Skocz do zawartości
Areya

BioCube 130l czyli wychodzimy na szerokie wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zmiany na plus,czyli co Kessil poszedl w odstawke? Mozesz napisac cos wiecej o tych ledach w pokrywie ,jakies zdjecia ogolnie baniaczek ladnie wyglada pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kessil sprzedany - maz postawil male ultimatum, bo mu wyglad Kessila nie odpowiadal. Baniak mam w salonie wiec stawiajac na szali mozliwosc postawienia tam mojej kostki marzen (min. 70x70x60) musialam dostosowac baniak do wymagan wspolmieszkancow :) Obecnie swieci u mnie 12x3w rb cree i 6x 5w (20%) cw cree. Do tego mam sterownik by morswin i stad dolacze jeszcze dwie diody uv, red, pink i green (tylko dla barwy). Dodam jeszcze rb ale najpierw zmiana driverow wiwc mozliwe ze to styknie (teraz chodza na 700mA wiec sprzetowo skrecona moc, ale takie drivery mialam pod reka, a stare 900mA padly po kilku dniach).

Zamontowalam tez wiatraczki na zasilaczu z potencjometrem, ale sa tak ciche ze chodza stale na pelnej mocy. Ogolnie jestem dosc zadodolona ze zmiany (i dumna bo to diy i moje pierwsze zderzenie z lutownica), bo nawet bliki udalo sie zachowac (choc nie tak psychodeliczne jak przy Kessilu, bo po suficie nie biegaja ;) ).

Teraz pracuje nad cyrkulacja - chodzi u mnie falownik bez cyrkulatora, bo zwiewalam euphyllie ze skal. Jak znajde chwile to poprawie swiatlo, poprzestawiam jeszcze korale.

Mialam tez problem z caulastreami - wszystkie fluo zaczely leciec. Myslalam ze parametry, ze wirki... A gdy dobrze przeanalizowalam sytuacje wyszlo ze za malo je karmie i zaczely odbijac :)

Edytowane przez Areya (wyświetl historię edycji)

Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowanko bylo :)

pH 8.3

PO4 0

NO3 0,2ppm

Sal 35ppm

Ca 461 ppm

KH 6.4 dKH

Mg 1290ppm

Dzis podmianka. Cieszy zwlaszcza NO3, bo odczyt byl możliwy tylko z boku probki, co mi sie jeszcze nie zdarzyło. Widac zaskoczyly biopelletki XL. Martwi niskie KH, wracam do ballinga (Ca i Mg w zasadzie moge sobie podarowac jeszcze, ale KH warto podbic..moze bufferem.. choc roztwory ballinga mam ale ostatnio zagescilam podmianki i styka).

Tak to wygladalo jeszcze kilka dni temu - dzis euphyllia z prawej zostala zlamana przez globulusa (szkielet byl w jednym miejscu nadlamany ale jakoś nie mialam czasu tego pokleic i dzis wyladowala na zoasach i sarco, ktory zamkniety siedzi juz chyba miesiac).

post-24574-1454799290,17_thumb.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Areya (wyświetl historię edycji)

Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update. Jezowiec wytargal reszte caulerpy zza skały za co mu blogoslawie. Ukradł przy tym termometr ;)

post-24574-1456510187,7_thumb.jpg

Pani Blazenkowa i jej małżonek ;)

post-24574-1456510231,38_thumb.jpg

Widzicie go?

Dla mniej spostrzegawczych mam jego buziala

post-24574-1456510369,42_thumb.jpg

Caulastrea fluo

post-24574-1456510294_thumb.jpg

Ogólnie wszystko gra :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś testy. Leje ballinga więc okaże się co dalej.

NO3 i PO4 niewykrywalne. NO3 może 0.1, może mniej. Pewnie coś jeszcze jest bo resztki caulerpy są, ale to już nie busz a pojedyncze kępki które podjada mitrax i jezowiec więc ich nie usuwam :)

Edit: Ca 410, Mg 1280, KH 6.5. Balling do korekty, ale testy sprzed podmianki więc nie będę mocno szalec. Ballinga łany po 5ml z drugiej strony wiele nie zmieni. Zwiększam do 10mlx3 roztwory, jutro podmianka, testy i korekta za tydzień. Po samym przyspieszeniu wzrostu Euphyllie widziałam że konsumpcja musiała wzrosnąć i tak właśnie jest :)

Tymczasem testy rozbudziły towarzystwo czekające na wieczorne karmienie.. ;)post-24574-1456606580,35_thumb.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Areya (wyświetl historię edycji)

Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam forumowiczow:)

mam pytanko ma Redsi 130D czy ktos mogl by mi podpowiedziec jaka lampa UV do niego by mogla byc z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.