Skocz do zawartości
Piotr Jan Rogalski

chory kraj .....

Rekomendowane odpowiedzi

... chora wladza, sad i prokuratura.

http://wiadomosci.onet.pl/1375477,11,item.html

No przyznac sie, kto glosowal na PiS?

Bo kogo nie zapytac, to on nie glosowal - a jednak wygrali.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, takie apele to z ambony a nie w sieci :). tam trafisz do szerszego grona tego elektoratu :haha

a tak wogole, jak go skaza, to do historii przejdzie - pierwszy polityczny wiezien w 4 RP


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irasiad na przewodniczacgo komisji :):):D

najlepsze jest "Brawo! To pierwszy od 45 roku prezydent, który zainteresował się ...

bezdomnymi."


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wildtom :

- pierwszy polityczny wiezien w 4 RP

Znaczy sie, ze moje dzieci za iles tam lat beda sie z ksiazek od historii uczyc o ostatnim despocie nowozytnej europy i jego pierwszym wiezniu politycznym? :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHORY? Popier....ony. Piotr to jeszce nic. Za usmiercenie noworodka 8 lat więzienia a za oszukanie urzędu skarbowego 20lat. Czy to jest "NORMALNE"?


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze topic lekko polityczny to pozwole sobie wrzucic cos rozluzniajacego :D

KLIK

macdac wymiata po prostu :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak...mam to wszystko w d*pie!!Kiedys sie przejmowalem, ale teraz mi to po prostu lata. Kazda wladza mnie oklamuje, od prawa do lewa patrza tylko jak se kiermany nabic..Dlatego robie swoje i nie ogladam sie na tego pokurcza ( na ktorego nota bene glosowalem ) i te jego zone. Wali mnie rowniez premier, opozycja i posel Macierewicz.Na wybory z obywatelskiego obowiazku zawsze pojde, ale nie mam nadziei, ze cokolwiek to zmieni...

Dlatego mowie naszym decydentom - pocalujcie mnie w dupe. szydze z was, Wy nieuki na stolkach!! No bo niech mi ktos powie, czy jest do pomyslenia to, zeby PREZYDENT nie mowil biegle w przynajmniej jednym obcym jezyku???

ZENADA

@Mario-sz

Za to pierwsze, to naprawde jest to nieporozumienie, natomiast jezeli chodzi o aborcje czy zabojstwo noworodka, to akurat pomysl jest dobry..Za aborcje tak czy siak bedzie kara jak za zabojstwo i wspomnicie moje slowa - ochrona zycia poczetego, juz wkrotce pojawi sie w konstytucji. CALKOWICIE TO POOOOOPIIIIEEEERAM:yes


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszyscy macie racje.

Ale szukajcie troche swiatelka w tym tunelu :D

Ot chociazby: zabrali sie za mafie pilkarska, to prawdziwa stajnia Augiasza, ponoc 10 sedziow z Ekstraklasy juz dzisiaj jest podejrzanych, przez wiele lat nikt z tym zupelnie nic nie zrobil a oni sie jakos porwali na to.

Wszyscy wiemy jakie sa Kaczory ale skoro i tak przez najblizsze co najmiej 3 lata trzeba ich bedzie zcierpiec to IMHO najlepiej sie tym calym burdelem za mocno nie przejmowac ale szukac w nim jakis pozytywnych aspektow.

Kaczory cwane, jak rzeczywiscie cos z ta pilka nozna zrobia to dostana ladnych pare glosow od kibicow :D A ze trzeba cos z tym zrobic pilnie to pokazuja "wyczyny" naszych klubow w pucharach: ja nie pamietam tak zlego roku w pucharach :| A to jest tylko i wylacznie odbicie ligowej rzeczywistosci gdzie niejednokrotnie zawodnicy nie musza sie meczyc bo wynik meczu jest dawno ustalony, wiec sa braki w motywacji, itd... do tego zawodnicy pija i imprezuja na potege (czesto z trenerem) i ogolnie prowadza niesportowy tryb zycia, konfrontacja tego ze sredniej klasy futbolem europejskim jest druzgocaca.

I to nie jest wcale offtopic o tej pilce bo to jest tylko przyklad na to ze w Polsce najwiekszym problemem nie sa wcale Kaczory ani nawet Lepper z Giertychem tylko korupcja w bardzo wielu dziedzinach, futbol jest tutaj tylko malym przykladem..

Tak wiec olac Kaczorow tylko smiac sie z tego, robic swoje i patrzec a nuz moze cos z tego pozytywnego wyniknie.

Nie glosowalem na PiS chcialbym zaznaczyc :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Dobra, wszyscy macie racje.

Ale szukajcie troche swiatelka w tym tunelu :D

Ot chociazby: zabrali sie za mafie pilkarska, to prawdziwa stajnia Augiasza, ponoc 10 sedziow z Ekstraklasy juz dzisiaj jest podejrzanych, przez wiele lat nikt z tym zupelnie nic nie zrobil a oni sie jakos porwali na to.

[ciach...]

@AquaManiac: jak mnie pamiec nie myli to sledztwo i pierwsze aresztowania w sprawie korupcji w pilce noznej zaczely sie zanim Kaczory doszly do wladzy. w tej chwili to jest po prostu dalszy ciag. a Twoj post jest przykladem przez niewiedze badz krotka pamiec ludzie zaczynaja ksztaltowac sobie zafalszowany obraz wladzy. to nie jest personalny przytyk ale ogolna uwaga.

to tak jak bylo z Kwasniewskim. jako prezydenta ludzie go bardzo lubili zapominajac ,ze w latach osiemdziesiat gdzies pod koniec stanu wojennego Kwach szedl w pierwszych szeregach mlodziezowych pochodow z czerwonymi szturmowkami w garsci i czerpal garsciami z przywilejow jakie dawala mu PZPR.

Jak mawiala Margaret T jesli chodzi o wladze to ludzie maja naprawde krotka pamiec...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaziko ja dobrze wiem o tym ze ta sprawa sie juz ciagnie latami - powiedz mi prosze jaka wazna szyche aresztowano?

A tu wystarczylo ze Ziobro obiecal ze ci ktorzy sie zglosza sami dostana wyroki w zawieszeniu i prosze, w magiczny sposob poskutkowalo :D

Ten fubol to byl tylko maly przyklad takiej sprawy ktora niby poprzednie rzady sie zajmowaly. Tyle ze efekty tego byly raczej mizerne, mam na mysli glownie powazne sprawy typu np.dywersyfikacja zrodel energii i temu podobne.

A z Kwasnym to tez nie jest dobre porownanie: ludzie doskonale pamietali czym sie Kwasniewski zajmowal w latach 80-tych ale byli sklonni to zaakceptowac, Kwasniewscy przeciez miwli "styl" (Kwasny wcale nie pil podczas wizyt w Rosji) :D To nie tak ze ludzie zapomnieli: ludzie uwierzyli po prostu w to ze to nie bylo nic zlego byc w scislym kierownictwie aparatu ucisku co mordowal nieposlusznych :|


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo to jednak ktoś głosował na PiS! A jak się do tej pory pytałem to nikt nie głosował a wygrali :D Juz myslałem że cuda jakieś :D

Pawel - w sumie to może trochę ci zazdroszczę ze cie to juz nie rusza, bo mnie krew zalewa jak widze jak nam paprają stosunki miedzynarodowe oraz wewnętrzne.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady Remik z tymi stosunkami zagranicznymi: taka Merkel np. wypowiada sie jak do tej pory bardzo cieplo o Polsce, z USA mamy bardzo bobre stosunki, z Anglia tez a w sumie te panstwa licza sie najbardziej :D A to ze media zachodnie pisza zle o Kaczynskim to tak sie dziwnie sklada ze sa to przewaznie media lewicowe i jest to ich zwykla taktyka w stosunku do prawicowych szefow rzadow.

a co do glosowania na Kaczynskich to cala wschodnia Polska poszla na nich glosowac a za to wielu ktorzy nie chcieli by rzadzili Kaczynscy nie poszli sobie wesolo do wyborow.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aqua - ja nie lubie za bardzo dyskutowac o polityce, bo primo : krew mnie zaczyna zalewac nader szybko, po drugie primo : najczesciej rozmowa schodzi do niskiego poziomu mownicy sejmowej.

nie zgadzam sie z Toba : aresztowania zaczely sie zanim Ziobro zostal ministrem. teraz tylko ciag dalszy ma miejsce. ale z drugiej strony dlugofalowo mozesz miec racje. tak sie sklada, ze Ziobro to w tej chwili chyba jedyny kompetetny minister w rzadzie Kaczynskich. i to jest przerazajace, bo cala reszta to druga liga polskiej polityki. w tej chwili generalnie mamy chyba najbardziej niekompetentny rzad od 17lat. o ile poprzednie ekipy to byly bandy zlodziei ktorzy panstwo traktowali jako swoja dojna krowe, ale przynajmniej rozumieli na czym polega zarzadzanie panstwem. w tej chwili jak patrze na tych co sie dorwali do wladzy, to nie sadze, zeby w tej pierwszej kwestii byli duzo lepsi od poprzednikow, za to w tej drugiej sa beznadziejnie gorsi. reczne dopasowywanie ustaw pod bieżące podtrzeby władców bedzie nas sporo kosztowalo przez najblizsze kilkanascie lat.

byc moze Merkel mowi cieplo (tak podejrzewam ,ze cale to napiecie miedzy polska a niemcami to socjotechniczna manipulacja wykonywana przez media w polsce, wielu ludzi w polsce to mneij lub bardziej swiadomi ludzie cierpiacy ma germanofobie - lata propagandy, czterech pancernych, klossa, i obchodow 1 wrzesnia zrobily swoje - do takiej publiki latwiej trafic jak sie zacznie nadawac na niemca), moze ze stanami mamy dobre stosunki (w takim razie po co nam wizy?)- ale we wloszech mieli niezly ubaw z prezydenta , ktory przekreca slowa hymnu narodowego. zdjecia spiewaka byly na pierwszych stronach gazet.

obciach na calego.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to, cytat z onetu :

"...Sikorski poinformował, że udzielił Macierewiczowi upomnienia, w związku z jego wypowiedzią w Telewizji Trwam, w której zarzucił kilku byłym szefom MSZ współpracę z sowieckim wywiadem.

"Pan minister wyznał grzech, okazał skruchę, żal za grzech i przekonał mnie, że ma mocne postanowienie poprawy" - powiedział dziennikarzom Sikorski. ..."

przeciez to jest smiech na sali. aż echo idzie.

"wyznal grzechy, okazal skruche "- panowie, to jest kpina z państwa prawa.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aquamaniac - właśnie kiepski wizerunek Polski na arenie międzynarodowej widać gołym okiem. Stajemy się powoli zaściankiem Europy. Z tytułu naszego położenia geograficznego powinniśmy czerpać jak najwięcej, a co robi nasz rząd? Z powodu jakiś osobistych kompleksów przykurczy grozimy palcem Rosji, Niemcom, teraz ostatnio USA (sprawa tarczy rakietowej). Co oni sobie myślą że każdy z nich jakimś Piłsidskim jest?!

To nie te czasu że każdy ciągnął w stronę państwa mocarstwowego - teraz jest globalizacja. Nie będzie się nam podobała Ameryka, Rosja, Niemcy i pewnie każdy inny kto nie z Polski to zabiorą swoje zabawki z piaskownicy i dopiero będziemy mieli swoją polskość tylko dla siebie (jak Kuba swoją rewolucję czy Korea Północna głód). Na izolacji w tych czasach nikt nie zyskuje, czy się to komuś podoba czy nie. Zamiast morszczyzny przyjdzie nam jeszcze polskie karpie i szczupaki hodować.

Innych skutków rządu tych idiotów nie widać na razie bo na całe szczęście mamy dobrą koniunkturę gospodarczą i jak na razie niweluje to skutki kretyńskich decyzji, ale wzrost gospodarczy nie trwa wiecznie (na pewno do końca IV RP bo to już niedługo i dlatego to ich nie obchodzi) i bedzie krucho jak wszystko zwali nam się na głowę (bo chyba nie mamy wątpliwości kto za te decyzje zapłaci).

No i znowu się zagotowałem - musze przestać się udzielać w wątkach politycznych bo grozi to u mnie wylewem :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D no w końcu ktoś się POWAŻNIE :D za nich zabrał hehehe - dobry jest

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/Szymon_Majewski_chce_odszkodowania_od_Giertycha,785493,2943


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik IMO przesadzasz, nasz wizerunek za granica nie jest wcale taki zly. Tyle ze pare panstw przezylo lekki szok ze nagle taka Polska ma jakies ambicje polityczne, do Iraku poszla, Ukrainie pomagala, opozycje na Bialorusi wspiera, Putina krytykuje itd... ale nie mozna zapominac ze my jestesmy 40 mln. krajem Remik :D i my mamy pelne prawo do wyrazania swojego zdania na forum Europejskim. To ze sie jakis polityk na Zachodzie obruszy na zachowanie naszych politykow: a jak sie calkiem niedawno Chirac i Schroedder wypowiadali o Polsce? Jezykiem o wiele ostrzejszym niz my reagujemy na ew. krytyke czy wrecz wysmiewanie.

I Remik nikt z Polski zabawek nie zabierze :D tak jak zadna firma nie wyjdzie z Wloch czy Francji bez wzgledu na to kto tam rzadzi. My moze jeszcze nie jestesmy graczem tego formatu co Wlochy ale to tylko kwestia czasu, potencjal mamy ogromny a z kazdym kilometrem wybudowanej drogi czy autostrady rosnie nasza konkurencyjnosc - Dell zaczyna budowe wielkiej fabryki obok autostrady ktorej jeszcze nie ma! IMO swiadczy to b. dobrze o naszej renomie wsrod inwestorow. I zadne wypowiedzi politykow tego IMO nie zmienia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua, to z kazdym kilometrem autostrad to nie calkiem uwaga :haha na miejscu


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mniej liczy sie to ile w danym roku oddano kilometrow autostrad a bardziej ile jest rzeczywiscie w budowie. To co oddano w tym roku to byly dlugoletnie inwestycje. W sumie sama budowa trwa najkrocej, znacznie dluzej trwa projektowanie, wykup dzialek, pozwolenia itd... a na tym etapie jest wlasnie sporo drog typu A2 od Swiecka do Nowego Tomysla, rozpoczeto w koncu budowe A1(!), rozpoczeto A8, robi sie A18, rozpoczeto wykup dzialek pod obwodnice Warszawy itd... tak wiec to ze nie ukonczy sie nic w przyszlym roku wcale mnie nie martwi bo widze ile w najblizszych latach zostanie ukonczone. Robi sie naprawde sporo i inwestorzy to widza. Popatrz: w takim Lubuskiem na przyklad praktycznie wszystkie wazniejsze miasta maja juz obwodnice, prace nad S3 ruszyly, A18 praktycznie na ukonczeniu... a wczesniej co tam bylo? To nie ma w ogole zadnego porownania, wczesniej nie bylo wlasciwie nic a w tej chwili jest tam w duzej czesci standard europejski i to solidny standard.

Naprawde jestesmy konkurencyjni, inwestorzy wiedza ze dzisiaj jest taki polityk a jutro - najdalej za 4 lata inny a infrastruktura pozostanie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zeby nie bylo jeszcze raz pisze: nie glosowalem na PiS :D

I wcale ich nie bronie tylko uwazam ze nie ma co rąk zalamywac i popadac w jakis defetyzm bo w sumie to tylko od nas zalezy jaka ta Polska bedzie.

No ode mnie z Tomem troche mniej zalezy :D ale tez nam dobro tego kraju lezy na sercu.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua, tylko ze na razie to te autostrady to zerowanie na poprzednim rzadzie. ciekawe jak rusza z kopyta jak te prawie gotowe sie skoncza i przyjdzie czas na otwieranie tych zbudowanych za obecnych rzadzacych


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toz pisze ze niektore te inwestycje zaczely sie dawno temu.

Ja nie mysle zeby teraz budowy nagle stanely bo i dlaczego? Tom, pewne rzeczy raz puszczone w obieg dzialają troche bardziej niezaleznie od polityki czy tym bardziej konkretnych politykow. Glupi przyklad z brzegu: Schroedder gadal na USA gorzej niz Kaczynscy na Ruskich, w pewnym momencie tylko gadal na nich (traf chcial byly akurat wybory). I co sie okazalo? Tajne sluzby Niemiec pomagaly po cichu Amerykanom a pozniej calkiem bardzo interesowaly sie przyjaznia Schroeddera z Putinem widzac w tym zagrozenie dla bezpieczenstwa kraju. To wlasnie taki przyklad pewnego procesu ktory dziala w duzym stopniu niezaleznie od chwilowej polityki panstwa. Albo Rosjanie wysylaja w kosmos satelite amerykanska rakieta i odwrotnie: przeciez te panstwa sa w stanie Zimnej Wojny od dziesiecioleci! Ale ineres jest interes :D Polityka tu wymieka. Tak samo jest IMO z budowa autostrad: za dobry to interes i za duzo ludzi na tym zarabia zeby to mialo teraz stanac bo jakis bubek w Warszawie nie zna za bardzo tematu. Za to jest jeszcze 1000 takich co ten temat znaja i go pociagna a na koniec ow bubek z Warszawy przyjedzie przeciac wstege.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja was wogole nie rozumie wszystkich oczerniacie !! Kaczynskich Kwasniewskiego ze nic nie zrobili lub nie robia dla naszego kraju!!!biora w lape itp. itd. a popaczmy wszyscy na siebie jestesmy tacy sami! robimy to samo co oni tylko na mniejsza skale ! nawet gornik wynoszacy z kopalni kawalek drewna jest zlodziejem !!! jak nie jego drewno niech zostawi!! tak ze ja sam nie jestem swiety nie wypowiadam sie za bardzo na temat kogos innego! a i tak na koniec to jeden prezydent tez nie rozpiepszy kraju tylko do tego trzeba calego NARODU!!!:con pozdrawiam i trzymajcie sie cieplo bo przed nami zima !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wybory powinny wyglądać z goła inaczej.

Niech partie polityczne ogłoszą co zrobibiły przez 4 lata kadencji, a ja wiybiorę tę, która zrobiła największą pracę.

Obietnice niech se wsadzą do d*py!


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.