Skocz do zawartości
mars79

sump

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem a mianowicie w ostatniej komorze tam gdzie jest pompa i dolewka brakuje mi wody , po 10 dniach brakuje mi około 2 cm wody tam gdzie mam zaznaczoną kreskę w głównym zbiorniku w czym może byc problem

post-23041-0-41804900-1431798191_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro jest tam dolewka tzn że: albo nie ma co dolewać bo brakuje materiału albo wiesza się pływak i uważa że jest OK


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale widzę ze coś dolewa a wodę na pewno ma /?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pływak może się wiesza - brud, glony, cokolwiek - więc i nie jest wstanie pójść wyżej więc obniża poziom - wsadź pływak do ciepłego octu niech go umyje i zobacz czy się zmieni


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagotować ten ocet czy mikrofalówce podgrzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podgrzać aby był ciepły - szybciej i lepiej działa jak jest ciepły


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tak jak wcześniej pisałem o braku wody w sumpie , na oko to mi się wydaje ze to dolewka za słabo dolewa , chyba kupie tą dolewkę

http://allegro.pl/automatyczna-dolewka-grawitacyjna-aqua-trend-i4812242898.html i pytanie jak połączyć ze zbiornikiem na wodę , a zbiornik mam baniak z kranikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie strzałka wpinasz się wężykiem którym leci woda z dolewki.

Prawdopodobnie jak ta gruszka się opuści to otworzy zawór i woda poleci. Wadą tego rozwiązania jest chyba to że zbiornik na dolewkę musi być wyżej, albo mi się tylko wydaje, niech ktoś kto ma takie dolewki się wypowie i będzie wiadomo.

A PS. Ja na twoim miejscu odstawilbym kilka litrów RO i codziennie dolewał po np. Litrze czy półtora - zależy ile odparuje i byś wiedział czy to dolewka czy nie ;D chociaż to jest dziwnie nie możliwe że Ci 2cm brakuje.

A czujnik Ci się czasem nie opuścił ? na przyssawce go masz czy na jakimś wieszaku ?

post-23823-0-45818700-1432040271_thumb.jpg

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik mam wyżej bo mam włozone na razie spłuczke i to mnie dziwi , mnie sie wydaje ze woda leci ale powoli i tak jak wyżej napisali ze pływak sie wiesza , chyba ze sie myle , ale od czego innego moze brakować wody w sumpie? dolewka ma podawać a widocznie ona podaje ale za mało , dzis znów ja czysciłem zobaczymy teraz co bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem a mianowicie z ustawieniem wody w sumpie rano się budzę i patrze ze zasolenie spadło z 1,025 na 1,022 i nie wiem czemu, teraz patrze a w komorze gdzie jest dolewka i pompa obiegowa wlało się więcej wody niż jest poziom i woda faluje i też nie wiem czemu tak się dziej a przez prawie cały dzień było ok chciałbym napisać ze woda przedchwilką spadła do poziomu a zaraz znów wzrosła po wyżej poziomu co sie dzieje ?

post-23041-0-33471500-1433178677_thumb.jpg

post-23041-0-90669900-1433178685_thumb.jpg

Edytowane przez mars79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej pompę obiegową przeczyść a nie dolewkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to od pompy obiegowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak myślę pompa nierówno pompuje i masz szybkie spadki wody też tak miałem , po umyciu pompy objawy minęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.