Skocz do zawartości
market73

problem z regulacją poziomu wody w kominie

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie związane ustawieniem poziomem w kominie. akwarium 240 l, sump oczywiście na dole. wysokość podnoszenia ok 150 cm. na dole pracuje jebao dc 3000, które podnosi poprzez kolanko 45' wężem pcv igielitowym 25" oraz dwa kolanka 90' w kominie wodę na pracy ciągłej. powrót jest rurą 32", poprzez zawór kulowy i 2 kolanka 90' do sumpa. zawór ustawiony jest mniej więcej na połowę przepływu. I teraz zaczynają się schody: wystarczą minimalne(dosłownie) ruchy na zaworze aby woda przelewała się przez rewizję lub ślicznie i głośno chlupotała przy minimalnym stanem w kominie. czasami dział wszystko kilka dni w miarę dobrze ale regularnie amplitudy są w jedną albo drugą stronę. Pytanie czy pomoże działanie mające na celu przerobienie na spływ bez kolanek, jedynie przy zastosowaniu zaworu kulowego? (trochę szkoda mi wydawać kolejną gotówkę na zawór bramowy lub membranowy)-no chyba,że nie będzie wyjścia. no i oczywiście dolewka przy tych zmianach szaleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu dolewka ma szaleć ?

Przy zwykłych zaworach niestety tak jest że min ruch i już mamy za duży przepływ lub za mały :) taki ich urok

Wydaje się ze problemem moze być pompa która ma problem z utrzymaniem stałej wydajności i jeśli jest to pompa to przeróbka instalacji nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś mała podpowiedź na co można by było ją wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co wymieniać .Od tego masz rewizję .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na pompę. Już gdzieś był temat że dc mają problem ze stabilizacją. Mam u siebie AC i nie mam żadnego problemu z poziomem wody.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewizja,że tak powiem wisi sobie nad lustrem wody ale może podepnę kawałek węża aby ją zanurzyć i aby nie chlupotała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej daj fote samego komina (jak masz zrobione rurki) to 95% ustawienia dobrego przeplywu + staly poziom wody w komorze z pompa obiegowa i wszystko dziala. wdze rura 32 przy pompie 3000;/h (tyle ze to jebao ona nie daje na bank 3000l/h a mniej) to praktycznie musisz zamknac ja na amen a to nie dobrze szczegolnie gdy cos wpadnie do rury).

zasada moja jest taka, uzywasz rury nacinanej z korkiem na gorze, rewizja ucieta na rowno z lustrem wody jaki ci odpowiada (scieta pod kątem ze niemal caly skos wystaje ponad powierzchnie lustra wody). otwierasz zawor na maxa i delikatnie podkrecasz go aż uzyskasz finalny efekt ze woda delikatnie saczy sie przez rewizje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu dolewka ma szaleć ?

Dolewka pewnie szaleje bo nie może trafić idealnie z przepływem przez pompę i komin :)

Albo wody w akwarium jest za dużo albo za mało i dlatego dolewka szaleje :) bo nie może trafić w pośredni punkt gdzie będzie równo spływać i w ogóle tak jak być powinno.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewizja na tą chwilę na prosto, powrót 25mm, spływ 32mm, nie wiem czy te fotki z telefonu coś dadzą( na szybko dołożona rura do rewizji pod lustro w sumpie

post-24770-0-82663500-1432928106_thumb.jpg

post-24770-0-69378200-1432928114_thumb.jpg

post-24770-0-74484300-1432928121_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna ta rewizja, lepiej zrób jak dirty_pig napisał, żeby rewizja była normalna, kilka cm wyżej niż główny spływ, i tak wyreguluj zaworem, żeby woda ledwo spływała przez rewizję, to będzie cicho i stabilnie.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyciąłem skos (trochę jak operacja na żywym pacjęcie ), mam nadzieję, że prześpię całą noc a nie będę słyszał stycznik dolewki lub sympatyczny chlupot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewke podepnij pod oświetlenie żeby w dzień działała, tylko daj sobie jedną noc na pomierzenie o ile w nocy paruje czy jest to możliwe, bo jak duży skok zasolenia to jednak nie ;P

Edition: 300 post i jeszcze bana nie mam :)

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę dzisiaj późno na modyfikację elektryki (w końcu zaczął się weekend i niby elektryka prąd nie tyka ale płyny jednak nieco wypite mają siłę przewodzenia :) )jutro się z tym zmierzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyciąłem skos (trochę jak operacja na żywym pacjęcie ),

dolna część skosu powinna być z 2 cm poniżej lustra wody w akwarium, ze tak pozwolę się wtrącić :)

a gdzie masz umieszczony czujnik dolewki ?

Edytowane przez oliwer74 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz może również zwór na rewizji czy tylko na spływie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Dolewka szalała. Chlupot albo do komina albo do rewizji (wlot do sama był jakieś 10 cm nad powierzchnią wody). W nocy było słychać jakby ktoś sikal. Mam Twój litraz i pompę Jebao dc 3000. Rozwiązanie jest banalne. Wyreguluj tak rewizję by przez nią sonczyla się po ściankach woda. U mnie jeszcze splyw mialem skierowany w dol i po wyłączeniu pompy, odpływ się zapowietrzal. Pomogły dwa otwory odpowietrzajace od góry. Problem natychmiast się rozwiązał. Cisza spokój i stabilizacja. Jak chcesz to wpadnij do mnie i zobaczysz jak to jest "na żywo" zrobione

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Akwa: 250l (80x50x60), Sump 70l , Odpieniacz: Deltec SC 1455, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Jebao DP-4, Jebao DC-3000, Światło:ATI Sunpower 8x24W Żywa skała 25kg,

396498fbb49d2194169e81e7cd18d893u948a823.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę późno ale miałem problem z logowaniem, Lepicky, podziękował wreszcie się wysypiam i nie latam po nocy aby regulować zaworem. na początku myślałem, że rewizja służy tylko i wyłącznie jako zawór bezpieczeństwa, takie błędy początkującego, który nie doczytał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.