Skocz do zawartości
tadzik443

Wszedzie skraplajaca sie woda

Rekomendowane odpowiedzi

Z boku by bylo ok ale nie chce oslabiac konstrukcji szafki byc moze podpiera rowniez akwa ale nie jestem pewny komarek ja rowniez mam ok 5m ale to jak by to mialo wygladac przewiercic dziure w oknie ? Jezeli tak to nie moge okna na gwarancji a moja by mnie powiesila :) a nie spada wydajnosc odpieniacza ze tak daleko musi zasysac powietrze ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ścianie dziura. Ja mam wlot na balkonie. U mnie nie spada. A pompa na maxa ciągnie prawie 3tyś/h powietrza. Mierzone miernikiem, nie na oko...

Edytowane przez Komarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tadzik daj se spokój z tym odpieniaczem, 99% ludzi ma normalnie bez żadnych wężyków za oknem, jest lato, okna otwórz dzień i noc i wystarczy, jak się boisz komarów to fabryczne plastikowe moskitiery na wymiar montowane na zaczepy kupisz u sprzedawców okien ,są tanie,do szafki kup podstawkę z wentylatorem do laptopa kosztuje 20 zł połóż z tyłu szafki gdzie nie ma obudowy i wystarczy ,albo daj mi to akwarium i wes moje, w moim jest 23* :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komarek a jak chcesz sie przebic przez sciane jak tam jest 30cm chyba muru nie znam sie na tym wszystkim wiec pytam :) Volf mam uchylone prawie caly czas okno a tam gdzie mam ta dziure w szafce to jest cm od sciany.

Juz 1 wentylator zaje.. po miesiacu chlodzil caly czas sumpa nic nie pomoglo byc moze dlatego ze brak swiezego powietrza w szafce

Teraz wyciaglem 1 wentylator i dmucha nad kominem ale nie daje rady najwidoczniej macie jakis dobry sprawdzony termoregulator cos w stylu rt2?

Volf mialem maly zbiornik i mnie do szalu doprowadzal zgadnij dlaczego ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

post-22434-1433449157,61_thumb.jpg

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 cm to nie problem. Też mam kawał ściany. Dobry sds i tyle. Chyba że to beton - to dobry SDS i dobry młot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zel beton chociaz tak jak mowie nie znam sie na tym chyba zaloze wotek odnosnie mojego akwa bo juz mam kolejny problem :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z balkonu to da radę dobtym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to by byl balkon to chyba pare cm :) powiedzcie mi kto na forum moglby mi pomoc z ledami rozchodzi mi sie o to gdzie kupic plytki drukowane zeby przylutowac ledy takie paski dlugie i czy to zalezy od rodzajow diod bo rozstaw tez bym chcial jakis czy takie cos gdzies idzie dostac bo szukam w wujku google ale nic nie ma nawet nie wiem jak to wpisac :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zamiast kuć ścianę przewierć ramę okna (gdzieś w rogu i nie będzie widać) - szybciej , mniej sprzątania - a zatkać w razie czego można .. byle czym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i moja mnie wyrzuci z akwa na dwor :) nie ma takiej mozliwosci nie masz kobiety w domu czy co nie wiesz jakie One sa :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje tylko plytek do ledow dlugich z otworami co 10cm i to wszystko reszte mam - chce wybebeszyc led 120w chinczyka i dac po dlugosci akwa tylko brak mi tej plytki :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Wlasnie wracam z duzego pokoju temp 27.3 sukces

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podesłać foto tego uchylonego non stop okna? Na początku pisałeś, że nie otwierasz okien bo masz kota a teraz, że masz wiecznie uchylone. Ile masz w końcu stopni w każdym pomieszczeniu w domu? Nie odpowiadasz na pytania a chcesz pomocy.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wiem ile mam stopni pisalem Ci juz raz po 2 okna nie otwieram tylko uchylam

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ledow ja mam takie :

https://www.24sklep.pl/baza-led-960mm-24-led-smd-p-3326

Co do temperatury zainwestuj w termometr pokojowy ... i porownaj tempeeatury.

Co do wilgoci to wietrzymy a nie sie kisimy.

Jezeli problem nie przechodzi glosisz sprawe na spoldzielni bo to zagrozenie.

Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie jakies gdzie daje wentylatory ?

Wczoraj bylo goraco na dworze 2 wentylatory chodza 24/24 28.2 wczoraj mialem.

Dzis mam 27.5 wentylatory mam umiejscowione na kominie i tam mi dmuchaja moze zle cos robie? bo zamiast wczoraj z 28.1 to podskoczyla po calym dniu do 28.2

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako jeszcze "zielony" członek forum śledzę ten temat i trochę się dziwię.. Być może mam jeszcze małą wiedzę o prowadzeniu akwa morskiego (kilka lat było tylko słodkowodne) ale z racji wykonywanej pracy (m.in zlecanie i uczestniczenie w przeglądach i budowlanych i kominiarskich) postanowiłem napisać.

Założyłeś temat 27 maja. Dziś jest 11.06 (Twój ost. post 08.06)... Odnoszę wrażenie że nie odpowiadasz na propozycje członków forum lub pomijasz ich sugestie..

1. Kupienie termometru do mieszkania i do akwa- 1 dzień max

2. Sprawdzenie czy pompa nie grzeje ci wody jak sugerowali koledzy - 1 dzień max

3. Dodzwonienie sie do kominiarza nawet prywatnie z pominięciem wspólnoty/spółdzielni - żeby sprawdził ciąg powietrza i wentylację mieszkania - 1 dzień - koszt w zależności od tego ile masz kanałów max 40-45 zł od kanału wentylacyjnego..

4. Usunięcie wilgoci z mieszkania zanim będziesz mial pieczarkarnię - osuszacz powietrza obojętnie czy z castoramy czy leroy pierwsze lepsze goglowanie - http://www.leroymerlin.pl/klimatyzacja-i-wentylacja/klimatyzatory-wentylatory-osuszacze/osuszacze-powietrza,a1041.html. Polecam raczej te z wydajnością 20-30 litrów na dobę.

5.Pójść do pierwszego z brzegu sklepu lub firmy montującej okna - żeby zapytać o nawiewniki i montaż - 1 dzień..

Na co czekasz? Na zupę rybną? Czy na grzybki? Jak chcesz je potem usunąć posiadając akwa - pryskaną chemią?

Zastanawiam się jakiej podpowiedzi oczekujesz od forumowiczów...

Nie gniewaj się ale odnoszę wrażenie że zabierasz sie do sprawy od ... d... iej strony.

Chcesz lutować ledy? Poczytaj.

http://elektronikab2b.pl/technika/22892-zlacza-do-modulow-oswietlenia-led

http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Budowa_Panelu_Led

http://serwis.avt.pl/manuals/AVT2968.pdf ---->ledy w oświetleniu akwarystycznym

http://www.blog.soled.pl/polaczenie-tasmy-led-z-zasilaczem-czyli-jak-lutowac-tasmy-led/

Czy ma znaczenie jak i gdzie dajesz wentylatory? Ma. Sprawdź zwłaszcza kierunek przepływu powietrza z wiatraków ( jesli chcesz robić samodzielnie baterię wiatraczków na krawędzi akwa) - żeby nie załozyć ich w drugą stronę. Jeżeli postawisz typowe wentylatory domowe to jeden skierowałbym w kierunku lampy drugi na taflę wody. Ale może się mylę i koledzy z forum podpowiedzą lepiej..

Pozdrawiam. Będę śledził wątek. Odezwij się i daj więcej informacji co ci sie uda ustalić.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kominiarza mam raz lub 2 razy do roku i mam zaswiadczenie ze wszystko dobrze

2 termometr mam w akwarium a nawet 3

3 pompy sa ok

4 grzalka odlaczona - zeby ktos nie napisal ze moze grzalka grzeje

5 wiatraki mam w dobra strone skierowane

6 okna sa na gwarancji wiec watpie zeby jakas zewnetrzna firma mogla w nich grzebac

7 nie bede dziennie pisac jaka temperatura

8 nie kazdy zyje tylko akwarystyka sa jeszcze inne obowiazki

9 pytalem o plytki nic wiecej mi nie potrzeba z wiedzy na temat ledow

10 wystarczy Ci odpowiedzi ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Zrozum ze odkad mam akwaria niezaleznie czy slodkowodne czy morskie nigdy nie uzywalem grzalki.

1 moje w nowym mieszkaniu 72l mialem jedna paletke po likwidacji taty akwa, zyla chyba z 8 miesiecy pozniej mialem kolejne akwarium slodkowodne 240l rowniez paletki wtedy mialem pokrywe i musialem wylaczac swiatlo zeby nie ugotowac ryb. Mam 30l krewetkarium rowniez nie mam grzalki, mialem 135l morskie tez chlodzilem wode 1 wentylatorem i rt2 - od poczatku byl zepsuty badziew.

Przeszedlem na 620l w obiegu mam 2 wiatraki skierowane na wode w kominie bo gdy mialem w sumpie w szafce to nawet o 0.2oC nie schlodzilo tylko wszedzie woda byla rowniez na samym wiatraku i zajechalem wentylator. Mam tez 30l morskie w obiegu i tam rowniez mam problem z temp wiec to nie moga byc pompy cyrkulatory czy oswietlenie poprostu mam cieplo w domu nie sadzilem ze to bedzie az taki problem. Myslalem ze jak jest 4x wiekszy litraz to bedzie latwiec zapanowac nad temperatura ale sie mylilem

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja i moja mnie wyrzuci z akwa na dwor :) nie ma takiej mozliwosci nie masz kobiety w domu czy co nie wiesz jakie One sa :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

mam i mam 4 akwaria (3 słodkie) - zbuntowała się dopiero przy 5tym :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja okno w duzym 2 lata temu chyba sobie kupilismy o ile dobrze pamietam sa objete 5letnia gwarancja a teraz jak jest juz cieplo mam 24 na dobe uchylone 1 skrzydlo kot w nocy i poluje na owady ktore wleca musze moskitiere zalozyc

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może postaw tam też jakiś mały went. pokojowy ? - bo moskitiera ogranicza ruch powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26oC - 27oC w pokoju

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

post-22434-1434301067,6_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max zanim przyszles bylo 27

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

weź pod uwagę temp za oknem ...

dalej się skrapla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.