Skocz do zawartości
Gotterdammung

500 litrów z Wrocławia by Gotti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po kilku jakże długich i męczących latach przerwy z akwarystyką morską wracam do zabawy, mam nadzieje ze w tym wydaniu z lepszym efektem. Ostatni mój 450 litrowy zbiornik postawiłem powiedzmy że sam, i niespecjalnie sugerując się wiedzą lepiej doświadczonych kolegów (w pierwszej fazie) zaś później czytając. już wnikliwiej forum musiałem wszystkie błędy wynikające z mojej pychy naprawiać co kosztowało mnie dużo pieniędzy i czasu, a estetycznie nie wyglądało to już tak jak powinno...

Tym razem mam nadzieje zabrać się za temat bardziej profesjonalnie, a mam nadzieję że z waszą pomocą pójdzie mi to lepiej :) Nie wiem czy temat nmie powinien mimo wszystko powstac w temacie dla nowicjuszy bo i tutaj bede się starał wypytywać Was o sprzęt itd, jednak dla własnej wygody chciałbym mieć to w jednym miejscu, a temat ten mógłby być swego rodzaju kroniką mojego przyszłego akwarium

Najważniejszy punkt to to że mam żółte światło od żony na zakładanie, co jest miłe, fakt to jeszcze nie zielone, ale z 2giej strony czerwone też nie, więc, zaczynamy!!

Akarium w zamysle ma mieć 155x55x55 czyli około 500 litrów. Rafowe, z nastawieniem na LPS + proste spsy jak niektóre montipory etc, lecz generalnie nic mega wymagającego. W całej zabawie przyświeca mi cel utrzymania przy życiu wszystkiego co sie da w jak najlepszych warunkach, nie zaś stworzenia poligonu na którym będą zdychać zwierzęta.

A to wykaz sprzętu o jakim myślę aby to wszystko miało ręce i nogi :

Akwarium - 155x55x55

Sump - sprawa otwarta

Oświetlenie - 6x80W T5 konfiguracja do rozpatrzenia, na tym etapie nie jest to takie istotne

Cyrkulacja - 4x Aquamedic Nanoprop 5000

Obieg - Aquamedic Ecorunner 3700

Skała - 70 kg suchej + 10kg żywej (proporcje mogą się nieznacznie zmienić

Sól na początek - Aquarium Systems Instant ocean

Odpieniacz - tu sprawa bardzo poważna, chcę zrobić sobie jakiś u naszych mistrzów DIY, fajnie jakbyście polecili kogoś solidnego, nawet na PW, żeby nie powstawały jakieś napięcia ;)

To tyle, jeśli ktoś mógłby podać ten pierwszy set ocenie byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Gotter

Edytowane przez Gotterdammung (wyświetl historię edycji)

-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powroty zawsze miłe:-))

Set fajny, ja bym tylko obieg dał ciut większy. Ale to moja dywagacja.

W prawie odpieńka poszło PW>


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) ja tez niedawno zaliczyłem powrót, powiem Ci, że trochę się zmieniło. Pojawiło się kilka firm - cyrkulacja, obiegowe.. rozeznaj temat.

Co do nowego to fajny rozmiar:) będę śledził.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie obiegówkę taką samą jestem bardzo z niej zadowolona ,też mam 500l a w obiegu 700l i w większości lps i trochę ok 11 sps oraz nie dużo miekasów pompa jest cicha łatwa do czyszczenia nie ma do czego sie przyczepić ,będę śledziła wątek powodzenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.