Skocz do zawartości
barbara

Mam pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH

chce zapytac czy Aqua Medic Biostar Flotor moze zastapic filtr fluwala 204 mowie o akwarium morskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barbara : Skoro mówimy o morskim to pewnie, że może. Właściwie to poza Odpieniaczem wyżej wymienionym nie jest potrzebna filtracja w postaci Fluvala...Ale...No właśnie jest pewne ale..Jeżeli zbiornik funkcjonuje od początku na filtrze kubełkowym, to jego odłączenie może spowodować załamanie się całego systemu, który wytworzył się w akwarium. Nie jest to reguła, ale wiem, że tak właśnie może być. Tak więc teoretycznie nie widzę żadnego problemu, aby zastąpić kubełek odpieniaczem, ale jak już powiedziałem..Nie wiadomo jak organizmy w akwarium na to zareagują. Są dwa uda..Albo się uda, albo się nie uda. Takie jest moje zdanie. Niech inni się wypowiedzą.

Pozdrawiam. :)


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to akwarium ma dopiero 2 miesiac i chcialabym zadac sto pytan poniewaz dopiero sie wszystkiego ucze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barbara : W 2 miesiące to już jakaś flora bakteryjna na mediach filtracyjnych się rozwinęła...A tak właściwie..Dlaczego chcesz zmieniać dotychczasowe urządzenia ? Czyżby coś szło nie tak ? I jeżeli można wiedzieć. Jakiej wielkości jest ten zbiornik ?


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 litrow ale bardzo malo tam jest zycia robie pewnie cos nie tak ale nie wiem co ?????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barbara : To ja na twoim miejscu kupiłbym tego biostara, a fluvala pozostawił. Powiedz jeszcze ile żywej skały tam posiadasz, czym oświetlasz swój zbiornik, jakie masz parametry i co najważniejsze jakie organizmy na dzień dzisiejszy zamieszkują twój zbiornik. JAk możesz napisz jeszcze dlaczego uważasz ze coś źle robisz ? Czyżby coś niepożądanego działo się w baniaku ?


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zywej skaly mam 24 kg,lampe HQI 150watt i dwie swietlowki po 39watt T5 jedna to Ocean Blue Actynic a druga Ocean White 10000K ,parametry wody na dzien

15.08.06

PH - 8

NO3 - 0

NO2 - 0

KH - 7

NH3 - 0,25

Zas.1024

CA - 1ml-

do 500 .

Po dwoch miesiacach pojawily sie 4 kraby slimak i jakas krewetka i co dziwne dla mnie poniewaz to jest moje pierwsze akwa morskie skala zmienia kolory jest brazowa a za dwa dni jest zielona teraz zmienia kolor na ciemny czerwien.mysle ze cos jest nie tak dlatego ze jak widze inne akwaria morskie po dwoch trzech miesiacach one maja wiecej zycia niz moje jakies ukwialy,gabki i inne zwierzeta.Ja dopiero zaczynam wiec niemam tyle wiedzy co ty,tak wiec prosze o jakas pomoc ZGORY DZIEKUJE

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokonie nic sie nie martw :) skala dojrzewa :D

Podaj wszystko co masz od fitrow RO DI przez akwa sprzet i oswietlenie ale spokojnie i bez nerwow :D

KH masz ciut za niskie i PH NH3 troszke duzo. Podaj wszystko co masz cos tu sie wymysli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry całkiem dobre. Jak już powiedział Kwiatek, nie masz sie kompletnie czym martwić. Ja na twoim miejscu na dzień dzisiejszy zidentyfikował tę krewetkę zamieszkującą baniak. Być może jest to nieproszony gość. Tak samo pozbył bym się krabów po wczesnej identyfikacji. Resztą nie masz się co przejmować.


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fluval 204, dwie pompy marea 2400 odpieniacz miniflotor i teraz kupilam jeszcze nie zalozony Aqua Medic Biostar Flotor noi filtr RO oswietlenie tak jak wyze opisalam i uzdatniacze sera calcium ,sera ammovec,sera kh/ph-plus mam jeszcze pompe ktora kupilam ale wszyscy uwazaja ze to nie jest dobra pompa oceanrunner or 1200 jest nowa wogole nie uzywalam ,swiatlem swiece 8godz HQI ,10 godz swietlowki,a potem nocne

POZDRAWIAM i prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie odpal odpieniacz i wszystko bedzie lepiej :D

Jesli nie masz DI kup koszt niewielki a woda lepsza i glonow mniej :)

Wywal tego fluval'a tylko odpal najpierw Flotor'a, kup bakterie nitryfikacyjne i wlej potem odlacz fluvala

Podbij KH podskoczy Ph :D

To moje zdanie :D ja bym tak zrobil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli najpierw podlaczyc DI a potem osmoze czy na odwrot sory za glipie pytania ale jestem dziewczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osmoza -> DI -> akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.