Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mala reorganizacja skał jednych ubylo drugich przybylo... Dolozylem ceramiczna.

Skale która wyciągnąłem która mi oddawala do wody syf tzn tak mi się wydaję. Glony zielone mi wywalilo moglo to się zbiedz w czasie z wymiana swiatla na 2x chinczyki 160w. Jeszcze ze sprzetu to dolozylem filter z palletkami. Problemy miałem z utrzymaniem stalej temperatury (grzalka klamala) wymienilem grzałkę na 2x eheim 150w i Termometr :-) podazam w kierunku lps no i mam drugie podejście do latwiejszych sps. Miekasy nie sa zadowolone z jakości wody teraz albo może zbyt mocne swiatlo?

Od około tygodnia stosuje ballinga ktorego poki co z reki leje. Dodatkowo pare kropel coral a,v,f i wieczorem kropelka jodu.

Xenia to na potege mi rośnie i czerwone grzyby sie mnoza...

Kh-7

Ca-400

No3-10 (to sie dzieli przez 10? Jesli tak to 0,01)

Po4-0

Mg-1440

Zasolenie - 1,024

Zdjęcia nie mogę dodać :-( później na komputerze dodam

Edytowane przez Derdziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z maja skała też miałem problemy ale dwa tygodnie moczenia w rodi gdzie każdego dnia woda była wymieniana na nowa pomogło.Teraz wsypałem piasek i w akwarium "mleko"

Te lampy to chyba nie masz ustawione na maxa?

Troche to by mogło być za dużo...tak mi się wydaje ale mogę się mylić.

Pozdrawiam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze światłem eksperymentuje :-) ale lps nie lubią gdy swieci na full. Ja swoja moczylem ale kupiłem jako sucha skala... Przy okazji wyciagania zauważyłem dwa male wieloszczety ale zostawiłem je.

Wiaderko z sola mi sie skonczylo i mam dylemat jakie wiaderko kupic teraz mialem TP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dużo osób doradzało TM Pro Reef Salt i taka kupiłem...

jest w dobrej cenie teraz w SwellUK

http://www.swelluk.com/tropic-marin-pro-reef-sea-salt/?gclid=CP254fiSyMsCFUgq0wodU5AMeg

a sól AF maja w H2O Aquatics

Również planuje włożyć kawałek żywej skały do sumpa żeby przynieść trochę życia.

Jeszcze muszę tylko znaleźć jakieś pewne źródło.Niestety większość forumowiczów to okolice Londynu...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd jestes kolego bo chyba niedoczytalem ja z Witham essex . Mam sporo sps jeśli cię to interesuje ? Jak tam no3 i po4 ? Pozdrawiam pomału pomału działaj to wyjdzie na dobre baniakowi i twojej kieszeni. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec chyba także zostane przy tej soli TP bo zadowolony z niej jestem. Ja ost wyciagalem skale z sumpa i pelno w niej zycia było :-) jak odchoduje to oddam pare wieloszczetow :-D

Grzesiek jestem z Birmingham ale kusi mnie by w Twoje rejony jechac bo za dobra cene sa clownfish piccasso :-)

Po4 nie wykrywalne a No3 10 (nie wiem czy to sie przez 10 dzieli jak tak to mam 0.1) testy mierzone salifertem.

Co do spsow to sie dopiero ucze :-) zbieram pieniazki na pompy do ballinga.

Jakas rada co do trzymania spsow?

Dodam zdjęcie jednego z moich ulubionych lps

post-24580-0-08123100-1458250324_thumb.jpg

Edytowane przez Derdziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moge poradzić to do lps po4 wykrywane a no3-5 i powinno być ok . Ja jak stosowałem balinga to mialem pompke dozującą jebao u mnie sie sprawowała bardzo dobrze teraz ze względów ekonomicznych i użytkowych mam reaktor( super sprawa) nic nie mieszam nie zmieniam kontroluje tylko KH i raz na miesiąc regulacja odcieku . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, kolejny morszczak w okolicy. Pozdrawiam i życze powodzenia

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy zauważyłem slimaki nagoskrzelne na montiporach usunąłem je za pomoca strzykawki.

Jakis wargacz sobie z nimi poradzi? Bo zamierzam po niego jechac. Gdzieś czytałem ze kolega tester polecał Halichoeres chrysus i właśnie jadę go szukać... Ale może ktoś z Was ma doświadczenie w walce z tymi slimakami?

Sporo nas morszczakow jest w UK, szkoda że trochę drogi mamy do siebie. Tak to można było by się umówić na złoty trunek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi się zakupić tylko six line wrasse może sobie ze slimakami poradzi :-) przy okazji kupiłem test na potas wynik wyszedł 430 dosyc wysoki i nie wiem dlaczego taki wysoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty trunek dobry pomysł :)

może jakiś zlocik ktoś w U.K zorganizuje kiedyś...

A ten potas....sprawdzałeś zasolenie?może za wysokie

Pozdrawiam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zieleni mi wywalilo, pewnie przez ta wymianę skaly. Poniżej fotka

post-24580-0-52744600-1459801764_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ostatniego razu minelo juz 4 miesiace. Akwarium ma sie ku lepszemu widac po kondycji korali.

W miedzy czasie przyszlo troche nowego sprzetu wymiana wkładu w filtrze przeplywowym na wegiel, zeo mix i phosphate minus.

zalacze pare zdjec, Jak bedzie zainteresowanie moge sie szerzej rozpisac :)

pozdrawiam, milego wieczoru

post-24580-0-41718700-1471541029_thumb.jpg

post-24580-0-67359600-1471542359_thumb.jpg

post-24580-0-56762700-1471542361_thumb.jpg

post-24580-0-35749100-1471542494_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.