Skocz do zawartości
Cezar

Akwarium FO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar założyć akwarium morskie FO. Czy mogę w nim trzymać 2 Amphiprion Ocellaris lub Percula + 2 krewetki, czy ryby te bezwzględnie wymagają ukwiału? Dodam, że akwarium ma poj. 72 litry (60X40X30). Ze sprzętu do akwarium zamierzam wstawić odpieniacz, 1 lub 2 pompy, grzałka, termometr i filtr mechaniczny. Sprzęt planuję trochę ukryć za martwą (sztuczną skałą). Dno planuję pokryć kilkucentymetrową warstwą piasku. Oswetlenie to dwie świetlówki 15 W każda. Akwarium będzie stało u dziecka stąd wybór ryb. Jeśli to się nie sprawdzi to jakie akwarium powinna mieć para błazenków? Dodam, że w przyszłości chciałbym założyć akwarium ok. 150l, a te u dziecka stanowiłoby doskonały materiał do nauki i praktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Was wszystkich prosze, używajcie opcji SZUKAJ...

W ciągu 3 dni 3 osoby zakładają 3 topici na ten sam temat.


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynalbym praktyki akwarysty morskiego do hodowli 2 blazenkow w 60cm akwarium bo mozna sie szybko zniechecic.

Piszesz ze chcesz zalozyc 150L - takie akwarium byloby juz calkiem rozsadne dla parki blazenkow + ukwial. Oczywiscie na upartego MOZNA trzymac te blazny w 72L ale ukwialu juz bym tam zadnego nie wsadzal a blazenki bez ukwialu to jest hmm.... osobny temat :)

w 72L mozna natomiast trzymac z powodzeniem inne, moze mniej atakcyjne, rybki. Rozumiem ze akwarium mialoby byc dla dziecka wiec Nemo sa konieczne? :D W takim razie moze od razu zaczac od 150L?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam morszczaka z Białegostoku :)

AquaManiac@

dlaczego do 72l nie wsadziłbyś ukwiału???

ja jak bym robił akwa tylko dla błaznów to bym sie pokusił ale nie z tym oświetleniem...


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ju? kiedy? wa?kowa?em ten temat z AquaManiac'iem i powiem Ci ?e moje b?azny bez ukwia?a by?y agresywne (zaczialskie ) w stoosunku do krewetki...po w?o?eniu ukwia?a jest pe?ny spokuj i har monia. Mam akwa oko?o 70 l...jedynym problkemem jest to ?e czasem musze przestawia? korralowce, ?eby na nie nie wszed?...a je?eli Ty planujesz FO to Ciebie ten problem nei dotyczy.Tyko maaaaa?o ?wiat?a!

Powodzenia


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak masz za malo miejsca na ukwiala to sprzedam ci swoje blazny od roku jak sa u mnie nigdy ale to nigdy nie zainteresowaly sie 2 ukwialami ktore mam ani innym koralem. noce spedzaja przy tylnej szybie kolo wylotu z pompy obiegowej. widac i takie sie zdarzaja :)

pozdrowionka


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Cezar, wkońcu coś naskrobałeś, ale tak jak Jałoś napisał trzeba było najpierw pocztać. Napewno byś zanalazł interesujące cię tematy.

Pozdrawiam i życze powodzenia


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej staralbym sie wytlumaczyc dziecku, ze tych rybek nie moze miec bo tatus ma za slabe lampki i ukwial nie przezyje.

Na wolnosci nie spotyka sie blazenkow bez ukwialu.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Koniec z FO

Zakładam akwarium rafowe.

No to do boju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze tak! To jest decyzja ! :yes:yes:yes

Pozdrawiam i powodzenia!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raffy

no moze troche zle sie wyrazilem: JA bym ukwialu nie wlozyl do 72L akwarium bo:

1) ciezko byloby z innymi koralami

2) to akwarium szybko staloby sie dla ukwialu za male

ale jesli ktos moze z tym zyc to mysle ze majac dobre swiatlo, odpieniacz itd... moze sprobowac wlozyc do takiego akwarium np. malego E. Quadricolor z para blazenkow i to ma szanse funcjonowac. Nie wiem natomiast czy jest to dobry pomysl na akwarystyke morska dla poczatkujacego bo wiadomo jakie ukwial moze sprawiac problemy nawet doswiadczonym akwarystom, wszyscy sie zgodzimy ze na poczatek najlepsze beda grzybki, zoatnhuski czy inny Sarcopytong.

Ale dzialac to ma szanse na pewno.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze taki zbiornik FO nie za bardzo mi sie podoba http://reefcentral.com/gallery/showphoto.php?photo=181020&papass=&sort=1&thecat=505 Nie ma w tym zadnego uroku.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnoście reefcentral to teraz na reefkeeping.com jest mega baniaczek polecam :D, piekny i ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to co ciekawe pierwszy raz w RK widze baniaczek z Europy - ale trzeba przyznac po prostu cudo.Tez sobie kiedys taki sprawie :D


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to FO i tak się przeważnie kończy na mini rafie :D Chyba że ktoś jest naprawdę uparty.


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.