Skocz do zawartości
Bogushia

Giblartar . . .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was, jak juz wiecie przeprowadzam sie za granicę i musze sie pozbyć moich rybek.

Przeprowadzam sie do Hiszpanii ( okolice Malagi) i tam także bym chciała mieć ryby . . . Zastanawiam sie nad morskim akwarium . . . Wiem ze tam pływa ( szczególnie w portach ) duzo ryb . . . Czy jesli złowie kilka to moge je wziąść do akwa ?? Czy moge wziąćś z morza śródziemnego piasek na dno mojego akwa. ( chce miec akwa około

300l)

Czy takie wystarczy . . . .

Moze ktoś z was ma ryby z morza śródziemnego . . . co ??

Jestem całkowicie początkująca w akwarystyce morskiej ( bo w słodkowodnej siedze juz 12 lat :) < chwalipięta> haha)

chciała bym tam umieścic:

-kardynałki ( Apogon imberbis)

-ostrosze ( trachinus araneus )

-Piotrosze

-kabryle ( serranus kebrilla)

-Sarpie

-Amaryle

- Scorpeny ( pospolitą i najeż)

oraz

Liliowce ( antedon mediterranea)

Gorgonie

Kilka jezowców

Koral madreporowy

Na DNO CHCIAŁAM dać piasek z morza śródziemnego( przy goblartarze).

Czy morska wodę moge zrobić uzywająć soli akwarystycznej ??

chcę tak dac także jakieś skałki zeby koralowce miały gdzie sonoe rosnąć . .

Jak myślicie o tym moim pomyśle . . .

Czekam na inne propozycje . . :D


www.rasowekundelki.fora.pl 1002654tf7.jpg www.bioaqua.mojeforum.net b0643fq5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czekam na inne propozycje . . "

No ale do rzeczy :)

Bogushia - sa tez akwaria srodziemnomorskie i o takich bedziesz musiala poczytac. Mysle, ze te wymienione rybki zlapane w porcie mozna w takim akwa trzymac ale z akwarium z koralami i takim o jakim tu piszemy to nie ma wiele wspolnego.

Jednym z problemow moze byc przegrzewanie sie wody. Tam jest cieplej niz w Polsce i utrzymanie odpowiedniej temperatury w zbiorniku bez klimatyzacji lub chlodziarki bedzie niemozliwe.

W naszych akwariach uzywamy piasek koralowy a nie z plazy w Sopocie choc to tez "morski".

Moze poswiec troche czasu i przeczytaj sporo z tego forum to znajdziesz wiele odpowiedzi na Twoje pytania.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie na poczatek o biotopach M. Srodziemnego, jest tego sporo w sieci. Ale tak jak Stani napisal: albo klima w pomieszczeniu albo chlodziarka bo w pld. Hiszpanii utrzymac w akwarium 22 stopnie bez ww. urzadzen to bedzie troche ciezko :)

A w sumie jesli masz zainwestowac w chlodziarke i mieszkasz nad morzem to pomysl o prawdziwym zbiorniku rafowym :D Sa ludzie ktorzy uzywaja naturalnej wody morskiej do utrzymywania akwariow morskich: wiem ze to jest poplarne np. w Portugalii ale tez w tak egzotycznych miejscach jak Norwegia (biora wode z M. Polnocnego) - wiec w Hiszpanii pewnie tez ktos tak robi :D Najlepiej oczytaj hiszpanskie fora o akwarystyce morskiej - na pewno bedzie o tym mowa jak rowniez o biotopie M. Srodziemnego.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.