Skocz do zawartości
Septimus

Martwy salarias fasciatus, podejrzana krewetka boksująca.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj rano bardzo zdziwił mnie widok martwego 10cm salariasa który był zjadany przez kraba pustelnika. Ryba nie miła żadnych widocznych obrażeń, poprzedniego pływała jak zawsze i wyglądała na zdrąwa. I teraz moje pytanie czy spora i agresywna krewetka boksująca mogła zabić tą rybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj rano bardzo zdziwił mnie widok martwego 10cm salariasa który był zjadany przez kraba pustelnika. Ryba nie miła żadnych widocznych obrażeń, poprzedniego pływała jak zawsze i wyglądała na zdrąwa. I teraz moje pytanie czy spora i agresywna krewetka boksująca mogła zabić tą rybę.

Jakąś małą rybę tak ale nie dziesięciocentymetrowego salariasa.

Salariasy są bardzo waleczne i równie terytorialne ( o ile nie bardziej) co bokserki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak mnie to dziwi, ale nie widzę innego sprawcy w moim zbiorniku. W dodatku ta krewetka też ma około 10cm (nie licząc wąsów) i nawet mnie atakuje jak wkładam rękę do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano rybka już nie miała głowy a krewetka siedziała po drugiej stronie akwarium, więc nie jestem tego pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salarias na pewno musiał paść zanim się zaczęła dobierać krewetka. Ryba nie miała jakiś białych dużych plam nas sobie / przebarwień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie. Wyglądała na zdrową rybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam żadnych zdjęć. Jak go zobaczyłem to chwile się przyjrzałem i wywaliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie zalatwila go krewetka jedynie zaczela sprzatac padline...akurat moze byl chory...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem kiedyś sporą boksującą ale za ryby się nie brała. Znaczy przeganiała je tylko, ale nie ma szans na złapanie zdrowej ryby. Za to z chęcią u mnie polowała na kraby. Ogólnie boksującej już u mnie w akwarium nie będzie. Jedyny jej plus to to, że jest ładna i ciekawa, ale za dużo szkód wyrządziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciekawy przypadek miałaś moja owszem ryby odgania ale za kraby również sie nie bierze przynajmniej za pustelniki, no chyba że by miałeś percnony bądź porcelanowe to i może...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja krewetka za pustelnika się nie bierze lecz miałem kiedyś mitraxa i po tygodniu znalazłem tylko pusty pancerzyk, mogła to być wina krewetki ale nie złapałem jej na gorącym uczynku.

Kijun napisałeś że twoja krewetka wyrządziła za dużo szkód, mógłbyś to szerzej opisać?

Edytowane przez Septimus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie chodzi o percnony i porcelanowe. Na początku nie podejrzewałem krewetki, ale jak zaraz po wpuszczeniu drugiego oshimai zobaczyłem go w szczypcach boksującej to już byłem pewien, że musi dostać bana. Jeśli chodzi o pustelniki to za rękę jej nie złapałem, ale jednak coś go użarło i nie bardzo miało co poza nią. Chyba, że inny pustelnik? Tak czy siak dziś boksujących i pustelników nie mam i dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co mogło się stać ze sporą, zdrową i żyjącą od dawna rybą w moim zbiorniku lub ktokolwiek jest zdania że to mogła być jednak krewetka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys załarwiła doktorka.

Znalazłem go rano z poderznietym gardłem(dosłownie).

Moja ewidentnie polowała na ryby, a te wielkie szczypce to przeciez nie od parady ma.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś ma pojęcie, czy one mogą zmęczyć skrzydlicę karłowatą. Jest sporo większa niż one, ale za to nowa w zbiorniku. Jak dotąd bokserki (parka) żyły sobie prawie same w baniaczku. Karmię je regularnie kawałkami krewetek i solowcem.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak my już mamy drugiego salariasa bo:

1 sztuka musiała być stara albo warunki w baniaku mu nie sprzyjały bo walczyliśmy z glonami zielonymi i bordowymi na całego

i padła też wtedy był podskubiwany na sztywno

2. sztuka była wersja m ale już rośnie ma około 5 cm bo czystki robi niesamowite

z racji tego że to pożyteczny i nie szkodliwy osobnik zawsze bedzie w moim reef maxie

ale bywaze przepycha sie o miejscówki z węzowidłem

Edytowane przez kresia00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w moim baniaku również znalazłem padnietego salariasa.Był u mnie ok 2 lat.Dziwnie wyglada tzn normalnie jak zawsze pełny brzuch, wybarwiony jak żywy nawet ubarwienie źrenic mu się Nie zmieniło.Też mam boksujaca,ale to chyba nie ona.Wrzuce zdjecie biedaka jak tylko bede w domu.


Boyu 36x49x50 80 litrów

Lampa DIY 12 led royal blue i 6 xp-g

Odpieniacz boyu wg-310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.