Skocz do zawartości
tupi

plankton reaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos wie, gdzie w internecie mozna kupic taka kiczowa lampe - kolumna podswietlana, wypelniona jest woda i napowietrzana. Mysle o zrobieniu reaktora na plankto tylko zastanawiam sie ile toto moze kosztowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item121948657_lampa_magma_wodna_z_rybkami_wysokosc_72_cm_nowa.html

coś takiego? Wystarczająco kiczowata? :) masz 4 kolory, rybki, napowietrzanie - właściwie można zrezygnować z akwarium morskiego :D

tu więcej

http://www.allegro.pl/search.php?string=lampa+magma&description=1&buy=0&new=0&pay=0


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z kąd weźmiesz plankton ??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byc kiczowa - cos podobnego ktos juz podal na grupie - odwolujac sie do niemieckiej strony. Rybki i kolorowy filtr wywale od razu. Najlepsza bylaby prosta rura gdzie od dolu podlaczona bylaby pompka powietrza - do ktorej podawalbym CO2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem takie na śmietniskach z niemiec , czyli szrot-marketach są już bez rybek i wody po ok 10 zł sztuka ,różne wymiary , chciałem zrobić reaktor lub mixer ( zrobiłem :) ) ale ciężko o klej do klejenia tego plastiku


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba ja :). nawet 2 tygodnie temu znow wygrzebalem te stronke jak z Zbyszkiem dyskutowalismy o planktonie. teraz siedze w pl, nie mam dojscia do tego adresu, moze Swir podrzuci tu tego linka. generalnie facet zrobil w tych smiesznych lampach hodowle phyto i zooplanktonu i dziala do dzis to ustrojstwo.

EDIT

ZNALAZLEM

@Raffy

KLIK1

KLIK2


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pffff ... :haha automat do galaretki owocowej :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom tez mysle nad takim reaktorem, tyle DIY to nawet ja potrafie hehe, tylko mam watpliwosci czy ten halogenik na dole rury nie podgrzeje za bardzo wody? Fitoplankton najlepiej dzieli sie w temp. 20-22, chociaz podzialy komorkowe sa mozliwe nawet przy 28 ale to juz sporadycznie i kolonia przaktycznie wtedy tylko wegetuje.

Wiec sie zastanawiam czy nie bedzie za cieplo....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u tego faceta dziala na oryginalnej zdaje sie. zreszta zawsze mozna odlaczyc i przykleic od tylu jarzeniowke. no i w sumie troche malo wody w tym czyms jest, do nano to jeszcze jakos jakos ale przy ilosciach jakie trzeba lac dziennie do 250tki to zalamie sobie kolonie pewnie. Lepiej poczytaj czym on karmi ten plankton :haha

inna sprawa, jako ze zainteresowal mnie ten caly plankton to poczytalem troche szkopskie forum zeby sie dowiedzic co oni o tym mysla i okazalo sie ze wiekszosc z ludziow ktorzy sie tym bawili juz zrezygnowala na rzecz kupnych planktonow w flaszkach. ponoc wiecej przy tym zachodu, roboty i uwazania niz to jest warte


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka rure od rubek i bombelkow i probowalem w niej artemie wykluc i niestety bez skutecznie poniewaz wiekszosc jaj zostala wybita i osadzona na obrzezu naczynia przez strumien bombelkow doslownie jak w odpieniaczu, halogen nie podgrzewal wody ale swiatlo z niego mizerne, rura stoi w piwnicy i jak ma ktos pomysl co z niej zrobic to chetnie poslucham i sprobuje


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie za ostro babluje. to nie ma napowietrzac koloni, to ma tylko ruszac wode. najlepsze byloby takie cos co co pewien czas uwalnia jedna duza banie powietrza ktora sobie leci w gore mieszajac wode


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nic tylko takiego nurka ktoremu sie helm otwiera co jakis czas i wypuszcza taka bańke <lol>


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie nad czyms takim myslelismy z zbychem. albo taka skrzynia umarlaka czy inna muszla.niewazne ze wyglada jak kicz, wazne ze dziala. albo mieszacz od gory wpuscic jakis wolnokrecacy. pompa jak w reaktorze odpada = rotor rozrywa plankton


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tom no wlasnie ja do nano takie cos bym montowal :)

Kupny plankton we flaszkach jest pewnie calkiem ok, sam uzywam Kenta, ale do karmienia brachionusa juz bym nie uzyl - wydaje mi sie ze za duzo konserwantow w tym jest :D

Natomiast widzialem takie cos jak ZYWY fitoplankton we flaszce, z Hameryki panie, DT costacostam sie nazywa. Wiesz cos Tom na ten temat? :D Bo Ty czytasz chyba wiecej to szwabskie forum a tam na pewno juz ktos kupil i przetestowal :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez zadaje sobie ostatnio takie pytanie bo u mnie na flaszce Kenta data waznosci nie stoi. Na wszelki wypadek trzymam to w lodowce ale mysle ze skoro stoi to na polkach w sklepach miesiacami to musza byc w tym jakies pozadne konserwanty. I to mnie wlasnie lekko niepokoi czy sie toto czasem nie skumuluje kiedys w zbiorniku... Z drugiej strony skoro taki Kent czy inny GroTech robi takie cos i caly swiat leje to do baniakow to chyba wiedza co robia. Ale ja bym jednak takie plynne we flaszkach to w lodowce trzymal (taka mama zasade zyciowa hehe).


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Zbyszka, to trzeba nakręcić na coś takiego:

http://reefkeeping.com/issues/2003-07/nftt/index.php

:)

o to tooo :D tylko wyzsze te komory , to mi sie podoba juz czytam to w wersji niemeickiej , cos bede modzil chyba :D

pozdr...

Ps; Rebciu dziala jz tym warsztatem bedziemy razem robic , Ty swoj ja swoj ale razem w porozumieniu , jeszcze Thschibi sie do nas zalapie wiecej juz chyba nikt :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, mi to jescze z tym warsztatem chwilę potrwa. Jeszcze kilka dni potrwa modernizacja wnętrza szafki, a potem adaptacja garażu.

Ale damy radę:):):D:D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.