Skocz do zawartości
neopl

szyby wygięte w łuk

Rekomendowane odpowiedzi

witam, 2 dni temu świeży baniak zalałem na próbę słodką wodą, okazało się że przednia i tylna szyba w sumie wyginają się łuk o jakieś 4-5mm (każda po 2mm), akwa 140x62x55 (poprzeczki wzdłuż i wszerz na całym obwodzie (w jednym rogu dochodzą tylko do komina), szukałem info na necie ale jedni piszą że to jest ok, inni że lepiej zabezpieczyć dodatkowo poprzeczką na środku, brakuje mi tu jakiejś fachowej porady lub opinii kogoś kto ma podobny lub większy baniak żeby to zweryfikować.


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwa 120x60x60 z opaską dookoła wygięcie na 1mm szyby 10mm

Edytowane przez Dawid006 (wyświetl historię edycji)

600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Poprzeczka przez środek załatwi sprawę ,najlepiej szersza co najmniej 15cm i z szkła 10mm, łącząca szybę przednią z tylnią .Akwarium do klejenia musi być bez wody , by szyby nie były naprężone .W większych akwariach zawsze wklejałem i nie było odkształceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa dopiero co 3 dni temu z erybki przywiozłem, nie lepiej zareklamować? bo nie chcę mieć potem nie uznanej gwarancji w razie czego ze względu na samowolkę, narazie mam zalane solanką jakieś 25cm wysokości i nie odkształciło się jeszcze ani trochę, to najwyżej bym nie zalewał dalej i w razie czego wkleił tą poprzeczkę

Edytowane przez neopl (wyświetl historię edycji)

Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej zadzwonić i spytać ich o opinie


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, 2 dni temu świeży baniak zalałem na próbę słodką wodą, okazało się że przednia i tylna szyba w sumie wyginają się łuk o jakieś 4-5mm (każda po 2mm), akwa 140x62x55 (poprzeczki wzdłuż i wszerz na całym obwodzie (w jednym rogu dochodzą tylko do komina), szukałem info na necie ale jedni piszą że to jest ok, inni że lepiej zabezpieczyć dodatkowo poprzeczką na środku, brakuje mi tu jakiejś fachowej porady lub opinii kogoś kto ma podobny lub większy baniak żeby to zweryfikować.
to normalne tez mam wygiety baniak

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

2mm ugięcia to nie tragedia , napisałem tylko co można zrobić by to zniwelować.W sklepie w Zabrzu mają dużo większe akwarium bez wzmocnień i szyby są bardziej wygięte niż u ciebie , nic złego się nie dzieje :) .Dla pewności zadzwoń do nich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za cienka szyba może ? Przy takim wymiarze spokojnym byłbym jakby było 12mm


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie bez powodu nie będę reklamował i d*py im zawracał, właśnie chodziło mi o opinię czy to normalka, mój pierwszy aż tak duży baniak dlatego pytam.


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie bez powodu nie będę reklamował i d*py im zawracał, właśnie chodziło mi o opinię czy to normalka, mój pierwszy aż tak duży baniak dlatego pytam.
zalewaj solanka ja mam tez ugiete szyby i do tego blat rowniez ugiety mam :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie bez powodu nie będę reklamował i d*py im zawracał, właśnie chodziło mi o opinię czy to normalka, mój pierwszy aż tak duży baniak dlatego pytam.

Masz rację. Nie zawracaj. W końcu to Twoja podłoga, nie ich - jak trzaśnie dostaniesz zniżkę na nowe akwarium. Ale pewnie nie trzaśnie w końcu wypadki zdarzają się tak rzadko...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Trochę już tych akwarii zrobili więc wiedzą co robią , sam mam od nich akwarium i jestem zadowolony z wykonania.

Kolega ma w malawi odgięcia chyba z centymetr po środku na 2 ściankach jak paczyłem na oko i stoi już kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,tak mnie to zaciekawiło ze zmierzyłem też u siebie i mam około 4 mm na 130 cm długości baniaka.U mnie wszystko w porządku dodam że akwa mam też z E-rybki. Więc myślę zalewaj spokojnie i niczym się nie stresuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co kusić złe?? - wkleić wzmocnienie przez środek i po kłopocie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wogole nie zamawial akwa po co kusic zle ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz mówić, że masz reefmax :)


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, Błażeju :) ? Zalewaj spokojnie i śpij spokojnie. Nic się nie stanie - na 100% - a nawet jak by, to rozumiem że moi przedmowcy, nie zrobią z gęby cholewy i zafundują Ci remoncik i baniaczek - przecież są w pełni odpowiedzialni.

Po co robić wzmocnienia, skoro można te dwa dni wcześniej baniak zalać ? Toć to przesądy i czarnogród.

A tak przy okazji, jakieś dwa miesiące temu, otworzyłem garaż rano, otworzyłem drzwi do samochodu i nie zdążyłem nawet wsiąść - strzeliła mi szyba z tyłu. Czemu ? Bez widocznego powodu. Gość w ubezpieczeniach stwierdził "zdarza się". Ale akwaria ? żeby pękały ? To jakieś przesądy...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-rybka zrobiła już setki jak nie tysiące różnych aqua i chyba wiedzą co robią .....ale jak ktoś chce sobie dodatkowo wzmacniać to ma do tego prawo. Ja nadal twierdzę że jest to nie potrzebne ale to tylko moje skromne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj LLS niech sie wypowie jako fachowiec. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT są dziesiątki filmów, gdzie ludzie chodzą po taflach szkła, wygiętych pod ich ciężarem. Nie pękają.

Jak nie strzeliło przy zalewaniu, nie powinno strzelić i potem. Ale "nie powinno" nie znaczy że nie strzeli.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na YT są dziesiątki filmów, gdzie ludzie chodzą po taflach szkła, wygiętych pod ich ciężarem. Nie pękają.

Jak nie strzeliło przy zalewaniu, nie powinno strzelić i potem. Ale "nie powinno" nie znaczy że nie strzeli.

zgadza sie z Toba zawsze jest ryzyko.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-rybka zrobiła już setki jak nie tysiące różnych aqua i chyba wiedzą co robią .....ale jak ktoś chce sobie dodatkowo wzmacniać to ma do tego prawo. Ja nadal twierdzę że jest to nie potrzebne ale to tylko moje skromne zdanie.

Ale jak mówi powiedzenie : "klient nasz Pan" oraz 3x "C" = "Cena Czyni Cuda"

Czyli jak coś zamówisz, pewnie takie dostaniesz :)

Ja osobiście miałem podciekające akwarium o pojemności około 160 litrów, przez naprężenia szkła zaczął puszczać silikon. Szkło z grubości wytrzymało.

Drugie akwarium 35 litrów i jak szkło rypło (4mm tafla) to nie było czego zbierać :p

Więc przypadki się zdarzają.

Osobiście wolę dopłacić za grubszą szybę o wariant wyższy niż przewidziany, niżeli później mieć zonk, że coś jest poza zbiornikiem

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie poprzeczne wzmocnienie by w czyms przeszkadzalo ?

Poszedlbym do szklarza i poprosil o dociecie i sam wkleil. Zanim wyschnie, to opozni zalewanie o tydzien, no to co ? Ale pozniejszy spokoj - bezcenny.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak by Kolega napisał lub zadzwonił do rybki, podesłali by kawałek szyby docięty i z wykończonymi krawędziami po kosztach przesyłki. A widziałęm jak rybka wykańcza takie detale - mucha nie siada.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, zdecydowałem że wkleję sam ten kawałek i zamówiłem już u szklarza w moim mieście, parę groszy to wyjdzie , tylko mam pytanie, wklejał będę nad wzmocnieniami wzdłużnymi, czy silikon dać tylko na krańcach czy między wzmocnienie wzdłużne i poprzeczne też dać? Dzięki wszystkim za podpięcie się do tematu i panowie - trochę mnie emocji ^^

Edytowane przez neopl (wyświetl historię edycji)

Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.