Skocz do zawartości
hajtaler

Ro Di problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiec kupiłem filterek

http://www.ebay.co.uk/itm/251262082106?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

po około 200l Tds pokazuje 2ppm, trochę dziwne ze tak szybko ,dzisiaj kupiłem nowa żywicę Di(Triton DI)

z ciekawości sprawdziłem ile pokazuje przed DI bylo 12ppm a po zamontowaniu nowej żywicy pokazuje więcej niż na starej czyli 4ppm, co jest grane jakieś rady? czy żywica musi przelać ileś wody zęby zaczęła pokazywać 0ppm


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed żywicą masz ok a po to zmierz dopiero po zlaniu ok 5 litrów - czasem wystarczą 2 ale to różnie bywa


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki ,akurat potrzeba do moczenia piasku to trochę zleje


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrócę do tematu bo znowu ten sam problem, po 3tyg czyli około 50l wody tds pokazuje 6ppm co jest ze tak szybko żywica sie zużywa,miałem ten sam filtr wcześniej i tds pokazywał po około 500l wody dopiero 1ppm, może to ze nie jest podpięty cały czas pod wodę jest przyczyna, ale woda jest w żywicy,czyli wyschniecie odpada, macie jakies pomysły ?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosypałem żywicy i ubiłem teraz zobaczę ile będzie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz po membranie?


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sprawdź czy dobrze dokręcona / dociśnięta jest - czy nie puszcza bokiem / podcieka - był tu podobny temat i okazało się że (chyba) zasobnik na żywicę był pęknięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam siły już do tego,wczoraj byla podmianka ,wymieniłem żywicę było 0 dzisiaj znowu jest 3 po 15l. i jak by żywicy obywało, ale gdzie to nie mam pojęcia, zamówię chyba nowy pojemnik na nią

a jeszcze jedno macie gąbki na wlocie i końcu żywicy,może one brudzą wodę, tak patrze na nowe pojemniki i nie widać gąbek

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbki mogą być. U mnie była taka sama sytuacja ale znalazłem takie rozwiązanie że odwracam cały filtr i woda z góry wlatuje na żywice. Od miesiąca pokazuje 0. Spróbuj tak zrobić u siebie może też poskutkuje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cygan ma rację. Miałem też problem - nowa żywica i różnie to pokazywało, raz 0, raz 3, raz 5.... Powodem MOGĄ być, nie muszą, pęcherzyki powietrza które gdzieś pod pokrywą mogą się zagnieździć.

Odwróć do góry dnem, albo potrząśnij nią trochę jak będzie z niej woda lecieć, powinno pomóc. Ewentualnie, możesz też zamontować drugi filtr z żywicą :) Chociaż ja uważam że woda tak do 5 ppm jest w miarę dobra, jak nie raz pokaże mi się 2, czy 3 to olewam sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zamiast odwracać wsadź kawałek wężyka od powietrza pod zasobnik - żeby go docisnęło do uszczelki - może słabo przylega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie rozkręciłem i z kręciłem ja z powrotem do kupy ,to co cygan pisze juz próbowałem najmniej pokazuje jak leży płasko 3ppm,ma byc 0 choć bym miał kupić nowy filter, wycieków nie ma teraz zlewam wody trochę wiec się okaże

no nie ma szans by zejść poniżej 3ppm, a może przyczyna jest to ze nie jest cały czas podłączona do wody?,na pewno nie wysycha bo ja podpinam prawie codziennie

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem podobne problemy u siebie na RO4. Wszystkie wkłady nówki. Okazało się, że pękł koszt na żywicę, a dodatkowo gumowa uszczelka, na górze tego koszyka, była popękana. Stało się tak na skutek zbyt mocnego dokręcenia całej części z żywicą do obudowy filtra. Po prostu, element (owalny z cienką krawędzią), którym woda wchodzi do komory z żywicą o styka się z tą uszczelką, był dokręcony na tyle mocno, iż wgryzł się w uszczelkę, i część wody omijała żywicę. Po korekcji tych dwóch czynników było '000' przez dłuuugi czas...aż żywica się 'wypaliła' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Maćkiem, przerabiałem to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wiec zamawiam nowy pojemnik chociaż nie wiedzę żadnych pęknięć na tym :(


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może być mała "ryska" która przy dociskaniu się otwiera - weź latarkę i poświeć z różnych stron

może też być po prostu - źle fabrycznie dopasowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to znaczy co nie powinno być powietrza w filtrze?, bo u mnie jest i to sporo i raczej nie da sie go pozbyc


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak sie go pozbyć, jak ja codziennie podpinam i odpinam filtr do kranu to powietrze zawsze bedzie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

od kranu ?

podłącz na stałe kuchnia (szafka pod zlewozmywakiem) / łazienka - ja mam podłączony (trójnik) do spłuczki a filtr stoi za nogą od umywalki ... partyzantka ale działa od zawsze :) .. masz pewno gdzieś przyłącze od pralki .. możliwości sporo - trzeba wybrać optymalne rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam takie rozwiązanie, nie mam jak podpiąć na stałe


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem okazało się że woda z kranu ma 950 ppm

po filtrze (bez DI) 034

po żywicy 006 po wymianie wszystkich wkładów

kombinowałem na wszystkie sposoby i nic

rozwiązanie było proste

dołożyłem jeszcze jeden pojemnik z DI

teraz jest 000

glony cyjano i dino odeszły prawie całkowicie


ce1b9daccead29f0b207f8cf3283fbd9u749a661.png?upd=20150612144515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.