Skocz do zawartości
Jałoś

Położenie osmozy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki zgryz...może głupi,ale jednak...

Czy filtr RO musi być usytuowany pionowo czy może leżeć poziomo? Ma to jakikolwiek wpływ na cokolwiek?

Pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tylko bedzie ponizej splywu do kanalizy zeby byl zawsze zalany to nie ma przeciwskazan co do montazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwiatek: To się da zrobić kształtując spływ do kanalizy w U aby najwyższy pkt był ponad membraną. Zabangla tak?

pzdr

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzic :( ale raczej tak ja mam na rowno i wlasnie mam tak zrobione rurka leci do gory a potem w dol. Zalej osmoze wylacz i zobacz czy leci. Jak nie leci to jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam poziomo i nie widze zadnej roznicy (wczesniej byla pionowo) mam tylko zaworek zwrotny wkecony na koncu. koszt chyba 5 pln


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie podczepić się do topikuy i mam pytanko czy membrana wyschnie jeżeli mam osmozę ponad ścikiem a uruchamiam ją co tydzień?? Zawsze po zakręceniu dopływu wody woda ścieka z osmozy! Jak temu zapobiec??

czy istnieje możliwośc że mi wyschnie membrana??


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@synek moze wyschnac, jezeli masz ponizej proponuje to co ma Jalos i ja, odwrocona litera U pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak ściek na równi z odpływem z osmozy czy na równi z wejściem wody do osmozy. Najwyżej dzisiaj to zmienię


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest zrobić tak jak ma @krzysiek l: wstawić na wyjściu zaworek zwrotny i po kłopocie.

sprawdze u siebie czy to działa i dam znać

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek pamietaj ze zworek zwrotny potrzebuje jakiegos cisnienia i czy czasmai taki zaworek nie spowoduje zmniejszenia sciekow co za tym idzie gorszej jakosci wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwiatek: przecież napisałem, że sprawdze :wink i porównam ilosc i predkosc generowania scieków


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienie poziomo/pionowo jest bez znaczenia "chyba") wiekszość większych zestawów RO ma ustawienie poziome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co niektórzy z Was szerzą herezję , jakie wyschnięcie osmozy , jesli ma służyć (a watek na tym forum o tym świadczy) do celów akwarystycznych to na końcu "wężyka" po osmozie jest jeszcze DI czyli jak Wy to widzicie że może membrana wyschnąć ????? jeśli jest na wejścu do RO zamknięty elektrozawór na wyjściu jest DI - jak ma się dostać do membrany powietrze aby ona wyschła ???????

Bez jaj :(


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie moze sie dostac od strony scieku (?).

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano jerzy moze :( poprzez sciek a co ma tu do tego DI ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az z ciekawosci wstawiew bezbarwna rurke na scieku.

Przeciez tam na scieku osmozy jest jeszcze ten ogranicznik, i zawor czterodrozny (czy jak on tam sie nazywa) zeby woda nie leciala do scieku, gdy nie jest odbierana czysta RO.

Tak jak napisal jerzol, jezeli nie ma skad zassac powietrza, to raczej mala szansa aby woda wyciekla samym odplywem, ktory najczesciej jest rurka fi 4/6mm.

Zeby gdzies wyciekalo, to gdzies indziej musi zasysac - powietrze lub wode.

Oczywiscie moga "wedrowac" pecherzyki powietrza ta rurka 4mm, ale ... to teoria. Trzeba sprawdzic.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dalszych rozpatrywań bo to jak mój szanowny poprzednik dodał z czym w pełni się zgadzam to teoria a ona nie zawsze idzie w parze z praktyką - ta mi pokazała co napisałem w poprzednim poście co do odcieku to też teoretycznie - mogą się dostać bez syfonu z wodą bakterie ale woda na pewno nie będzie samoczynnie ściekać - chyba że ktoś wyjmie ten cudowny środek (dosłownie) w kształcie plemnika :(


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.