Skocz do zawartości
neopl

Sump do oceny!

Rekomendowane odpowiedzi

jesli już robisz z szykaną to szersza część jako pierwsza - czyli odwrotnie, zwiększ szczelinę na dole z 3 do 4 cm i nie rób jej takiej wysokiej - daj tyle co ma pierwsza szybka czyli 25 i tak będziesz miał podniesione do góry. Woda z dolewki nie będzie lecieć przez cały sump bo wlewać się może do komory odpieniacza.

I co do wysokości jego - uważam że jest za wysoki - będzie Ci w nim cokolwiek ciężko zrobić/wsadzić ręce - maks 40 szczególnie że masz 50 cm szerokości ( też to zweryfikuj względem szerokości w szafce bo może lepiej zrobić węższy i mieć trochę miejsca w środku na płyny itp) a jeśli zostawisz 50 cm szerokości to i tak pojemność wolna (przy 40 cm wysokości) to około 56 litrów a przy szerokości 40 to 45 litrów masz - myślisz że więcej Ci zleci z akwarium w przypadku braku prądu? - nie sądzę - nawet 3 cm na grzebieniu da Ci 25 litrów, Więc 40 cm wysokości wg. mnie to maks a i nad szerokością bym się zastanowił no chyba że masz tam więcej miejsca to spoko.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szerokość ok bo szafka ma 140x60, także zostaje mi z długości 60cm miejsca w szafce na elektrykę i jakąś chemię, teraz już wychodzę do pracy ale jutro zrobię szkic na nowo i ocenisz, a na tą szykanę to jak gąbkę nakładasz? wciskasz po prostu na sam dół?


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

WFKg.jpg

Tak wygląda mój sump.

Myślę, że wszystko działa jak należy :blushing:

W razie czego - nie mieszkasz daleko - przyjeżdzaj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklejone mam 2 półki ( przyklejone kawałki szyby na płask) na to kratka - dolna najniżej jak się da i tam miejsce na różne woreczki i górną 6 cm od grzbietu - sama kratka ma prawie 2 cm + 3 cm gąbki


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, troszkę zmodyfikowałem tego sumpa, ale wzór brałem od Debory, więc według rad obniżyłem wysokość do 45, ale i dolewka trochę mi się zmniejszyła, więc postanowiłem dodać te 10cm jeszcze do długości, w szafce zostanie mi jeszcze 50cm długości także myślę że wystarczy na elektronikę i żeby jakieś pierdoły trzymać, przez to że 10cm więcej na długości mogłem zrobić także trochę dłuższą komorę odpieniacza i pompy. zastosowałem 3 przegrody, w ich środku będę trzymał jakąś bio filtrację (prawdopodobnie siporax), podobnie jak ma debora, tylko teraz wymiary, jakbyście zerknęli na szerokości między przegodami i wysokość środkowej, czy wszystko ok.

post-10862-0-03831200-1432185770_thumb.jpg

Edytowane przez neopl (wyświetl historię edycji)

Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I dobre:)

Jaki odpieniacz planujesz?

Czy wiesz na jakie powinien miec zanurzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniek już mam, 25cm zanurzenie 65cm wysoki, szafka będzie 90 także luźno powinno się dać wyciągnąć, podstawa odpieniacza ma 25x25 także spokojnie jeszcze trochę mi wejdzie to sumpa, czyli wysokości i odstępy między przegrodami ok? dadzą radę te przegrody bąbelki wyłapać?

No i już poza tym to serdeczne podziękowania dla Debory i Kroczka za pomoc, a co do zaproszenia od Debory to na pewno kiedyś skorzystam ;)

mam jeszcze jedno pytanie, zaczynam projektować hydraulikę, i widziałem u jednej osoby na youtube że za każdym śrubunkiem ma osobno zamontowany dwuzłącznik (mówi że to jakby rozbierał akwa i żeby można wyjąć hydraulikę bez cięcia), ale widzę że łącznik bezklejowy jest już w śrubunku od spodu akwarium, czy jest sens montowania zaraz za śrubunkiem następnego skoro można odkręcić ten przy śrubunku w razie czego?? I czym macie jakieś patenty na przysłonięcie rewizji i powrotu żeby nic nie wpadło? bo cena za kawałek podziurkowanego plastiku jako sitko za 30zł to dla mnie przegięcie

Edytowane przez neopl (wyświetl historię edycji)

Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jeszcze sklejenie dolewki jako oddzielny zbiornik. Zawsze lepiej wyciągnąć np. do czyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.