Jump to content

ilarios

Klubowicz
 • Content Count

  152
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Mielec
 • Akwarium
  400

Recent Profile Visitors

4965 profile views
 1. Przy tak dużym zbiorniku planując pojemność sumpa weź pod uwagę ilość wody jaka ma "zlecieć" do sumpa w razie zaniku prądu. Przerabiałem dawno temu duży zbiornik roślinny z sumpem i niestety nie do końca w tym biotopie sump sprawdza się. Często liście drobnolistnych roślin zatrzymuje się na grzebieniu zmieniając poziom wody w kominie. Nie był to jakiś duży problem, ale jednak. Największe wyzwanie w moim przypadku to nasycenie wody CO2, które zostaje "wybijane" przez ten typ otwartego systemu filtracji. Przy stosowaniu kubełków tego problemu nie miałem.
 2. Poziom wody w komorze odpieniacza to 27cm. Jaki odpieniacz planujesz? Większość odpieniaczy działa na poziomie ok. 20 cm. A jaką funkcję ma pełnić ta komora "przelewowa" 5cm?
 3. Mogę polecić Reef Octopus Regal na pomie Vario S. Bardzo fajnie pieni, cichy. Co ważne, bardzo stabilny, nie przepienia.
 4. ilarios

  Reaktor wapnia

  Wyłączenie całości na noc nie jest dobrym pomysłem. Nie lepiej będzie odpowiednie ustawienie ph w reaktorze, żeby odciek był słabszy lub jeszcze lepiej zmniejszenie ilości podawanego odcieku? Nie wiem jakie macie reaktory i osprzęt, ale zdecydowanie unikałbym całkowitego wyłączenia reaktora.
 5. Ja już kilka razy ogarniałem przenosiny a konkretniej przesuwanie zbiornika. W jednym wypadku był wymiar 160x60x55 i było trudniej, w drugim 120x60x55 i tu już było dużo łatwiej. Ten mniejszy zbiornik przesuwałem z całym życiem do drugiego pokoju. Zdemontowałem i wyciągnąłem sumpa, spuściłem do kastrów 2/3 wody, waga i rolki pod spód stelaża i jazda. Najpierw jechałem wzdłuż jednego boku, potem przez drzwi zmiana na drugi bok. W miejsce wstawiasz nowy zbiornik i na kolejny dzień przekładasz. Bez strat i problemów.
 6. Jak duży jest to zbiornik, mam na myśli również wymiary? Czy nowy będzie stał w dokładnie tym samym miejscu? Masz miejsce na ewentualne przesunięcie tego na kilka dni?
 7. ilarios

  Heniochus Acuminatus

  U mnie ta rybka przez jakiś czas była "reef safe" ale do czasu. Potem skubała LPS-y, że aż do góry podnosiła je z podstawkami, dlatego zmieniła miejsce zamieszkania.
 8. Zależy jak jest zanieczyszczony, czy zarośnięty
 9. ilarios

  Lampa Radion g6

  musisz dokonać resetu. Tu masz instrukcję: https://support.ecotechmarine.com/hc/en-us/articles/360014691553-Radion-Factory-Reset-via-Buttons
 10. A to nie wiedziałem. Włączyłem go do zasilania bez akumulatora i cały czas wiatrak chodził, myślałem, że tak cały czas będzie ;-)
 11. Ale ten wiatraczek to bardzo głośny jest
 12. Nie będzie. Wiadomo, zależy co komu się podoba. Ja generalnie nie przepadam za mocno niebieskim a ta konfiguracja mi odpowiada. Mo zna przełamać jeszcze ATI Pink.
 13. Dla mnie najlepszym połączeniem świetlówek ATI jest Blue Plus i Coral Plus w stosunku 2:1 (2 szt. Blue Plus na 1 szt. Coral Plus).
 14. Do Twojego zbiornika proponuję Reef Octopus Octo Regal 150-INT + pompa VarioS lub Regal 200-INT w zależności od obsady. Bardzo, bardzo cichy, stabilny, super pieni. Przerobiłem większość dostępnych odpieniaczy i dla mnie ten najlepiej pieni.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.