Skocz do zawartości
tadzik443

Wszedzie skraplajaca sie woda

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz nie ma czego zazdrosic w piatek ide kupic kolejne 2 wiatraki szybkoobrotowe byc moze pomoga w schlodzeniu dzis o 5 rano temp 27.9 nie zalaczalem swiatel dopiero jak wroce do domu zalacze oswietlenie

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę to tak

masz ukrop -zrobimy pieczarkarnie

kupimy kunia,(kunia znasz ) będzie kuń,będzie nawóz ,będą pieczarki, będzie zbyt

wchodzisz :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzych plonow nie bedzie bo bede walczyc z woda w piatek jade kupic wiatraki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klimatyzacja w domu lub chłodziarka do obiegu - wybierz co lepsze :)

EDIT:

a jako że masz skraplającą się wodę wszędzie to chyba lepiej klima do domu aby osuszyć powietrze - jak jeszcze nie wyszedł to wyjdzie Ci za moment grzyb i wtedy zaczną się problemy

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i kup i zamontuj w oknach siatkę / moskitierę I WIETRZ mieszkanie

a nie tylko poruszaj tym "bagnem" w powietrzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeśli klilma w doma to obowiązkowo wyprowadzenie powietrza do odpieniacza na zewnątrz

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się to wszystko nie klei.

Jeśli rzeczywiście wszędzie się woda skrapla, to musisz mieć wszystko zimne, a powietrze przesycone wodą (wysoka wilgotność względna), inaczej to co się skropli to szybko wyparuje.

Jeśli wszystko jest zimne, to znaczy, że mury są niedogrzane, więc mało prawdopodobne, aby w domu panowała wysoka temperatura. Choć z drugiej strony jest to możliwe, jeśli mieszkasz w piwnicy, ze słąbą izolacją ścian od ziemi, albo starej, nieocieplonej kamienicy.

Jeśli rzeczywiście masz wysoką wilgotność względną i wysoką temperaturę, to Ci nie zazdroszczę, mieszkanie w takich warunkach... No, ale możesz sprzedawać bilety - "Dżungla amazońska w Polsce." - i jeszcze zarobisz. - Żart.

Dość prawdopodobne jest, że lampa tak bardzo dogrzewa Ci wodę, może warto parę centymetrów unieść lampę???

Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt. Soro wilgotność powietrza jest duża, to parowanie powinno się zmniejszyć, czyli to 30l/dobę jest mało realne. Do tego nalezy dodać, że jeśli nie będzie parowania, to nie będzie chłodzenia, inaczej, przy dużej wilgotności otoczenia wiatraki, ile by ich nie było, będą niewydolne.

No nic. Popatrzę jeszcze co wykombinujesz, bo poradzić już więcej nie można. Tak jak koledzy piszą, sprawdź wentylację w mieszkaniu (czy kratki kratki wentylacyjne mają ciąg). Powodzenia.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 2 lub 3 dni 30l jutro zrobie fotke a przynajmniej sie postaram na hydraulice swietnie widac krople okno otwarte tj uchylone cala dobe temp w akwa 28 nawet wylaczylem wiatrak zeby zobaczyc po ok godzinie moze mniej chyba z 27.8 czy podskoczy temp no i tak jak mowie zalaczylem wiatrak grzyba ani plesni brak ale czuc wode w powietrzu no coz patrzalem na osuszacze powietrza to mozna by bylo zainwestowac ale ten prad min 150w na godz :) lepiej chyba w lampe zainwestowac hyhy akwa mniej pradu pobiera niz wentylacja masakra :)jeszcze takie pytanie co ile wam sie dolewka zalacza bo troche mnie to nurtuje 2 lampy sa na nozkach to sa razory to powiedzcie mi czy to jest nisko :p jedynie pacyfik jest troszke nozej ale zawsze moge go podciagnac wyzej bo jest na linkach

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Musza miec ciag kratki bo kominiarz chodzi co pol roku chyba albo co rok nie pamietam teraz

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krople na hydraulice? Jakiej? Od zimnej wody? Czy hydraulice akwarium?


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci trochę zazdroszczę, wyłączyłem wczoraj grzałkę i dziś mam 22 stopnie w zbiorniku,teraz się zastanawiam czy zostawić jak jest czy włączyć spowrotem

Tak trochę się podepnę pod temat bo też u mnie niestety problem z temperaturą..

Powiem szczerze też tak bym chciał :blushing: . Ja też należę do grona gdzie grzałka mi jest nie potrzebna :crybaby: W akwarium świeci 6x54W (T5) Obieg New Jet 4500 cyrkulacja jebao wp-40/rw-8/rw-15/ Pompa odpieniacza tunze 9430.04/ Nad sumpem wisi 4x140mm wentylatory praca 100% i zimą stała temperatura 27 stopni niżej nie udało się zejść mając nawet kaloryfer zakręcony :thumbdown: . Teraz ciepłymi dniami otwieram szafkę i tak rano mam 27 stopni wieczorem 29,w domu mam otwarte okna i drzwi by wietrzyć i chłodzić akwa ale to nie daje rezultatów.W nocy mam jest otwarte okno i rano w akwarium mam 27 stopni więc temperatura się zbija może być to wina świetlówek ,że tak nagrzewają wodę ? może na odbłyśnikach dać z dwa wentylatory 140mm by chłodzić i nie podnosiło to tak temperatury ?.Myślałem nad chłodziarką ale to słaby interes bo chłodzi tylko akwarium.. Patrzyłem na klimatyzatory i na taki metraż to niestety nie jest przyjemnie patrzyłem na klimatyzator ale niestety pobiera 4kw/h więc na miesiąc całą wypłata tylko za prąd :crazy: .Taniej by było kupić zamrażarkę i przez nią przepuścić wodę z akwarium :construction: .

Z temperaturami to niestety od 1 akwarium mam problem... zawsze miałem co najmniej 27 stopni czy to 120l czy 200 czy teraz.....

Ma ktoś może jakiś ciekawy pomysł na to ?

Sam jestem zdziwiony jak na tak wielki litraż ,że jest tak ciepła woda :alien:

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 6x54W w obudowie, wentylatory utrzymują mi 24,8' , natomiast latem przy upałach dochodzi do 26,7' - 27'. Dmucha mi na tafle 5 wentylatorów 80x80 plus dwa wentylatory z boku 80x80 które włączają się wraz z oświetleniem i wydmuchują gorące powietrze z jednego końca obudowy na drugi koniec przez kratkę wentylacjną. Wentylatory nad sumpem w moim przypadku nic nie dawały . Ostatnie pietro pod dachem, w lecie naprawde w domu jest bardzo ciepło :)

Pozdrawiam Łukasz

post-23223-1433408201,48_thumb.jpg

Pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez lukisc (wyświetl historię edycji)

375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac nie tylko ja mam problem z cieplem hydraulika w akwarium cala mokra tez myslalem ze ponad 600l w obiegu to nie takie hop siup nagrzac kupilem grzalke eheima 150w i sie zastanawialem czy nie za malo tylko nigdy jej nie uzylem bo nie mam potrzeby a swietlowek nie chcialem tylko z 2 powodow bo trzeba je wymieniac co roku* i daja wiecej ciepla niz ledy

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Jakosc zdjec kiepska gdyz szybka aparatu strzaskana i brud dostal sie pod obiektyw

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

post-22434-1433411109,55_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mokrą szafkę wewnątrz,to ja polecam w środku zamontować wentylator 120mm lub inny i zrobić z boku otwór by wyciągał powietrze z szafki, problemu powinieneś się w 100% pozbyć.Ja mam tak u siebie.I w środku po za sumpem :evil: sucho.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam zrobione pod szafką jeden wentylator 120x120, załącza się razem z wentylatorami chłodzącymi i pod szafeczką ani grama skraplającej się wody :)

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko, to problem jest w temperaturze panującej w szafce. Skoro na hydraulice skrapla się woda, to zanczy, że rury (i woda w akwarium) mają mniejszą temperaturę od tej co panuje w szafce, a do tego w szafce jest strasznie wilgotno (bo nie ma wentylacji). Zobacz, czy w szafce coś nie grzeje (zasilacze, pompa zewnętrzna, ewentualnie wywal z szafkę, jeśli to możliwe), daj jakąś wentylację w szafce i powinno być ok.

Może być tak, że skraplająca się woda w szafce cieknie Ci pod rzeczony fotel ;-).


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka jest obudowana procz tylu jest po calej dlugosci 40cm szerokosvi wywietrznik w sumpie mi szlag trafil wentylator od wody skroplila sie na nim czuc wode w mieszkaniu tak przynajmniej mi sie wydaje musialby ktos ocenic kto nie ma akwa byc moze sobie to wmawiam

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, chłopie, chcę Ci pomóc, ale muszę Twoje posty czytać po kilka razy, bo nic z nich nie rozumiem.

Wiem, że cieżko się pisze na komórce, ale może choć kropkę, przecinek postaw, jeśli ze skleceniem zdania masz problem.

Tak czy inaczej. Daj zdjęcie całej szafki, sumpa, akwarium, bo chyba bawimy się w rebusy.

Zmierz dokładnie temperatury w domu, w akwarium, w szafce. Możesz też kupić najprostszy higrometr, zobaczysz czy rzeczywiście masz w domu wilgotość 100%.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz możliwość podpięcia zasysania odpieniacza z dworu, kilka lat temu też mialem zimą wodę na szybach i parapetach ale od kiedy podlaczylem zasysanie powietrza z balkonu to problem z wilgocią nie występuje i nawet podczas mrozów nie mam zaparowanych okien.

2000 l/h niby niewiele w skali kubatury mieszkania, ponad 220m3, ale różnica jest znacząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko sprawdź wszystkie elementy elektryczne, głównie pompy.Jeśli grzeje się obiegówka lub pompa odpieniacza to można by spróbować przerobić na zewnętrzne.Nie grzały by wody i parowanie było by mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zasysam do odpieniacza zza okna. W zimę dodatkowo żeberka z peszla 16mm za kaloryferem. Nie ma problemów z wilgocią w pokoju ( okna z mikronawiewem oczywiście,blok nieocieplony,parter,zbiornik otwarty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione żeberka z peszla 16mm. By ogrzały powietrze. Umieszczone pomiędzy ścianą a grzejnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jezeli chodzi o mnie nie mam mozliwisci poprowadzenia za okno weza z odpieniacza, akwarium stoi na 2 koncu pokoju gdyz balem sie o glony w tym sinice z ktora walczylem w slodkowodnym, aktualna temp 27.5 okna uchylone a wiatrak chodzi caly czas.

2 rzeczy mnie martwia wilgoc i temp

Jak wyciagnac wilgoc z szafki gdzie jest sump wiatrak w froncie szafki zeby wdmuchiwal powietrze z pokoju do szafki lub zasysal powietrze z szafki do pokoju ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to 6 metrów od okna. A było w starym zbiorniku 8m i narożnik pokoju. Peszel 16mm,łączki i bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z frontu szafki to nie będzie wyglądać estetycznie a po drugie w 100% dostaniesz kur.icy od tego ,że kabel przechodzić między szafką a drzwiczkami albo będzie luźny na tym połączeniu i będzie zawadzać przy pracach.Osobiście polecam w miarę możliwości z jednego lub drugiego boku szafki.U mnie wentylator powietrze z szafki wyciąga i jest wszystko suchutkie :smiling:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.