Skocz do zawartości
Diodonn

Moje Aquarium - Pytania i zagadnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obnizyc NO2 w malym 130L akwarium przy dosc duzych rybach.Leje bakterie,ale to za malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obnizyc NO2 w malym 130L akwarium przy dosc duzych rybach.Leje bakterie,ale to za malo.

zamątuj lepszy odpieniacz i zastosuj jakies wkłady biologiczne np siporax i mozesz dawac jeszcze pożywke dla bakteri tak w skrócie opisane co mozesz zrobic :)

bo generalnie sprawa jest znacznie bardzie do rozpisana ale nie mam czasu az tyle :) popros kogos ogarnietego moze on Ci cos wytłumaczy dokładniej :)

Edytowane przez Moorecki1994 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś spaghetti dałoby rade ? w sumpie :p


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co oznacza " duże ryby"?

Jakie ryby?

Dlaczego tam są skoro jest NO2?

Dlaczego duże ryby są w akwarium 130l?

Ile karmisz?

Czym pienisz?

Poprosimy Cię o zdjęcie - chętnie pomożemy jak udzielisz nam więcej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam

Odpieniacz mam Tunze - bardzo dobry pieni jak moze.

Ryby : Scopas ,Najezka dlugokolca,Canthigaster papua,Labroides Dimidiatus - to wszystko.

Nie moge przelozyc ich do duzego bo zniszcza korale a nie dlugo kupie im 260L,ale narazie musza tam byc.Scopas nie zre korali,ale w duzym mam juz Zebrasome i walcza ze soba.Jak co tydzien podmieniam to No2 jest ok,ale czy jest jeszcze inny sposob zredukowac No2 ?

Scopas - sam potrzebuje 1500l akwarium,ale coz.....

Najezka tylko jest karmiona a reszta zre to co najezce z geby wylatuje podczas zarcis.Muszle,Stinte.

poz

D

Ps.

Ma ktos moze wiedze o Najezce dlugokolcej ? i drugie pytanko o Kosterze rogatej ?

post-25398-0-77431300-1431615082_thumb.jpg

Edytowane przez Diodonn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza obsade masz klasa jak na ten litraz..://


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko co koledzy napisali ??? na wiecej Was nie stac? pytam o konkrety a nie o Wasze glupie biadolenie.

Pytalem ::::

1 - Jak obnizyc NO2

2 - Ma ktos moze wiedze o Najezce dlugokolcej ? i drugie pytanko o Kosterze rogatej ?

Ps.Moje duze akqua - foto .........i nie wiem czy na cos takiego stac nie ktorych madrali z podniesionym nosem...

post-25398-0-27207500-1431632047_thumb.jpg

Edytowane przez Diodonn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obniżyć NO2 - czekać, musi się rozbujać cykl azotowy. Skoro masz NO2, to znaczy, że nawet nitryfikacja dobrze nie działa, nie mówiąc już o denitryfikacji.

Proponuję wyprowadzić ryby, ale piszesz, że się nie da, szkoda, bo się męczą, wprowadzić jakieś bakterie - może Microbe-Lift Specjal Blend lub Nite-Out i czekać.

Choć po cichu mam nadzieję, że piszesz o NO3. Powodzenia.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obniżyć NO2 - czekać, musi się rozbujać cykl azotowy. Skoro masz NO2, to znaczy, że nawet nitryfikacja dobrze nie działa, nie mówiąc już o denitryfikacji.

Proponuję wyprowadzić ryby, ale piszesz, że się nie da, szkoda, bo się męczą, wprowadzić jakieś bakterie - może Microbe-Lift Specjal Blend lub Nite-Out i czekać.

Choć po cichu mam nadzieję, że piszesz o NO3. Powodzenia.

OOOOO - normalna odpowiedz na temat - dzieki kolego.

Special blend i Nite-out zaczalem lac - wiesz,czasami warunki nie pozwalaja natychmiast stworzyc warunki jakie by zwierzaki wymagaly - ale staram sie - duze akwa jak pewnie widziales - lata bez problemow,jest dorosle i polityka azotanow jest stabilna,ale przejalem rybska po kims i nie moge ich dozucic do duzego - za duzo korali,po za tym kostera i pare jeszcze innych stworkow,gdzie byly by pokarmem dla Najezki dlugokolcej.Po za tym mam w malym akwa ospe (oodynium) wiec nie moge ryzykowac...Chodzi mi wiecej o No2 bo to jest silniejsza trucizna niz No3 - rybska sa nie spokojne i sie poprostu dusza zyjac w swoich odchodach.To jest kwestia czasu,bo chce 500 litrow kupic.Po za tym - najezka zre wiecej odemnie i tu jest pytanie,ktore zadalem czy ktos ma wiedze o niej bo w sieci pisza czesto karmic a to znaczy miec azotanow w cyc bo i sra itd.dla tego ten No2 - bo i nie moze byc inaczej i to jedyne zagadnienie mnie gnebi - bo chce wyrownac polityke bakteriowa a tu masz.........

Ale dzieki,za konkretna porade - bo po to jest te forum,ale wiesz jak to jest.

Mile widziane porady fachowcow

poz

D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp. 1 - Piotrek ładnie odpisał

odp. 2 - Jak by ci się chciało tobyś trochę poczytał

odp.p.s

patrząc po zbiorniku widziałem BOGATSZE - BIEDAKU - po z a tym :

- karta po prawej stronie na koronie - serwisujesz komuś zbiornik - czy to na sprzedaż w sklepie i nie wiesz co zrobić by to ładnie wyglądało :)

- mało cyrkulacji

- obsada miekasowa i trochę lps

- jaki odpieniacz itp . - poczytaj dział nowicjuszy

- doniczki - bajka ;)

- jest taki preparat z GroTech na No2 - ale tutaj Piotrek wszystko opisał co i jak

-reszt nie pamiętam - idę poczytać

-Ja tez widzialem madrzejszych od Ciebie - ci----e........

-Kartka po prawej - to co i kiedy mam dolewac,zeby nie zapomniec a ty widac jaka grafike w pc masz,ze nie potrafisz tego powiekszyc.-

-Malo cyrkulacji ? 2 x TUNZE 6015 i 6025 - .na 260 litra ?........ Pierwszy Kwietnia mamy ???

-jaki odpieniacz itp . - poczytaj dział nowicjuszy.....Pytalem sie Ciebie o odpieniacz ???? co mam czytac o odpieniaczach ??

-Doniczki - tak mi sie podoba - no i co ? wstaw se wazony koles - sprawa nie podlega dyskusji.

-

LPS-y - popatrz dokladniej,po za tym nie lubie SPE-sowskich talerzy,ktore zajmuja tylko miejsce.

-czy to na sprzedaż w sklepie - no widzisz koles jak pekasz i nie ´szukasz BIEDAKU formy,zeby kogos znizyc do wlasnego poziomu.

I kto tu prostacko sie kogo czepia ? 80% odpowiedzi to tylko i wylacznie obrazanie i textowanie nie na temat.

A tylko zadalem 2 pytania...............poczytaj koles na zachodnich forach jak umiesz jezyki obce - jak sie ludzie do siebie odzywaja.....rozmowa ich polega na wspolnej passji i wymianie doswiadczen....a tu zaraz piesci i mordobicie....haha.No ladnie panowie...po 30 latach po za krajem zameldowalem sie pierwszy raz na polskim forum i 2 dzien zostalem juz zj**--y.......bo se we wlasne akwa doniczke wsadzilem.....haha i na koniec sie taki nazwal - Szlachta Morska w Tarnowie....haha chyba naprawde dzis mam 1 kwietnia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Ja się zczepial nie będe, bo kazdy robi jak mu sie podoba. Mam tylko pytanie odnosnie tych doniczek, absolutnie bez uszczypliwosci - gliniane? Nigdy nie wiadomo co w glinie, nawet wypalonej siedzi.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Ja się zczepial nie będe, bo kazdy robi jak mu sie podoba. Mam tylko pytanie odnosnie tych doniczek, absolutnie bez uszczypliwosci - gliniane? Nigdy nie wiadomo co w glinie, nawet wypalonej siedzi.

Witaj - tak gliniane..

Zonka sobie zazyczyla to i wsadzilem - wiesz nie mam juz tam miejsca - bo to porabane wypukle akwarium po bokach sie zweza i ciasno sie zrobilo - na podlodze 5 euphilii a jak sie napapuja to nagle beczka robi sie za mala i chce jakies 500l kupic a te banke wszadze Najezke i scopasa....ale to wieksze akwa jest spoko,chodzi mi o male 130l z tym No2 ( to jest tylko na chwile,a tu leja mnie po pysku) ale spoko - kupilem wczoraj plyn i leje - zobaczymy.

Ale milo,ze piszesz.Dzieki

Popatrz Piotrek na ta walnieta najezke co wyprawia ze mna ::

post-25398-0-70005400-1431681464_thumb.jpg

Edytowane przez Diodonn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy i ile krzemianow, zelaza i innego syfu w glinie siedziec może. Moze warto pomyslec nad innym rozwiązaniem.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy i ile krzemianow, zelaza i innego syfu w glinie siedziec może. Moze warto pomyslec nad innym rozwiązaniem.

Ja tam trzymam tylko odrosty ,ale moze i racja - nie kwestinuje.

Niektore jak Pachyclavularia odcinam i nakleja na doniczki i kiedy juz obrosna je w okolo to chetnie to odkupuja odemnie inne zas wiaze gumka na kamieniach jak clavularia viridis czy xenie a np.Leder Fingen korale trzymam w takiej plastikowe szerokiej skrzynce jest na foto.

To wszystko oblesnie wyglada,bede musial chyba oddzielnie koraliki przelozyc - do innego zbiornika tak bedzie lepiej bo po co ryzykowac w duzym.

poz

D

post-25398-0-78219000-1431685583_thumb.jpg

post-25398-0-82116200-1431685590_thumb.jpg

post-25398-0-89044800-1431685597_thumb.jpg

post-25398-0-21538500-1431685606_thumb.jpg

post-25398-0-89265800-1431685613_thumb.jpg

post-25398-0-54579000-1431685620_thumb.jpg

post-25398-0-52507100-1431685628_thumb.jpg

post-25398-0-37269100-1431685633_thumb.jpg

Edytowane przez Diodonn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz blisko siebie oba akwaria to może dołóż pompę i połącz obiegi


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo Nitritu - kupilem nie dawno Zeulit - te zielone kamyki i zrobilem sobie taki jak to tu nazywaja Reaktor pod akwarium w szafie - wstawilem rurke ssaca do gory i wsypalem kamienie bo mowili tu,ze zmienia No2 w No3 - i latal tygodnie i nic nie zmienilo - odlaczyc to ustrojstwo ?

post-25398-0-53807400-1431688721_thumb.jpg

Edytowane przez Diodonn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ten Zeulit?

No to zdjecie robilem jeszcze przed wsypaniem zeolitu ale potem,kiedy to uruchomilem z dodatkowa pompa ,bo pod filter nie chcialem podpinac i go oslabiac.

Arku,tez tak myslalem ale w przyszlosci bo beda staly obok siebie ,ale teraz mam je w pokoju na przciwko.

A pro po pozniej - starczy jedna pompa co tloczy i bedzie po szlauchu sama wracac do glownego,czy 2 pompy bede potrzebowac. ?

Ale dzieki za rade.

post-25398-0-98164000-1431704469_thumb.jpg

Edytowane przez Diodonn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładam ze mniejsze akwarium masz z panelem a w dużym sumpa

2 opcje

1 opcja na głównej pompie z sumpa zakładasz trójnik i rozdzielasz obieg na oba akwaria z dużego powrót tradycyjny w małym montujesz pudełko przelewowe - ryzyko ze jak się zapowietrzy zalejesz chałupe

2 dodatkowa pompa pompująca wode do małego akwarium z sumpa + pudełko + czujnik poziomu wody który wyłączy pompe gdy osiągniesz max poziom

Arku,tez tak myslalem ale w przyszlosci bo beda staly obok siebie ,ale teraz mam je w pokoju na przciwko.

A pro po pozniej - starczy jedna pompa co tloczy i bedzie po szlauchu sama wracac do glownego,czy 2 pompy bede potrzebowac. ?

Ale dzieki za rade.


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.. nawet troszkę nie raz rażą Cie te doniczki ??? Może bardziej odpowiednie i stylowe były by amfory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - ktos tu mi napisal,ze istnieje preparat Grotecha na NO2.......szukam i szukam i nie moge znalesc a bylem dzis w sklepach i robili wielkie oczy o tym tak zwanym produkcie - mozna by cos wiecej o preparacie widmo w Niemczech ?

poz

D

Edytowane przez Diodonn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Arku . nie mam supa w duzym - dzieki za rade - no ryzyko jest zawsze,ale obmysle to co i jak.

Ant - wiesz w duzym mam wszystko ok to dotyczy malego,ale juz mam plana na wieksza beczke dla nich-

Narazie mam NO2 w malym ok - czesto podmieniam wode i dolewam moc bakterii.

Oliver - jak juz pisalem - to narazie,bo nie mam gdzie trzymac odrostow na sprzedasz...

1 - Ludziska dzieki za rady a teraz dla mnie ciekawostka - podczas ocinki Gorgoni zobaczylem takie cos dryfujace i odlowilem i pytam sie Was - wywalic czy wzucic z powrotem - podobne do ( po niemiecku Glasrose) dalem pipetka pokarmu to go zezarlo.FOTO

2 - cos mi sie w skale wychowalo dziwnego - czarne,blyszczace dupe ma jak krewetka lba nie zdazylem zobaczyc i dosc szybko przeplywa po miedzy skalami.Czasami w skale pysk wystaje,a jak latarka zaswiece to chowa sie w dol i nie moge tego dziada dokladnie zobaczyc.

poz

D

post-25398-0-02799600-1431788328_thumb.jpg

post-25398-0-46654600-1431788351_thumb.jpg

Edytowane przez Diodonn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie aiptasia.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,to jest podluzne jak krewetka i nie ma wasow - a ktos mi regularnie zzera czerwone zuantosy i wlasnie ja podejzewam.Ta tych sk.... dzikosow wytluklem juz 5 2 z nich bezbarwnym pociagniete na scianie dla przestrogi wisza.Ryby mi zazerali,ktore sie chowaly w skalach.

Rozyczka po polsku - super juz wiem...to znaczy dziadostwo dla korali tak ? wiec wyj....

---------------------------------------------------------------------------------

Jak zwie sie ten swir ? bo tutaj BLENNI

Podgryza mi Krowke...taka mala zolta a glupek ma na nia alergie........FOTO

post-25398-0-79560900-1431792324_thumb.jpg

post-25398-0-56381300-1431793856_thumb.jpg

Edytowane przez Diodonn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.