Skocz do zawartości
kivi

Jedna ryba - ale jaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Wymyśliłem sobie, że bedę miał w akwarium jedną rybę. Po prostu podoba mi się błoga cisza jaka panuje przy akwarium bez odpieniacza i nie zamierzam z niej rezygnować.

No ale teraz mam problem jaką rybę wybrać.

Idealna kandydatka była by spora, ruchliwa, piękna, łatwa w hodowli, nie skubiąca korali i mało syfiąca.

Myślałem o białobrodym (spełnia wszystkie warunki poza ostatnim)

albo o chelmonie (tu z kolei loteria czy sie przestawi na mrożonki, aptisii nie mam)

Moze macie jakieś inne propozycje, akwarium trochę ponad 300l?


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bialobrody to taki latwy w hodowli to nie jest:D

Samemu zawsze smutno.

A gdybys tak zaskoczyl wszystkich parka Synchiropus splendidus ? Duze to one nie sa ale bez odpieniacza beda mialy co jesc i minie troche czasu zanim zaskoczony obserwator je odkryje. A wieczorami beda fajnie tanczyc

:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo skrzydlicę:)

Ta kadydatka jest spora, może mało ruchliwa, ale piękna, korali chyba w diecie nie ma... w pozostałych punktach to nie wiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie błazny 2 szt?

nie znam opisu Twojego akwa ale ja w 60l (bez odpieniacza) mam 3 małe ryby fakt wszystko trzeba powoli robić ale się da. mój baniaczek przeżył nawet i sie dostosował do 10 mątw ( spore karmienie) no3 skoczyło do 10mg ale tylko na kilka dni i zaczęło spadać.

jednaej rybie ( ruchliej bedzie zawsze jakoś nie tak) nawet dwie różnego gatunku chyba lepiej się czują)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani - fakt, że białobrody wyjątkowo łatwy nie jest, ale tez nie jest bardzo kłopotliwy. Mówiąc "trudny" mam raczej na mysli ryby takie jak achilles czy idolek. Mandaryna praktycznie nie widać, a ja chce zeby mi cos pływało na widoku.

Amphiproin - Skrzydlica odpada z wielu powodów. Głównie siedzi w skałach, rośnie szybko do monstrualnych rozmiarów, syfi na potęgę, zeżre krewetki itp itd Poza tym, ja lubię grzebać w akwa.

Barty - opis tanku masz tu:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=7897

jak obejrzysz fotki, to moze wytropisz kraba, którego kupiłem od Ciebie w zamierzchłych czasach (żyje nadal i ma sie świetnie, drugi zresztą też)

2Błazny albo Nemateleotris magnifica to jest opcja nr2, ale raczej wolałbym jedną, ładną, sporą rybę.

pozdrawiam


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla bialobrodego to imo 300 litrow bedzie sporo za malo. moze zoltek? wesola rybka, wszedobylska i zawsze na widoku

tyle ze kazda ryba ktora plywa calkiem sama w baniaku bedzie sie nilicho stresowala. cos na zasadzie "boze, wszyscy juz uciekli, co tu sie strasznego dzieje". mialem to z zoltkiem, sam plywal spanikowany po baniaku, chowal sie na najlzejszy ruch, po dokupieniu babki wszystko sie zmienilo


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.