Skocz do zawartości
Drop

Akwarium 225l + Sump ok.60l...Niestety Do Poprawki

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Od dluzszego czasu Zabieram sie do zalozenia akwarium morskiego, kupilem juz nawet pare rzeczy m.in:BiostarFlotor-a ale ostatnio Dostalem propozycje zakupu po bardzo atrakcyjnej cenie gotowego zestawiku, niespelna rocznego:

Akwarium 90x50x50 z szyby 10 mm z kominem z 3 otworami

+sump ok.60l z 3 Przegrodami

+stolik ze wzmocnieniami

+pokrywa z oswietleniem 4x39W T5 i Nocne z 5 LED

+odpieniacz DIY na PH 2500

+OR 3500-jako Glowna

+Marea 2400+MaxiJet 1000l/h-jako Cyrkulacja

+Zycie ok.25 kg LR, troche tufu, korali miekkich i szczepek

+Refraktometr, sol i takie tam.

Cena atrakcyjna bo Obecny Wlasciciel Chce sie zestawiku pozbycyc, jak najszybciej, Zalezu Mu na czasie.

Tylko Wszystko fajnie tylko Glowne akwa, tzn. komin zostal tak wklejony ze Glowa Boli i tu Moje pytanie.

Czy Da sie z tego cos jeszce zrobic, Nie Wiem zaslonic skala ten komin czy jak, jakies moze inne propozycje i rozwiazania czy Dac sobie z tym akwarium spokoj?.:lampka

Ponizej prezentuje fotki stanu obecnego akwa, cykniete niespostrzezenie bez wiedzy Wlasciciela.:con

1458-1.jpg

1458-2.jpg

1458-3.jpg:(:Blush:blush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zadaniem musisz się poważnie nad tym zastanowić. To zależy od tego jak bardzo jest to atrakcyjna cena, do tego jakie akwa miałeś zamiar mieć. Ja sam poświęciłem wiele czasu na szukanie podobnego baniaczka i doszedłem do wniosku że sam kompletując akwa wyszło mnie to niewiele drożej jak bym miał kupić cały zestaw. Chodzi tu oto też czy masz tak od razu wyłożyć tyle kasy.

Twój wybur :(

:)


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie wiem jaka cena tej solniczki ale i tak bym tu od razu oświetlenie zmienił na 150w hqi + 2x39w aktyniki, dodał więcej skałki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na komin,jak cena OK to bierz

sam mam taki i jest OK


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komin jak komin:)

oklej go od srodka folia w kolorze tla i bedzie git.

zastanawia mnie sump- 60l i 3 komory ja mam taki do 250l i mam 2 komory przy normalnym parowaniu troche pompa (OR3500) ssala powietrze.

powodzonka


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:con:con:con Nie Wiem Co Robic :/

Moze nie widac na powyzszych zdjeciach ale, jesli chodzi o Komin to jest On tak wklejony(widok obrazowy z gory na akwa)

1458-4.jpg!

A jego wymiary: 30(dlugosc)x15(szerokosc)cm, a ta wolna przestrzen miedzy sciankami komina a tylna i boczna szyba 5 cm.

Z tego co widzialem woda dobrze splywa, poprawnie zrobione Durso i cichutko.

@BeRsErK

LR Bym dolozyl, zeby to jakos sensownie wygladalo i HQI chyba tez, ewentualnie jeszcze z 2xT5 39W

@Raffy

Naprawde tez Masz taki komin i tak ch*j... wklejony?

@Tomik

Ale na powaznie, Wziolbys takie akwarium?

A nie lepiej na ta 2 strony komina, co widac przykleic plexe niebieska na silikonie, tylko wewnatrz czy na zewnatrz komina?

Sump jest 3 komorowy.Jutro moze podskocze do Goscia i ewentualnie klikne sumpa.

________________________________________________________

A jesli chodzi o cene to Musialbym wylozyc Za Wszystko 2 tysiaki, ale to cena jeszcze do drobnej negocjacji:blush

________________________________________________________

:con:con:con:con:con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mam podobny :( jest oddalony od bocznej ścianki akwa ale przylega do tylniej

dasz tam jakąś pompke żeby nie tworzyły sie tam strefy martwe i tyle


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raffy

A Twoim zdaniem warto Wziasc za ta Cene?

A czym Okleilbys ten Komin i ewentualnie, Jakbys go zaslonil czy cos, bo chyba wewnatrz Jego nie da rady bo brud, gloniska i ... ?

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drop oblicz sobie ile kosztował by taki nowy zestaw i sam zdecyduj

komin mozesz okleic PCV lub obłożyć skałą


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:con

Ewentualnie jakbym Wzial zestawik(Dzisiaj po poludniu jade pogadac nad cena :() to, jakby lepiej bylo obudowac ten komin?

Teraz wyglada obrazow tak:

1458-5.jpg

Komin oblepilbym plexa niebieska.

Ja mysle nad takimi rozwiazaniami:

1.

1458-6.jpg

lub

2.

1458-7.jpg :lampka:lampka:lampka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komin to najmniej wazna sprawa - wazniejsze jest to, ze od razu musisz pomyslec o innym oswietleniu, o duzo wiekszej cyrkulacji, patrzac na kondycje akwa na pewno tez lepszy odpieniacz. pomysl, czy nie lepiej co miesiac dokupowac jakis jeden element i zalozyc porzadne akwarium? kupisz to akwarium, popatrzysz, poczytasz, zaczniesz ewoluowac i dojdziesz do tego, ze i tak wymienisz 90% sprzetu, a na koncu kupisz wiekszy baniak. tak wlasnie wyglada choroba morska, wiem to z doswiadczenia, wiec moim zdaniem pomysl 2 lata do przodu. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Jakby rozkleic akwa i wymienic szybe na dnie, zrobic nowy komin i nowe dziory pod srubunki w sensowniejszym miejscu i w bardziej przemyslany sposob niz teraz?

Ile moze kosztowac ponowne rozklejenie i sklejenie akwarium?:|:|:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drop nie kombinuj jak juz to rozklej komin i wklej go od sciany do sciany, koszt minimalny a pozniej daj folie od srodka.

ja mam prawie tak samo jak ty komin jest przyklejony do baniaka tylko z 1 strony boczna szyba wkleilem od srodka czarna folie jak reszta tla i jest spox.

a co do glownego pytania czy za ta kase bym to wziol - nie wiem bo nie kwidze i radzic ciezko.

pozdro


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy temat aktualny, ale jeśli chodzi o oklejanie komina to ja mam z niebieskiego PVC wycięte dwa prostokąty. które są tylko przyłożone na zewnątrz komina do jego ścianek. Wysokość płyt jest tak dobrana, że sięga od dna aż pod krawędź prowadnicy grzebienia, co powoduje, że jest doskonale zaklinowana. Potem postawiłem skałki wokół komina i jest ok bez żadnego klejenia.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego komina, to chciałem zwrócić uwagę, że zminiając go w taki dochodzący do ścianek akwarium zmniejszamy długość grzebienia, a tym samym zwiększymy spiętrzenie wody. Tak na niego patrze i może faktyczni jest to niespotykane rozwiązanie, ale wyglada solidnie i jakiś dużych wad chyba nie ma. A jeśli chcesz coś rozklejać i kleic ponownie, to porównaj koszt tej operacji i ewentualne problemy z zamówieniem nowego akwarium takiego jak chcesz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

@Rah

Syfek Ci sie nie zbiera pomiedzy szyba komina a plexa, Sprawdzales?

Moze lepiej , jesli juz sie taki wariant przyjmnie od czasu do czasu( np.wiem , co 6 miechow) odsunac i przeszyscic czy chocby sprawdzic co sie tam dzieje?

Jak wyglada takie rozwiazanie na rogu, gdzie sie 2 plexi schodza?

Masz jaksa fotke @Rah?

Wedlug Mnie to taka "operacje" mozna zrobic nawet przy pelnym zbiorniku.

...............................................

Sadzicie ze za tego komina, jesli Dam popmke z 600l/h ewentualny syfek wydmucha?Bo chyba nie ma zadnych szans nie dawac tam zadnej pompki?

Najlepiej bedzie chyba umiescic pomke, tak jak na rysunku, ustawiona przy samym dnie i dmuchajaca prosto na dno.

Rys.

1458-8.jpg

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz to zrobić przy pełnym zbiorniku. To wielka zaleta. Syfek? Żadnych problemów od ponad 3 lat. W szczeliny włażą kiełże, małe krewetki i wieloszczety, ruchu tam sporo, a ponieważ to nie jest przyklejane to syfek się tam nie zbiera tylko pewnie wypada bokami.

Co do wrażeń estetycznych. Nie ma różnicy, czy przykleisz, czy tylko przyłożysz. Trzeba tylko pamiętać, że ta przednia płyta musi zachodzić na czołową krawędź tej bocznej i z przodu widać wtedy jednolitą ścianę bez łączeń.

P.S.

Co do samego sposobu wklejenia komina to faktycznie zwiększa ci się znacznie długość grzebienia, a to spora zaleta, bo masz małe spiętrzenie wody. Nie sądzę, żeby były problemy z martwą strefą. Skały skuteczniej redukują przepływ i jest ok.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.