Jump to content

ilarios

Klubowicz
 • Content Count

  106
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Mielec
 • Akwarium
  600

Recent Profile Visitors

1618 profile views
 1. Czyli 32ppt to 1,024 jak dobrze liczę. I przy tym potas 337 mg/l Waszym zdaniem jest na dobrym poziomie?
 2. Tragicznie nisko masz potas, dziwię się, że nikt nie zwraca na to uwagi
 3. Ja mam dosyć dużą powierzchnię tafli wody bo 160x60. U mnie działo się podobnie, już wcześniej kosultowałem z różnymi ludźmi "z branży" i potwierdzali że jest to jak najbardziej możliwe.
 4. Zdecydowanie jest to możliwe. Kilkukrotnie przerabiałem podobną sytuację szczególnie w zimie, gdzie dostęp świeżego powietrza jest ograniczony. Nikt nic do zbiornika nie wylewał, stopień zmętnienia zależał też od ilości przebywających osób w pomieszczeniu z akwarium oraz ilości spożywanych płynów. Zmętnienie znikało na ogół za ok. 2-3 dni. Sam nie wierzyłem że jest to możliwe, ale po kilkunastu (może nawet kilkudziesięciu) dokładnie takich samych sytuacji na 100% jestem pewien, że to co piszesz jest tego przyczyną. w lecie, gdzie okna są pootwierane sytuacja taka to rzadkość.
 5. I jakie wrażenia dotyczące odpieniacza po takim czasie?
 6. To wszystko zależy. Na początkowym etapie pewnie wystarczy, ale jak akwarium zarasta i nie ma już miejsca, każdy zakątek jest cenny, a tam właśnie światłą brakuje. Nad moim poprzednim zbiornikiem długości 120cm wisiała lampa 8x54W i było idealnie. Tutaj dochodzi 30cm więcej czyli po 15cm na stronę. W późniejszym etapie będzie brakowało, chyba, że miękkie i LPSy. Poniżej zdjęcie jak to u mnie wyglądało: Fakt, że przy 8 szt. świetlówkek prędzej dobierzesz odpowiadającą Ci barwę, niż przy 6 szt. Musisz sam ocenić.
 7. Do Twojego zbiornika najlepszym wyborem będzie ATI 6x80 Sunpower. Nic lepszego nie wymyślisz. 8x80w to przesada.
 8. Faktycznie z wymianą nie było problemu. u mnie tak to wyglądało:
 9. U mnie jakieś 3 miesiące temu rozpadłą się identycznie. Umieszczona była w sumpie. Firma Aquael wersja 300W Platinium. Grzałka była prawie nowa i na gwarancji. Wywaliła korki, ale nic złego się nie stało. Gwarancja została uznana i grzałkę wymieniono na nową. Żeby było ciekawiej jest to druga grzałka tej firmy, która w identyczny sposób rozpadłą się u mnie w ciągu ostatniego roku. Do czasu rozpadnięcia się bardzo dokładnie "trzymała" temperaturę.
 10. Masz bardzo niski poziom potasu i to w długim okresie czasu. Potas odgrywa bardzo ważną rolę w transporcie składników pokarmowych. Nie znam nikogo, kto ma taki niski poziom jak Ty. Dlatego koralowce mogą mieć problem z przyswajaniem substancji odżywczych. Musisz go podnieść do poziomu ok. 380
 11. Może Red sea 300? Bardzo ciekawa propozycja Zgrabny odpieniacz z dobrymi parametrami
 12. ilarios

  Odpieniacz.do 500

  Jak chcesz super odpieniacz to polecam mój z targowiska. Przy mega obciążonym, zbiorniku SPS, LPS, gdzie nie można było palca wcisnąć spisywał się rewelacyjnie. W obiegu ok 600 litrów, bardzo cichutki na pompie Tunze.
 13. Do sprzedania mam dużego koralowca briareum fluo. Wielkość ok. 25-30cm. Cena 180 zł http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/11/23/13619051_Briareumfluo.jpg
 14. Mała aktualizacja. Zbiornik ma juz prawie 3 lata. Wszystko w miarę ok. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.