Skocz do zawartości
market73

Burza piaskowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

może ktoś ma pomysł jak ustawić te dwie pompy cyrkulacyjne (widoczne na zdjęciu z lewej i z prawej) aby uspokoić trochę wodę w baniaku. Pomaga w tym trochę babka kopiąca. W wodzie cały czas kręcą się drobiny piasku w ilości znacznej. Te dwie pompy to Jebao rw8 z lewej i Jeabao rw4 z prawej. Skręcone są teraz do połowy mocy. Ma ktoś może jakiś pomysł? Szkło ma wymiary 120x40x50, pompa główna Jebao DC3000. Z góry dziękuję

post-24770-0-70078300-1432053098_thumb.jpg

post-24770-0-77003900-1432053108_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno miałem taki problem z za silnymi pompkami jebao na początku zmieniłem zasilacze na16V pomogło a docelowe rozwiązanie samo przyszło z czasem piasek się pozlepiał

Teraz wróciłem do oryginalnych zasilaczy i nic ni dmuchuje nawet jak ustawie na max


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burza piaskowa to wina tylko i wyłącznie babki, a nie pomp. Nie wierze ze te dwa cyrkulatory w 120cm akwa, skrecone do połowy mocy same podrywają Ci piasek z dna. Jeśli chcesz trochę uspokoić to skieruj je w górę na taflę wody.



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomógł piasek 5mm, prędzej się przytka jak go przesieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 42 litrowym jebao rw15, czyli sporo mocniejszą pompę (kupiona na przyszłość do większego zbiornika. Pierwszy raz jak włączyłem na minimalnych ustawieniach to przemeblowało cały zbiornik. Problem rozwiązałem rajstopą nałożoną na całą pompę. Wygląda i działa OK.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rw8 może zrobić niezły Sajgon w 200l, to co dopiero rw15 w 40l :D


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomógł piasek 5mm, prędzej się przytka jak go przesieje

Zmieszałeś ze starym , czy wcześniej odessałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.