Skocz do zawartości
danmatis

Tubastrea co radzicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich smile.png

we wtrorek zakupiłem swoją pierwszą tubę, karmię ją dwa razy dziennie w kielichu z butelki pet, tylko ze jak narazie to ani troche się nie chce otworzyć. Co radzicie ? poczekać ? czy może dać ją do sampa ? czy przestawić w inne miejsce ? a może jeszcze coś innego ?

dodam jeszcze że mam dość mocne oświetlenie (ledy) bo mam z 4 spsy i sporo lpsów

dodaję zdjęcie jak wygląda obecnie.

pzodrawiam i życze miłego dnia

post-25379-0-81807300-1434099808_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czekaj, jak zgłodnieje to wyjdzie.

Masz tubastree?

Witam wszystkich smile.png

we wtrorek zakupiłem swoją pierwszą tubę, karmię ją dwa razy dziennie w kielichu z butelki pet, tylko ze jak narazie to ani troche się nie chce otworzyć. Co radzicie ? poczekać ? czy może dać ją do sampa ? czy przestawić w inne miejsce ? a może jeszcze coś innego ?

dodam jeszcze że mam dość mocne oświetlenie (ledy) bo mam z 4 spsy i sporo lpsów

dodaję zdjęcie jak wygląda obecnie.

pzodrawiam i życze miłego dnia

Jak ją karmisz to się otwiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schowaj ją przed światłem, karm nie w dzień, tylko w nocy. Najpierw rozpyl nad nią jakąś smaczną zawiesinę a po kilku minutach poukładaj jej na polipach mrożonki. Dopiero po tym zabiegu nakryj butelką (żeby krewetki się nie zlazły)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnT - fungie trzymasz na skalce,czy masz "fungiorodna" skalke? Gdziesz czytalem,ze fungie powinno sie raczej trzymac na piasku,ze wzgledu na mozliwosc jej uszkodzenia przez skale.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielklie dzięki wszystkim za podpowedzi, postaram się zrobic tak jak proponujecie.

Jak się już pootwiera to wrzuce fote :D

pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... co do Fungi i trzymaniu ich wyłącznie na piachu ... to są bzdury na resorach u mnie wszystkie 5 szt. żyją na skałach lub podstawkach z rurek pvc obrzuconych cementem cx5 / rosną w oczach / nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów zdrowotnych. Jedynie co im przeszkadza to właśnie piasek który nie raz rozrzuca po koralach H.chrysus.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.