Skocz do zawartości
Radek-sl

nowy projekt 1240 l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Węgiel, ciągle cis sie dłubie przy aqua , napewno nie zaszkodzi, a jeśli jakas niepożądana chemia sie znajdzie to ją odciagnie.

Phosphate, dlatego ze równiez wciąga krzemiany, w sumie moge go już wyciagnąć, bo okrzemki przeleiciały mi przez zbiornik w ciagu 3 dni.

Ja startowałem w 100% na zywej skale, przez miesiąc dojrzewanie nawet nie drgnęło, przez kolejny miesiąc byłoby to samo gdybym w jakikolwiek sposób tego nie zainicjował, tak mogłem dac wodę z działającego aqa, mogłem dac zywą skałę, ale ja zrobiłem tak jak zrobiłem i co? Nie dojrzeje? Bedzie potrzebny restart? Nie sądzę.

dirty_pig, patrzę na twoją historię i u mnie wygląda to tak samo, tylko trwa dłużej z uwagi a brak zooplanktonu, ale nie będe go dodawał dopóki nie postawie porządnego pienidła.

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zgadzam z toba. co piszesz ale zooplankton nawet bedzie lepiej dzialal bez pienidla bo odpieniacz bardzo chetnie i latwo go wybija z akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. pierwsza po 15 dniach i pozniej tez okolo 2 tygodnie i podmianka. a tak to raz na tydzien staram sie robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest jeszxze problem pienidla bo kupiłem używanego octopusa i dostałem zonka w worku

A co z ta ośmiornica nie tak?

via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelewa , nie idzie jej uspokoić

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelewa , nie idzie jej uspokoić

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

że przelewa - to absolutnie nie oznacza że jest wadliwy.... zapewne wystarczy odpowiednio wyregulować ,ewentualnie podnieść - bo może jest za bardzo zanurzony

.

Oj Radku - z Twojego tematu wynika że nie masz kompletnie wiedzy o zakładaniu akwarium morskiego i nawet nie przestudiowałeś odpowiednich tematów na forum przed "odpaleniem" swojego zbiornika .

Uważam że najlepszym rozwiązaniem byłoby gdybyś zaprosił do siebie jakiegoś doświadczonego kolege z okolicy /a zdaje sie że Waldii -był bardzo chętny do takiej pomocy/ który podpowiedziałby sprawdzone rozwiązania i pomógłby Ci uruchomić akwarium - jestem przekonany że gdybyś od razu poszedł tą drogą dzisiaj w Twoim baniaku byłyby już pierwsze zwierzaki - a nie toksyczna "amoniakowa zupa""

Twój projekt-litraż ma wielkie możliwości aranżacji i hodowli wielu pięknych gatunków zwierzaków ...szkoda by było gdybyś po problemach na starcie szybko się zniechęcił do tego hobby i nie wykorzystał potencjału który posiada Twój baniak.

Będe śledził Twój wątek i trzymał kciuki za Twój ciekawy projekt...


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh , żeby Radek jeszcze chciał słuchać ! :) ,to byłoby już dawno hulające akwarium


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma nie przelewac ci odpieniacz jak w wodzie masz sam syf :) to swiadczy ze wlasnie odpieniacz ci bardzo dobrze odpienia, moj odpieniacz tez przelewal na poczatku ale konsekwentnie wylewalem urobek i tak w kolko przez pierwsze dni nawet po kilka razy dziennie.

edit: dla ciekawostki powiem ci ze przelewal mi odpieniacz od sebastka :)

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja słucham

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To czemu przelewał tez na świeżo zalanym baniaku ?? Bo za mało syfu było ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelewał bo był źle ustawiony,. taka mała rada którą dostałem od innego akwarysty chyba Skoczek mi pokazał to jak ustawić odpieniacz. Piana w odpieniaczu nie powinna wylewać się z odpieniacza jak zdejmiesz kubek. Powinno sie tylko kisić delikatnie poniżej jego krawędzi. Ja nawet ustawiam tak jeszcze z 2 cm niżej piane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już poprzednicy napisali każdy odpieniek musi się dotrzeć.

Wg producenta zanurzenie dla ps2000int to 21cm, 17-18 cm powinno być w sam raz bez przelewania. Przy 15cm pompa BB może mieć problemy z zasysaniem wody.

via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz napisałem kupiłem używany Odpieniacz , ma zdjęty zawór regulacyjny i dopiero po wynurZeniu do 10 cm piana utrzymuje sie na takim poziomie jak piszecie , jest kombinowany i tyle.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby tylko pompie wody nie zabrakło


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siorbać nie siorbie, ale za to wali za duzo powietrZa i wywala za duzo piany , Ren octopus na serio jest uwalony byc moze ktoś założył mu za mocna pompę

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowiutkie foteczki :

.

No więc co robię źle ?

Nie minął tydzień a woda się klaruje.

1) Nie robię pdmian

2) Leję tylko ProBioS AquaForest

3) W sumpie :

Gąbka filtracyjna - musze zmienić na watę

Siporax 10 l

Węgiel

Phosphate Minus

no i to nieszczęsne pienidło.

Obieg : Jebao DCT-8000 - nie polecam wyje jak.......

cyrkulacja : RW-8; RW-15 Jebao - też nie polecm bo wyją, RW8 troszke sie dotarła i wyciszyła.

testy będę robił wieczorem to wyedytuje post, albo dodam nowy z samymi testami.

post-24711-0-69831200-1440392780_thumb.jpg

post-24711-0-96212800-1440392787_thumb.jpg

post-24711-0-92221400-1440392793_thumb.jpg

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i za tydzien bedzie kryształ. a odpieniacz na 100% bedzie działał jak dobrze ustawisz bo powitrze w kazdym odpieniaczu mam na maxa tylko reguluje iloscia wody w body odpieniacza.

"No więc co robię źle ?"

Nie da się zrobić źle, chyba że będzie sięlło i dodawało specyfików za dużo. Przecież to tylko akwarium które po prostu musi zaskoczyć tylko czasami ludzie za dużo kombinują i wdają niepotrzebnie kase na preparaty które nic nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zostałem zaatakowany że nie mam pojęcia że nie pytam, że tyle błędów zrobiłem, a ja uważam że naczytałem sie bardzo dużo, że nie popełniłem żadnego błędu.

Zapytałem wyżej jak zamknąć cykl azotowy który nie chce się zacząć? Nie odpowidział nikt, a to była przyczyna dozucenia kilku kostek mrożonki, Dojrzewanie rozpoczyna sie gdy w zbiorniku pojawi się NH4, u mnie przez miesiac nawet nie drgnęło, co miałe zrobić? wpuścić zycie? Tak to też rozwiązanie, wpuszczam zycie umiera , gnije powstaje amoniak i dojrzeaanie się rozpoczyna....

Gdybym startował na żywej skale, nie byłoby problemu, sucha widac była tak wyjałowiona że trzebabyło jej pomóc, większość z was wypowiada się tak jakby co miesiąc odpalała nowy zbiornik i jest superekspertem od dojrzewania.

Jedynie dirty_pig tak naprawdę chyba wie o co chodzi w dojrzewaniu ;).

Marku , odpieniacz nie ruszy, robłem już różne manewry, on ma zwyczajnie zbyt mocną pompę.

P.S. w tym tygodniu doleje 40 litrów wody z podmiany , może szybciej się wyklaruje, szybciej zbiornik zaskoczy, wszyscy powtarzaja że cierpliwość najważniejsza, wydaje mi sie że wykazałem jej wystarczająco dużo oraz dązyłem do własnych przemyśleń i przekonań.


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek,wiesz ilu było już na forum przez te lata mądralinskich którzy byli najmadrzejsi? co myśleli że Ameryke odkrywają na nowo?

wiesz ilu wpakowało tyle siana w akwaria? i wyparowało nagle,chaty by można było pokupować za te kase

gdzie oni są? szybciej znikneli niż się pojawili,ty lejesz amoniak,a był taki co korale drożdzami z biedronki karmił

a ku...a najmądrzejsi na forum byli i co ? pstryk,amba,nie ma echo hehehe

tak że niepisz ,z taką pretensją w głosie ,co robisz zle

pamiętasz jak ci podpowiadałem jaką pompe gł masz kupisz? to kupiłeś jakieś jebało za głośne narzekasz

to samo z cyrkulatorami

teraz z tym dojżewaniem ,na kij się uparłeś na dojrzewanie ? nie za każdym razem musi być dojrzewanie

ja miałem tylko w pierwszym baniaku dojrzewanie w tym obecnym już nie

ale nie ty musisz mieć dojrzewanie i lejesz jakiś amoniak po co?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi nie do Ciebie mam pretensje;), poszedłem właśnie podobna drogą jak radziłeś, nie leję żadnych specyfików, tylko ProBioS, nie wywalam na darmo kasy.


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob zdjecie odpieniacza i pokaz co w nim zle np. palcem. bo ja nie moge uwierzyc ze odpieniacz ktory ma srpawna pompe nie dziala.

ps. dodam tylko tyle ze amoniaku tez bym nie lal do akwarium ale to moja opinia. jak masz blisko waldiego to bym podjechal z jakims baniakiem i odlal troche tylko wody po jego podmiance ale to i tak juz nie potrzebne bo masz to za soba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety Waldi akurat walczy z jakimś choróbskiem i sam nawet mówi że tej wody nie lać;), Zdjęcie ci zrobię jak będę w domu po południu, ale jeszcze raz powtórzę, zdjęty zawór regulacyjny, a więc cała rura wylotowa drożna drożna, jak zanurzę go do poziomu wskazanego przez producenta to woda wlewa się do kubka, ten odpieniacz nie przelewa piany tylko wodę.


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i sam nie wiem co powiedzieć, ale stanę po stronie właściciela baniaka, niestety im dłużej studiuje się forum tym więcej jest pytań i więcej pojawia się nieścisłości, ale może to wynika z różnorodności baniaków, sprzętu, chemii jaką lejemy do środka.

Ale wracając do tematu odpieniacza, czy to jest to http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Reef-Octopus-Odpieniacz-PS-2000INT/2387

Masz dwa rozwiązania:

- kupić zwykły zawór, trójnik i zaślepkę i wkleić to w tej kolejności tak aby wylot z trójnika był na wysokości oryginalnego wylotu a zawór na dole.

- kupić kolanko, zawór i wkleić zawór za kolankiem, oczywiście na wysokości oryginalnego wylotu

może jeszcze by się jakaś mufa przydała do połączenia.

I po kłopocie.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helmofon, ale co to zmieni? każde kolanko, rurka, zawór na wylocie to tłumienie wyrzutu wody, a jesli wylot jest stłumiony, to gdzie pójdzie woda? prosto do kubka. Nadal obstaje przy teorii , że ktoś zamontrował do niego za mocną pompę, zatkanie otworu ssącego przynosi porządany skutek, ale to przecież nie tędy droga.


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia tej pompy, odpieniacza i będziemy dyskutować, przecież musiał działać u poprzedniego właściciela.

Ja bym jeszcze pobawił się ilością zasysanego powietrza.

A może jest wirnik zapaprany jakimś syfem.

Napisz co robiłeś z opieniaczem do tej pory w punktach, może się coś wymyśli.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.