Skocz do zawartości
_Artur_

Identyfikacja choroby która wykończyła 80% obsady zbiornika.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co prawda już w zbiorniku pozamiatane i choroba wykończyła 80 % obsady w tym 10 pokolców ale może ktoś jest w stanie powiedzieć co to mogło być. Tutaj zdjęcia ryby:

8538628300_1431942367.jpg

3102915300_1431942371.jpg

Na kilku rybach była powyższa czerwona wysypka. Na innych występowała jednocześnie biała i czarna ospa. Na innych widać było charakterystyczny biały dość gruby nalot - jak gęsta pajęczyna. Choroba trwała jakieś 2 tygodnie. Ryby były dobrze odżywione i wydawało by się w dobrym stanie ale nic nie dało się zrobić.

Próba ozonowania wody okazała się bezskuteczna. W niektórych przypadkach ryby walczyły tydzień, w innych parę dni. Niektóre osobniki w agonii próbowaliśmy moczyć w osmozie przez 2-3 minuty a następnie trafiały do wody o niższym zasoleniu. Niestety dawało im to dodatkową dobę lub dwie życia i koniec.


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj...moj zoltek od 2 dni tez ma taka czerwona wybroczyne na ogonie. Pojawiła się z dnia na dzień, ale ryba zachowuje sie normalnie. Jest tlusta i wyglada zdrowo, ale teraz zaczelam się martwić.Choroba popojawiła się u Ciebie nagle czy po wprowadzeniu ryby?


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak jakaś infekcja bakteryjna - zazwyczaj wtórna sprawa po ospie, stresie, ranach itp

Jak dla mnie za bardzo kombinowałeś - chore ryby dodatkowo osłabiłeś kapielami w ro, łapaniem, zmianą zasolenia.

PS - z ozonem nie przegiąłeś? Nie popaliłeś rybom skrzeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo z Żółtkiem czerwone plamy przy ogonie , ale zachowanie ryby bez uwag, pobieranie pokarmu też . Margo widocznie coś z woda bo mieszkamy rzut beretem.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za bardzo kombinowałeś - chore ryby dodatkowo osłabiłeś kapielami w ro, łapaniem, zmianą zasolenia.

PS - z ozonem nie przegiąłeś? Nie popaliłeś rybom skrzeli?

Ryby kąpałem w RO gdy już ledwo żyły i dało się je wyciągnąć bez problemu. Także to była ostateczność - ostatnia deska ratunku - gdy już widziałem, że dużo rybie nie zostało.

Ozon szedł do odpieniacza z wydajnością około 150-200g/h z timerem ustawionym na 15min dozowania i 45min przerwy i tak całą dobę. Zbiornik ma 1800L w obiegu.

Skrzeli nie popaliłem gdyż są ryby których choroba nie ruszyła i oddychają normalnie wręcz wolniej niż zwykle i nie widać po nich żadnych oznak jakichkolwiek problemów.

Oj...moj zoltek od 2 dni tez ma taka czerwona wybroczyne na ogonie. Pojawiła się z dnia na dzień, ale ryba zachowuje sie normalnie. Jest tlusta i wyglada zdrowo, ale teraz zaczelam się martwić.Choroba popojawiła się u Ciebie nagle czy po wprowadzeniu ryby?

Wprowadziłem 4 nowe ryby które były w 100% zdrowe. 3 babki które widziałem ostatni raz w momencie wpuszczenia do zbiornika i naso vlamingi który pływał parę dni zdrowy i nagle go wzięła choroba na całego. Jednak nie wiem czy akurat ryby były przyczyną.

Edytowane przez ZielonyAmator (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.