Skocz do zawartości
Radek-sl

nowy projekt 1240 l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

z suchej skały, soli i bakterii AF wyszło ci takie dojrzewanie?


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dodałem tez mrożonki i troche czystego amoniaku , musiałem tez zasłonić okna bo akwarium stoi w takim pokoju ze od 6:00 do 12:00 jest w pełnym słońcu.

W tym miejscu chciałbym rownież podziękować egonowi za pomoc zdalną w odpaleniu systemu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierniczę a po co te mrożonki dajesz ? a ten amoniak po co? matko,tego jeszcze nie słyszałem

skąd te pomysły ?

kto ci takie rzeczy doradza? :w00t:

nasikaj tam jeszcze ,to nigdy nie wystartujesz z tym akwarium

jestem na miejscu ,to nie, słuchasz jakichś porad nie wiadomo skąd Jezuuuuuuuuu

Radek ile ty błędów popełniasz od początku

że też nikt z forum nic ci nie napisze ani nie powstrzyma, szok

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak zobaczyłam pierwsze zdjęcie to miałam spytać o amoniak.

Po co te mrożonki i amoniak?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem coś napisać ale poczekam na zadane pytanie przez Deborę bo też mnie to bardzo ciekawi


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem coś napisać ale poczekam na zadane pytanie przez Deborę bo też mnie to bardzo ciekawi

nie na Debore kolego Kroczek ,tylko na moje pytanie a raczej zszokowanie !

gdybym nic nie wspomniał to wszyscy by czekali aż koledze każą nasikać do akwarium żeby odpaliło

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldi fakt, ale Ona była jako ostatnia i dlatego do niej się odniosłem. Nie zmienia to faktu że ciekaw jestem skąd te pomysły.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewa ?

odpowiedz na zadane pytania


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zadałem jednonoroste ? Dojrzewa ?

Dojrzewa , więc ?

Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkAmoniak to amoniak kilka kropli dodane, sikać nie sikałem choc logicznie z punktunwidzenia chemicznego byłoby tonwytlumaczalne, po co mrożonki, no apowiedzcie jak zamknąć cykl azotowy ktory nienchce sie rozpocząć ?

Wrzucenie kilku kostek mrożonki spowodowało ze zgniła i wytworzył sie amoniak potrzebny do rozpoczęcia dojrzewania, wcZesniej prEz prawie miesiac żaden z parametrów nawet nie drgnął .

Teraz mam zakwit , czy dojrzewanie jest błędem ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytasz swój wątek trochę??? - skoro nie to powtórzę - po co mrożonki i po co amoniak i kto Ci to doradziła i w jakim celu?

EDIT:

zdążyłeś wyedytować

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. miałem podobnie w swoim akwarium (tylko bardziej zielono) pomoglo mi mocno dodanie zooplanktonu z dzialajacego akwarium (czyt. woda z 2 akwarium) oraz kilka kilogramow zywej skaly i robilem podmiany wody normalnie jak w akwarium robie czyli raz w tygodniu okolo 6% objętości. po miesiącu od odpalenia akwarium woda byla klarowna po okolo 2-3 miesiacach glony poschodzily nawet ze skal i szyb praktycznie do zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja leje tylko ProBioS i czekam .

Rano prEd zapaleniem świateł jest czysto co prawda nie krystalicznie ale te brązowe syfy ewidentne kwitną od światła.

dirty - nie nie nasikalbym , choc miałem taka podpowiedz od kolegi ktory ma aqa Malawi , u mnie jest jeszxze problem pienidla bo kupiłem używanego octopusa i dostałem zonka w worku , po weekendzie przyjeżdża 250ka od Sebastka i zacznie pienić jaknalezy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wierzę,Radek słodkowodni akwaryści ci doradzają tak ? jak odpalić morskie akwarium?

i podpowiadali żeby nasikać do zbiornika?

k**wa sory jestem w szoku hahahah

uryna metode

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze podpowiadali , to nie znaczy ze to zrobiłem :) za wysoki baniak nie siegnąłbym :). post-24711-1440221379,82_thumb.jpgpost-24711-1440221393,01_thumb.jpg

Jaśniejsza fotka po zapaleniu świateł , ciemniejsza przed zgaszeniem , najzwyczajniejsze w świecie dojrzewanie , skad to zaszokowanie :)?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak patrze to wszystko jest ok i dojdzie samo do ładu jak dobrze napowietrzasz wode. Ale i tak bym życie dodawał w postaci zooplanktonu i wode z działającego baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie poxZekam , musze zmienić pienidlo bo ten octopus jest zje..... I nic nie dodam , no moze faktycznie wiadro wody od kogoś tylko co to Mieni ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaraz moze zloze fotke pokaze ci co zmienilo u mnie dodanie kilka kg zywej skaly i dolanie zooplanktonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie wierzę,Radek słodkowodni akwaryści ci doradzają tak ? jak odpalić morskie akwarium?

i podpowiadali żeby nasikać do zbiornika?

Ale żeś Waldi trafił z tą urynoterapią. Tak sobie myślę że przed taką akcją to chyba trzeba jakaś odpowiednią dietę utrzymać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dirty_pig ok, zapodaj focie.

a poniżej moje parametry:

15.08.2015

temp 25C

zasolenie - 1,025

PO4 - 0

NH4 - 0,25 mg/L

NO3 - 2,5 mg/L

NO2 - 0,1 mg/L

parametry z 22.08.2015

temp 25C

zasolenie - 1,025

PO4 - 0

NH4 - < 0,25 mg/L

NO3 - 2 mg/L

NO2 - 0,02 mg/L

Od początku w sumpie :

1) Węgiel

2) Phosphate Minus

3) uszkodzone pienidło , we wtorek woduję nowe Sebastkowe.

Czy coś idzie w złym kierunku? Wiem że jestem nowyno ale sory mam książkowe dojrzewanie, więc skąd to całe zszokowanie? Wszystkie niepożądane parametry zaczynaja spadać PO4 nigdy się nie podniosło z uwagi na to co kąpie się w sumpie.

Z mpjego punktu widzenia wszystko gra, a jeśli zaciemnię akwarium to glon zejdzie woda się wyklaruje i maksymalnie za dwa tygodnie pójdą w zbiornik pierwsze ślimory.

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy punkt

lanie do dojżewającego baniaka czegokolwiek -bzdura

tym bardziej moczu czy amoniaku -jakaś głupota kompletna

żadnych mrozonek też sie nie wkłada do akwarium gdy nie ma w nim zycia-bzdura

po co absorber po4 -samo zejdzie jak skonczy się dojzewanie

itd itp

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra masz fotke co daje zooplankton i zywa skala. teraz jest 113 dzien i wszystko z akwa ok tz. znaczy zyje. robie tylko podmiany dodalem moze z 8 ampulek biodigestu (ale to w pierwszych 50 dniach) i nic wiecej po za mrozonkami i suchym pokarmem.

1bc2fd9c20a76eca.jpg

"Od początku w sumpie :

1) Węgiel

2) Phosphate Minus

3) uszkodzone pienidło , we wtorek woduję nowe Sebastkowe."

nie wiem w jakim celu masz pkt 1 i pkt 2.

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.