ;) Poszło priv, ale inny niech też się wypowiedzą. Gdzie polecacie zamówić, tak żeby nie zostawić majątku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krwetka ale z czego ma być stelaż alum, metal, drzewo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krwetka ale z czego ma być stelaż alum, metal, drzewo ???

"Spawaniem stelaży" to raczej odpada drzewo :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mi obojętne, na pewno nie drewno ;) za dużo miejsca by zajęło w środku ;/ Z kolei alu troszkę drogie, a plusów chyba, aż tylu nie ma żeby płacić podwójnie. Zrobiłem projekt dzisiaj idzie na wycenę do miejscowego spawacza, oczywiście stal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób ze stali śmiało. Spokojnie profil 30x30x3 by wystarczył. Ja za sam materiał na swój stelaż zapłaciłem 70 zeta- profil 25x25x3 + 30x30x3 po 6m każdy i jeszcze 3m mi zostało. Wymiar 76x48.5x74(wysoki). Nóżki śruba M16 drobnozwojna x 4 szt + 8 nakrętek - nakrętki pospawane po dwie i przyspawane do stelaża. Farba chlorokauczuk. Koszt całkowity jakieś 110 zeta.

Myślę że miejscowy spawacz powinien wziąć około 250-300 zeta umalowane w podkładzie. resztę sobie sam umalujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już zamówiłem stelaż 100x40x80, stal 40x40x2mm, do tego śruby m10. Okazało się że forumowy kolega z solniczką mieszka 400m ode mnie w dodatku zrobił mi dokładny projekt, to się nazywa szczęście ;) Stelaż będzie pod koniec przyszłego tygodnia, kupie chlorokauczuk i raz, dwa go pomaluję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz faktycznie farta hehe, będziesz miał gdzie podejrzeć co i jak, no i po wodę z podmianki rzut beretem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam się na przyszłość ;) Stelaz już u Matiego. Pomalowaleś ?


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Spawaniem stelaży" to raczej odpada drzewo :)

Gdzieś na WIOCHA było ostatnio zdjęcie, że dospawali barierkę do drzewa pewni mistrze :D

A tak odnośnie stelaża, mój pod akwarium 180x60x60 będzie robiony z kwadratowych profili zamkniętych 25x25x3mm (6m sztangi do kupienia tanie są)

Miejscowy spawacz mi go wykona :) Wiem, że będzie solidnie.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaż wykonał dla mnie forumowy Kolega Dorian. Jeszcze raz dzięki za pomoc w ogarnięciu tego wszystkiego. Już 2 warstwy chlorokauczuku są dzisiaj maluję 3, tak dla pewności, aby nic tego nie ruszyło ;p Za stelaż zapłaciłem 220zł z dowozem pod sam dom ;) Do tego zakupiłem 1l chlorokauczuku jakieś 25zł, pędzle i rozpuszczalnik, żeby odtłuścić. Łącznie koszt to około 260zł. Jestem w pełni zadowolony jak skończę na pewno wstawię zdjęcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.