Skocz do zawartości
Marcin1701

W końcu odebrane 200l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, obecnie posiadam zbiornik ok 80l, ale mam zamiar przenieść się do większego zbiornika może ok sierpnia i mam w związku z tym kilka pytań: zbiornik ma wymiary 120x45x37h. Wysokość celowo tak niska, żeby tak bardzo nie świecić. I tu moje pierwsze pytanie: Chciałbym świecić t5, jaką belkę najlepiej kupić? 3x54W? 4x54W? a może 4x39 wystarczy na miękkie i lps? Pytanie drugie: w starym akwarium mam sump ok 60l, nada się do tego zbiornika? Pytanie trzecie: jaki kupić w miarę tani i dobry odpieniacz? Chciałbym jeszcze włożyć do akwarium ok 6kg czerwonego koralowca, który został mi jeszcze z malawi, macie jakieś doświadczenie w tym temacie? bo różne opinie na ten temat słyszałem i czytałem. Jak widać na zdjęciu vis a vis akwarium jest okno poddaszowe, nie będzie to wpływać negatywnie na akwarium?

post-24161-0-62857800-1433676405_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x54W / sump zależnie od odpieniacza bo pytanie czy Ci wejdzie / jeszcze nie słyszałem o taki aby był tani i dobry :) - Deltec SC 1350 jeśli nie będzie miejsca w sumpie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wymiar :) 4x54 zdecydowanie, 39 beda za krótkie.

przy tak długim akwa zrobił bym długiego sumpa, masz dużo miejsca na filtracje.

Co do odpieniacza, szukałbym dobrej sprawdzonej używki :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta szafka to docelowy mebel pod ten zbiornik? Chcac szukać odpieniacza musisz wiedzieć ile miejsca masz w sumpie i jak wysoko będzie sufit zzafki gdzie będzie stał sump. Do takiego litrazu znajdziesz kilka niedrogich sprzętów pieniacych, zależy ile będzie akwarium przerybione to sobie musisz jakoś wyposrodkowac. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy tej długości zbiornika i wysokości 50 cm mam 3x54W i wszystko fajnie rośnie ,

nawet proste spsy pod powierzchnią wody fajnie rosną.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka zostanie przerobiona pod morskie, poprzednio służyła mi pod 375l malawi, więc 200l bo małych przeróbkach powinna wytrzymać. Skoro u Kolegi przy wys. 50cm wszystko działa, to u mnie też powinno :) co do odpieniacza jutro postaram się wrzucić wymiary miejsca na nowego sumpa i wymierzę dokładnie tego starego, może coś się uda fajnego wymyślić. A co z tym oknem i kamieniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

u innego kolegi "wszystko dziala" pod lampa 6 x 54W, takze nie musisz przyjmowac gotowych rozwiazan, ktore od razu ograniczaja dobor korali, bo 3 x 54 W jest dla sps-ow za slabe, tu az sie prosi o 4 x 54 !

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamieni bym zdecydowanie nie wrzucał. Ja jestem fanem suchej skały i taką bym Ci polecał wybrać. Co do okna to jeśli jest na południe to pewnie będzie ostro świecić, ale będziesz musiał zobaczyć jaki to będzie miało skutek dla akwarium. Mogą się glony pojawiać. Zawsze możesz jakąś roletę zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zdecyduje się raczej na 4x54. Co do okna to roleta będzie na pewno, a kamienie to chyba rzeczywiście kiepski pomysł.

Edytowane przez Marcin1701 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamienie z malawi zdecydowanie odradzam, podejrzewam że masz na myśli koralowiec spaghetti. Nie będzie to naturalnie wyglądało. Oświetlenie zdecydowanie 4x54W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy wzmocnienia "okalające" krawędź akwarium autora tematu chronią porównywalnie w stosunku do popularnej korony przed wyskakiwaniem rybek , czy może lepiej/gorzej jakie są Wasze doświadczenia tym temacie ? Pytam bo wizualnie znacznie bardziej podoba mi się akwarium "otwarte" bez zbędnych "nakładek" jednak zdaje sobie sprawę że tego typu zabezpieczenie jest jak najbardziej wskazane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takie wzmocnienia tylko w akwarium słodkowodnym 500l. Niestety w tamtych warunkach nie sprawdziły się ze względu utrudnioną obsugę, problem z rurami i kablami dlatego boczne zostały usunięte. Tu ze względu na sumpa będzie zdecydowanie lepiej. Co do wyskakiwania ryb nie miałem wtedy z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wzdłużne wzmocnienia i mandaryn mi wyskoczył :'( i do tego był za akwarium także wzmocnienia go nie powstrzymały


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy wzmocnienia "okalające" krawędź akwarium autora tematu chronią porównywalnie w stosunku do popularnej korony przed wyskakiwaniem rybek , czy może lepiej/gorzej jakie są Wasze doświadczenia tym temacie ? Pytam bo wizualnie znacznie bardziej podoba mi się akwarium "otwarte" bez zbędnych "nakładek" jednak zdaje sobie sprawę że tego typu zabezpieczenie jest jak najbardziej wskazane .

Możesz dać szybę do nakrycia, jeśli długi zbiornik to dwie lub trzy, są specjalne uchwyty do takich szyb. Niestety wiąże się to z częstym myciem tych szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu jeszcze kilku postów i namowach sprzedawcy sklepu zdecydowałem się na lampę 3x54, ale jeśli okaże się że to za mało dokupię jeszcze jedną belkę. Teraz kwestia świetlówek...nie bardzo wiem, które wybrać. W zbiorniku będą lps-y i miękkie. Chodzi mi o efekt bardziej wpadający w niebieski. Kolejna sprawa to pompa obiegowa. Myślałem o jebao dc-3000. I pompa cyrkulacyjna jebao rw-4, a drugą bym na razie przełożył ze starego akwarium 3000l/h. Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.