Skocz do zawartości
mars79

koral silunaria

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka mam problem z koralem Silunaria , mam nadzieje ze to dobra nazwa , a mianowicie od pary dni jedna strona polipuje druga strona jest zamknięta i odcinają sie główki tak jakby ktoś przeciął .

Baniak mam od ponad roku , zmieniałem tylko sól od 2 miesięcy używam Tropic Marin Pro i już zauważyłem ze ta sól do mojego baniaka się nie nadaje ponieważ mam za duże parametry CA-480, MG-1560 KH 9,3. Martwi mnie to bo coś się dzieje a druga strona ma się świetnie nic jej nie dolega . W niedziele zmawiam już inna sol Reef- Crestal , może przez te parametry , ale to by inne korale padały , nie wiem ?

Nic nie dodaje , tylko bakterie wlewam 2 razy w tygodniu po 3 krople (ZeoBak)

post-23041-0-60387800-1432828609_thumb.jpg

post-23041-0-17399200-1432828617_thumb.jpg

post-23041-0-44898700-1432828624_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten po prawej wygląda jakby zrzucał skórę. Miękasy skórzaste tak mają, co kilka miesięcy przez tydzień- dwa są skurczone. Jeżeli się nie rozpada to nie ma się czym przejmować. Ewentualnie przyjrzyj się czy nie ma jakichś płazińców na koralu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to wygląda jakby te gruczoły nie wiem jak by to nazwać ktoś obciął ?//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz dać fotkę z bliska, bo tak to ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem zdjęcie z bliska może to coś pomoże

post-23041-0-83590800-1432832782_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w miejscach z których odpadła część tkanki rana zarasta ładnie? Kiedyś spotkałem się z sytuacją gdzie miękas zrzucał kawałki tkanki, w celu rozmnożenia. Te małe szczepki potem przyrastały w innym miejscu do skały. To chyba była Capnella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy coś takiego też widziałem , może tak być ponieważ dwa kawałki już znalazłem a co chodzi o rany z tego co widzę to jest normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.