Skocz do zawartości
Dragokite

Białobrody chudnie - Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość dziwny problem ponieważ niezbyt wiem co się dzieje posiadam białobrodego który jadł normalnie jak i mrożonki tak i algi nori oczywiście tych więcej ale od kilku dni w ogóle nie chce spożywać pokarmu i chudnie i to bardzo bo widać jak ma lekko zapadnięte boki oraz jest ospały myślałem ze jest to ospa bo praktycznie wszystkie symptomy się zgadzają oprócz białych kropek jedyne kropki jakie posiada to są dwie czarne na płetwie brzusznej i to jest wszystko, naprawdę nie wiem co mam robić proszę o szybką pomoc.

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Dragokite (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć możesz dodać zdjęcia białobrodego i jak długo go posiadasz? Wydaje mi się że jak ryba przestaje pobierać pokarm i chudnie to jest to być może stres ktoś go stresuje lub był łapany na cyjanek. Ja tak miałam kiedyś z helmonem był tłuściutki jadł z dnia na dzień zaprzestał jeść wychudł i odpłynął na wieczną rafę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem pojawiła się biała kropka na pletwie grzbietowej i czarne kropki na pletwie brzusznej zmieniły kolor na białe i się powiekszyły i odrazu uprzedzam tezę aby to była ryba łapana na cyjanek ponieważ wszystkie ryby mam od tego samego dostawcy i tylko białobrody teraz choruje a zdjęcie wstawię jak będę mieć dostęp do komputera choć i tak to może wiele nie pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podawałeś do jedzenia jakieś witaminy lub czosnek ? Ja stosuję czosnek w różnej postaci od "zawsze".

Takie chudnięcie i brak apetytu może oznaczać obciążenie organizmu pasożytami, a osłabiony organizm pada łupem ospy...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nori z czosnkiem podawałem ogólnie większość jedzenia jakie podawalrm było z czosnkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.