Skocz do zawartości
Piotr Jan Rogalski

chory kraj .....

Rekomendowane odpowiedzi

@aquamaniac - ja sądziłem że jestem niepoprawnym optymistą ale ty to chyba na czymś lecisz że tyle dobra widziesz :D

Może to i z dystansu wygląda faktycznie nie tak źle.

Jedynie co mnie wkurza w tym wszystkim najbardziej to jest fakt że po prostu od czasu ostatnich wyborów zamiast pędzić (przy obecnej koniunkturze gospodarczej) ku rozwojowi to stoimy w miejscu. Jasne że nawet ten rząd baranów i bracia mniejsi choćby nie wiem jak chcieli to nie są w stanie rozwalić tego co przez ostatnie lata się budowało, ale jednak tracimy ogromnie na stagnacji i biciu piany o nic - bo dokładnie to się teraz w sejmie dzieje.

@rafal - o przepraszam nigdy nie wyniosłem nic nikomu, a wprost przeciwnie tyram na wzrost tego pierdzielonego PKB naprawde ciezko (jest 22:20 a ja jeszcze w pracy siedze), oddaje na ZUS 1600zł miesięcznie, kupe podatku (no o VATcie nie wspomne bo niby nie mój tylko państwa), żeby ci z lewą rentą i bezrobotni mogli sobie poleżeć, to chyba mam prawo się wkurzać. Nie jestem z tych co rzucają pochopnie oskarzenia ze "władza to tylko kradnie", ale tak samo karana powinna być niegospodarność i "nicnierobienie" czym ostatnio nasi politycy się zajmują. Jak dla mnie mogą zarabiać nawet po 500tyś zł miesięcznie na głowę w tym sejmie i ministerstwach, ale niech to ma pokrycie jakości polskiego ustawodastwa i profesjonalnym kierowaniem rządu.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik jak mialem tylko nadzieje ze oni zajma sie agentami, aborcja, dekomunizacją itd... aby tylko z daleka trzymali swoje palce od gospodarki a juz w ogole od polityki monetarnej panstwa. Mam nadzieje ze ten trend sie utrzyma :D

Wiesz, sprawilem sobie polska telewizja i ja widze codziennie co sie dzieje ale jakos staram sie wylaptywac glownie te dobre wiadomosci. Bo inaczej czlowiek by zwariowal chyba: wlacza telewizor a tu wojny, tsunami, huragany, zamachy, trzesenia ziemi, Lepper itd... slowem pieklo na ziemi. Wiec trzeba w tym wszystkim szukac jakis pozytywow i wcale nie trzeba na niczym leciec zeby miec takie podejscie (aczkolwiek polatac czasem mozna :D )


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafał :

[...ciach] a popaczmy wszyscy na siebie jestesmy tacy sami! robimy to samo co oni tylko na mniejsza skale ! nawet gornik wynoszacy z kopalni kawalek drewna jest zlodziejem !!! jak nie jego drewno niech zostawi!! tak ze ja sam nie jestem swiety nie wypowiadam sie za bardzo na temat kogos innego! a i tak na koniec to jeden prezydent tez nie rozpiepszy kraju tylko do tego trzeba calego NARODU!!!:con pozdrawiam i trzymajcie sie cieplo bo przed nami zima !

@Rafal : wypraszam sobie , ja nie kradne i nigdy nie kradlem. jesli mowisz ,ze gornicy sa tacy to pozostaje miec nadzieje, ze ktos ich kiedys pociagnie do odpowiedzialnosci. zlodziej jest zlodziej. nigdy nie pracowalem w panstwowym zakladzie pracy. od zawsze byly to prywatne firmy , prywatny wlasciciel - zawsze pilnuje swojego biznesu. teraz pracuje w bardzo duzej prywatnej firmie i wierz mi ,ze system kontroli, przeciwdzialanie naduzyciom jest takie, ze nie ma szansy nawet jakbys chcial cos wyniesc. podatki i zus place chyba sporo wieksze niz SMK. malo tego ,zeby nie stac 3 tygodnie w kolejce do lekarza oplacam jeszcze prywatna opieke medyczna - bo to panstwo nie jest w stanie zapewnic mi jej na godziwym poziomie. jak patrze ile ja daje temu panstwu rocznie w $$$, a potem widze jak to panstwo sie na mnie wypina to sie zastanawiam co ja tu jeszcze robie. panstwo Kaczynskich jest solidarne ze wszystkimi nierobami, tylko zapomnialo o tych co cos robia i nie czekaja z wyciagnieta reka po pieniadze.

jeden prezydent moze i nie rozpieprzy, ale spowolnienie gospodarcze i obciazenia jakie teraz sie pojawiaja w efekcie blednych decyzji (moze lepiej : ich braku) beda splacaly nasze dzieci jeszcze za 15 lat. i znowu wszyscy beda sie zastanawiac jak to jest ,ze w polsce podatki sa najwyzsze ? musza byc zeby zaplacic za to wszystko co te matoly wyprawiaja.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatki w Polsce najwyzsze? Zapraszam do mnie do Niemiec.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

policz dobrze i weź pod uwage, ile placisz , ile dostajesz w roznych swiadczeniach, szczegolnie na zachodzie niemiec.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała wiadomość!! w przyszłym roku planowane jest oddanie 6km autostrad (słownie sześć!) powodem tego jest m/i oddanie dużej ilości km w tym roku:D

Kurfa zaraz zjem myszkę

a oczywiście pęsje, pensje i premie nie będą zmienione :D(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barty, to wszystko przez Belke - ucial 1 miliard !! bylyby 2 to stykloby na 12 kilometrow :D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska to jest pieeeeekna kraj. Belka to prawdziwy złośliwiec tak nam wynik o połowe obciąć - hehe jak znam życie to na początku i na końcu tego jakżewspanialedługiego odcinka postawią bramki i bedą kasować 5,50 za przejazd :D no i oczywiscie w tydzień po otwarciu zjawią sie ekipy w sile 3 luda w pomarańczowych kamizelkach i ustawią znaczek - taki z liczbą 40 w czerwonym kółku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma autostrad, bo wszystkie sily sa rzucone na budowe 3 milionow mieszkan :D

Zlosliwiec ze mnie :D


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdza Polak (polityk) do Włoch. Spotyka swego znajomego "autostradziaża". Patrzy a u niego pola golfowe, dom piękny, baseny itp. Pyta sie Włocha jak tego dokonałeś. Widzisz te autostrady? NO widzę mówi Polak(POLITYK!). Zbudowałem je, teraz ludzie mi płacą i mam pieniądze na wszystko.

Polak mówi: AHA.

Pojechał Włoch do Naszego Polaka(POLITYKA). Patrzy dom ze złota, korty tenisowe, basety, pola golfowe. PEŁEN WYPAS. Pyta się Polaka: Jak tego dokonałeś?

- Polak mówi: CHODŹ NA BALKON to Ci pokarzę. Widzisz tę autostradę?

- Włoch: NIE WIDZĘ

- No widzisz..............


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaziko no widzisz ja mieszkam na zachodzie Niemiec i zadnych swiadczen praktycznie nie otrzymuje: obudwoje z zona pracujemy a dzieci jeszcze nie mamy wiec zadne swiadczenia nam nie przysluguja. Natomiast jesli ktos nie chce pracowac a zamierza zajac sie produkcja dzieci no to wtedy panstwo niemieckie oczywiscie wydatnie w tym pomoze.

Stad tez m.in. tak wysokie podatki, ktos te dzieci tureckie musi w koncu utrzymywac :D

@wszyscy

Ja wiem ze haslo "w przyszlym roku tylko 6 km. autostrad" brzmi sensacyjnie ale polecam wizyte na stronie domowej GDDKiA lub na autostrady.pl (prywatna strona), tam mozna sprawdzic ILE JEST W BUDOWIE bo to ile zostanie oddane w danym roku jest kompletnie nieistotne.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aqua

"no widzisz ja mieszkam na zachodzie Niemiec i zadnych swiadczen praktycznie nie otrzymuje: obudwoje z zona pracujemy a dzieci jeszcze nie mamy wiec zadne swiadczenia nam nie przysluguja. Natomiast jesli ktos nie chce pracowac a zamierza zajac sie produkcja dzieci no to wtedy panstwo niemieckie oczywiscie wydatnie w tym pomoze.

Stad tez m.in. tak wysokie podatki, ktos te dzieci tureckie musi w koncu utrzymywac"

To razem utrzymujemy juz dwie tureckie rodzinki. Razem jakies 18 osob.:D

Panowie - tutaj oddajemy z Maniakiem jakies 45 % z brutto. I nasze zony tez. A jak ktorys z nas straci prace to nie dostaniemy zasilkow bo zony maja dochod. A ubezpieczenie na czas bezrobotny placimy. Rozumiecie cos z tego ? Skads znam te "przejsciowe trudnosci".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w trojke utrzymujemy juz 27 osob albo i wiecej :haha.

@Marcin racja - cala Polska szuka juz pewnego bezdomnego zeby mu wreczyc klucze do pierwszego z tych 3 milionow mieszkan :D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja oczywiscie nie znam szczegolow zycia w Niemczech. Co prawda mam rodzine tam ,ale nie wnikalem w szczegoly jesli chodzi o realia podatkowe.

nie mniej jednak widze roznice. autostrady sa. i to juz nawet we wschodnich niemczech. widze duza roznice w swiadczeniach dla osob niepelnosprwnych i infrastrukturze. zupelnie inna jakosc w opiece medycznej , to akurat moja rodzina miala okazje przetestowac. generalnie jak waszym zdaniem w niemczech jest tak źle, to dlaczego jest tak dobrze w porównaniu do Polski ? bo chyba nie chcecie mi powiedziec, ze standard życia jest porównywalny?

placicie podatki wysokie, chociaz watpie czy wyzsze niz w polsce. ale widac co za te pieniadze jest robione.

ja place wysokie podatki w polsce i za wuja nie wiem co klasa rządząca robi z tą kasą. gdyby nie inwestycje ze srodkow unijnych to by sie w tej w-wce nie teraz nie robilo.

a tu jeszcze slysze, ze panstwo solidarne najchetniej zabraloby mi jeszcze wiecej, i chce mi dac jeszcze mniej, bo przeciez i tak sobie daje rade ...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaziko - popieram wypowiedź - mam rodzine w okolicy Bremen i z tego co widze jak tam jestem i utrwalają mi w opowieściach kiedy przyjeżdżają tutaj oceniam, że jesteśmy co najmniej 15 jesli nie 20 lat za "nimi" pod kązdym względem. Od sortowania butelek na te które można wyrzucić do kosza i te które należy oddać w sklepie do pojemnika, przez infrastrukture i motoryzację (kultura i dyscyplina na drodze), na świadczeniach i opiece medycznej skończywszy...

Daje sie naprawde odczuć frustracje niemców kiedy widzi sie te tureckie rodziny nie pracujące nigdzie, a rozbijające się bez pardonu nowiutkimi A6 - żeby tylko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest zle, inaczej kazdy z nas juz dawno by wyemigrowal dalej :D tylko paranoja jest fakt, ze czlowiek niepracujacy za to rozmnazajacy sie jak krolik na wiosne ma sie w tym kraju lepiej niz rodzina bezdzietna w ktorej oboje wypruwaja sobie flaki na pelne etaty. taki czlowiek musi do wszystkiego dojsc sam, doplacac na przedszkola, sluzba zdrowia, na kazdym kroku jest dojony. nierobol z 8 dzieciakow dostaje wszystko gratis, jeszcze mu panstwo sponsoruje mieszkanie, auto, przedszkola, szkoly, wycieczki szkolne, dostaje kase na ciuchy, nawet pieprzony abonament tv mu oplacaja. nam tez zabieraja coraz wiecej w ramach solidarnego i przyjaznego nierobolom panstwa. raj a ziemi myslicie ? pewnie - dla tych ktorzy z tego kozystaja :D

tak wiec - nie jest zle, jest tylko cholernie niesprawiedliwie, tyle ze emigracja dalej na zachod nie ma sensu bo w te strone jest wszedzie tak samo. trzeba by uderzyc do Anglii lub Kanady i pewnie tak sie to kiedys skonczy


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, niemcy placa cene swojego poczucia winy za eksterminacje kilku narodow co sie po wojnie odbilo w postaci bardzo liberalnej polityki wzgledem innych narodowosci naplywajacych do niemiec. multikulti.

a to ,ze dzisiaj jest to socjalistyczna opiekunczosc posunieta czasami do granic absurdu ? nie wiem czy w kanadzie zastaniesz zdrowsza sytuacje. to akurat tez jest panstwo opiekuncze. jak chcesz zobaczyc jak wyglada zycie w panstwie, ktore mowi "jak sobie poscielesz tak sie wyspisz" to jedz do USA. tam ciezko jest cos wyrwac. jak sobie nie zarobisz to bedziesz spal pod mostem. jak pamietam w latach 70-80 ubieglego wieku byla kupa autralijczykow, ktorzy migrowali okresowo do nowej zelandii bo tam pomoc socjalna byla na takim poziomie, ze nie oplacalo sie pracowac w autralii, lepiej bylo byc bezrobotnym w nowej zelandii.

glupota takich systemow polega na tym ,ze generuja one patologie dziedziczona z pokolenia na pokolenie. dzieci tych turkow tez beda posażytami bo to jest jedyny model życia jakiego uczą sie od swoich rodzicow.

to nie sa moje wnioski, tylko obserwacje socjologow na calym swiecie prowadzone od lat 60tych.

inna sprawa ,ze jak patrzy sie na niektore grupy spoleczne w polsce to trudno nie zauwazyc podobienstwa. moze inne proporcje swiadczen (tak inne jak inne sa standardy miedzy polska a niemcami) , ale pasozytow mamy co nie miara. nie chce nikogo urazic , ale osobiscie nie rozumiem polityki wzgledem gornikow.

od lat wiadomo ,ze dlugofalowo gornictwo w europie jest deficytowe i najlepszym rozwiazaniem na przyszlosc jest zamkniecie kopalni i stworzenie nowego rynku pracy dla gornikow i ich potomkow. w anglii Margaret T w latach 80tych spalowala gornikow i zamknela kopalnie, gospodarce i podatnikom jest lżej do dzisiaj. w polsce gornicy przyjchali do w-wy i spalowali policjantow. rzad powiedzial ,ze da im kase i nie bedzie zamykal kopalni. podatnicy zaplaca, gospodarka bedzie ciagnela deficytowe kopalnie nastepne kilkanascie lat.

nic tylko płakac.

ja sam pare miesiecy temu zastanawialem sie z zona czy nie kupic jakiejs dzialki rolnej zeby zostac rolnikiem i placic KRUS zamiast ZUSu. plus jeszcze mozliwosc uzyskania dotacji za plantacje wierzby energetycznej czy po prostu za zasianie lasu na polu.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.