Skocz do zawartości
TataJakubka

POMOCY! ryby umierają po klejeniu skały!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisze Vahiro, włóż pompkę cyrkulacyjną do wiadra i skieruj ją do góry na taflę wody, wystarczy do wymiany gazowej i napowietrzenia.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobione jeden błazenek przeniesiony do solanki drugi został w akwa po sporych podmianach zobaczymy. gdzie najlepiej dać węgiel obojętne? włożyłem go tam gdzie w reefmaie sa wkłady fizelinowe. jeżeli chodzi o solanke w wiadrze to ma dosc silny nurt wody bo nie mam slabych cyrkuatorow tylko do reef circulator 2600 ale to mzoe dobrze bo jak na moj chlopski rozum to zmusza blazenka do plywania i ruchy i moze szybciej mu sie tam to poodkleja ze skrzeli? czy dac dmuchawke tak zeby woda byla spokojniejsza? Ile taka ryba mozew takim pseudo zbiorniku solankowym przebywać?

Kostka mrozonki prosto z zamrazalnika, nowa kratka mroznki (karmiles juz z tej partii), tzn masz pewnosc ze nie btla ponownie mrozona ?

pewnosci nie mam bo skad mam miec ale juz wczesniej je jadly prosto z zamrazalika i w sumie to krewetka i kraby tez to skubaly a zyja.

Edytowane przez TataJakubka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pozwolę dołożyć swoje 5 groszy (...)

1/ każdy klej wykonany jest na bazie jakiegoś spoiwa ten prawdopodobnie na bazie spoiwa hydraulicznego tj. cement/ gips (w/w spoiwo nabiera wytrzymałości tj. wiąże/ twardnieje pod wodą) czyli chmura takiego spoiwa dla ryb jest jak dla człowieka głęboki wdech w atmosferze rozpylonego cementu. Co się wtedy dzieje możemy sobie tylko wyobrazić. Trudności w oddychaniu jak nic.. no i pozycja na boku murowa (...)

2/ Już w zaistniałej sytuacji podstawa to napowietrzanie na max-a proponuję falownik ustawić na cięcie lustra wody. Woda tym razem zrobi się biała od bąbelków powietrza.

3/ Wyłapywanie chmury kleju np.: poprzez skarpetę + watę, Część wytrąci się samoistnie a część wyłapiesz. Woda wyklruje się

Ryby jeśli nie padły do tej godziny jeszcze to powinny dojść do siebie. Okrutna szkoła, że akwa to delikatne środowisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleilem klejami dwuskladnikowymi i takimi "cementowymi" Oczywiscie w przypadku tego drugiego obieg i falownik byl wylaczany na znacznie dluzej, nigdy nie stosowalem wylapywaczy w postaci skarpet itd i nic sie zlego nie dzialo. Moze jakas felerna partia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiany wymiany i wymiany. A ile tych wymian? od wczoraj poszlo 12l potem 2x 25l dzis rano i po poludnu czyli w sumie 62 l na reefmaxa ktory ma 115 rzekomo wiec prawie chyba wyzerowalem sobie akwa? Dosyc juz podmian? co zrobic ze skala ktora od wczoraj lezy cala noc sucha a od poludnia zalana woda z akwa? ile to tak moze co z tym zrobic i kiedy wlozyc? blazekni byly pare godzin w wiaderku ale taka pralka tam sie robila ze nie dalo rady dluzej ich tam trzymac wiec wrocily do akwa leza na dnie i dychaja czy pusy cic falowniki tak w strone dna zeby dac im odpoczac czy raczej zmusic do plywania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że woda w akwarium wygląda już prawie normalnie... tj. bez zawiesiny kleju

Jutro wrzuć skałę do akwarium... i przywracaj wygląd akwa sprzed klejenia.

a ryby powinny pływać bo jak pływają to więcej wody przez skrzela im przepływa...

To co pisałem wyżej tona własnym przykładzie. Sam przeroiłem na sobie. Chmura kleju i podtrute ryby. Na szczęście nic nie padło a lezało wszystko na boku i ledwo dychało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem oficjalnie podziękować wszystkim zainteresowanym tematem. Dzięki waszym cennym poradom rybki dziś zaczęły znów pływać ! co prawda są jeszcze trochę zamulone ale już pływają dostałe dziś pokarm dwa razy rano nie chciały ale teraz już zaczęły skubać . Dziękuje wam jeszcze raz bez was pewnie byłyby już po nich. !!!

Mam jeszcze 2 pytania:

1.Wrzucać teraz tą skałę ? czy niech jeszcze leży poza akwa?

2. Biorąc pod uwagę że wymieniłem ponad 60l wody (Reefmax) mam się martwić że wyzerowałem akwarium? mamsię spodziewać czegoś złego? mam zamówione szczepki, narazie dać sobie spokuj z wsadzeniem czegokolwiek nowego do akwa ?

Dziękuje wam jeszcze raz !!! Ja i moje rybki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj troche wytchnac systemowi


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skala przeschla to teraz ja poobserwuj poza systemem tj. niech siedzi w wiadrze z cyrkulacja. Jak zacznie smierdziec to bedzie jasne ze cos tam zdechlo i trza ja oczyscic, "dojrzec" osobno by wylazl caly syf. Ale tego bym nie robila w rm


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.