Skocz do zawartości
Areya

Cyrkulacja w BioCube 130l

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że postawiłam nowe szkło pojawiły się i zasadnicze kwestie. W 54l miałam problemy z cyrkulacją pomimo zastosowania dwóch Koralii (900+1600) i FZN-3. Wykryłam spore złoże detrytusu pod skałą, którego nijak nie byłam w stanie zaobserwować przed wyjęciem skał z baniaka.

Obecnie w 130l kostki posiadam 1600l Koralię i obieg z NJ 1200l, ale to imho za mało (koralia 900 trafiła do szczepkarium na biurko mojej córki ;) ). Chciałabym dorzucić jeszcze jeden cyrkulator (lub zamienić K 1600 choć lepiej dołożyć by koralia wypłukiwała mi detrytus zza skał). Możecie polecić coś dobrego i w sensownej cenie? Falowniki są fajne, ale u mnie falowanie tafli nie jest jakoś szczególnie potrzebne, bo i fala nie ma "dokąd iść". Regulacja mocy czy sterowanie to też nie jest jakiś szczególny wymóg, bo jak znam życie to pobawię się na początku i to co mi się ustawi to zostanie forever :) Myślałam o dorzuceniu ok. 3000l/h w "jednym kawałku". Polecilibyście/Poleciłybyście coś fajnego i w cenie rozsądnej? JVP może?


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jvp 3000 może być za duża, jest jeszcze mniejsza JVP 110 nano 2000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ona chyba bez magnesu, jakoś nie wierzę tym przyssawkom :(

Edit: znalazłam wersję 101B z magnesem, no to jest sensowna opcja :)

Edit 2: 101B ma 3000l/h.. nie wiem czy nie przesadzę. Z drugiej strony mogę skierować na szkło i dopiero z odbicia kręciłoby wodą. Ale to też takie sobie rozwiązanie.

Edytowane przez Areya (wyświetl historię edycji)

Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przyssawki są ok - warunek wcześniej dokładnie "ogolić" szybę

3000 nie powinno być przesady - daj ją na górę lekko w taflę wody + odbicie od szyby i będzie ok

koralia np. niech kręci dołem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gyre to marzenie :) wrzuce do 250l, tym razem wrzucam rw4:) moje koralie to za malo

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.