Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

porysowane CD zreperowac (maly patent :D )

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba rzeczywiscie czytalem o tym kiedys w Chipie :D

Taka liczba obrotow i zwiazane z tym naprezenia, sila odsrodkowa itd... wymuszaja najwyzsza precyzje wykonania tak na producentach czytnikow jak i nosnikow. Jak to jest w praktyce sami wiemy :D Pomysl Swira chyba zrealizuje na paru plytkach co to juz na nich krzyzyk postawilem :)

Zas co do wymiany uszkodzonych plytek to potwierdzam slowa kolegow: w kazdym razie firma UbiSoft bez zadnego problemu wymienila mi uszkodzona (ewidentnie z mojej winy) plytke (dzialo sie to jeszcze w Polsce wiec wlasciwie nie Ubi a ich owczesny dystrybutor CD-Projekt).


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe mam z tym doczynienia na co dzień. Powiem tak. Setki takich reklamacji juz miałem. I zawsze firma SAMSUNG, LG, LITE-ON wymieniała napęd. Ale LG ostatnio zmienił politykę i jest to już odpłatne. Zgadzam się Leszku że wyczyści się napęd i działa dalej. ALE OSTATNIO OTWIERAŁEM LG i patrzę a tam odcieło laser! Masakra

Moje zdanie jest takie że jest to wina krążków CD. PORYSOWANYCH i z głębokimi rysyami. Rozpędzone do prawie 10000obr/ min muszą strzelić. A najbardziej wrażliwe miejsca to w środku płyty ten przeżroczysty kawałek plexi gdzie przychodzi stożek z napędu.


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie RAM nie myli :D rzecz sie tyczyła napędów LG 24x własnie - wyszła partia z krzywymi wałąmi silnika i generalnie takie siały spustoszenie że gazety o tym pisały... Naprawa sienie opłacała - pół CDromu do wymiany.

A co do pęknięć - nie daj Panie Boże jak płytka jest używana w CD-Walkmanie gdzie wciska sie ją na ten wałek napędu - i jesli pęknie promieniowo to po włożeniu takiej płytki do szybkiego CDromu ... hehe Armageddon Panie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w Walkmanie CD nie. Bo AUDIO CD czyta x 1

Każy napęd CD jak widzi że ma włożone CD-audio to zwalniają do x1

Ale był kiedyś taki SAMSUNGx32 który miał to w d... i kręcił nawet audio cd prędkością x 32 ... ARMAGEDON :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że we walkmanie powstają te pękniecia - ale fakt w tym sprzecie to nie grośne, natomiast

płytka przełożona do CD dostaje speeda, a zanim ten sie roczyta i stwierdzi że CDAudio i zwolni to sam wiesz co sie dzieje z tym pęknięciem :)

BTW produkt Billa G w starszej wersji też lubił Audio Cd z prędkoćsią x24 czytać co mnie tak wk... stresowało że zmuszony byłem korzystać ze softu typo "CDBremse"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.