Skocz do zawartości
mars79

wiatrak do akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Moze mam głupie pytanie ale zamontowanie zestaw 4 wiatraków na akwarium ale jak dam dłoń pod wiatrak to nie czuje ze wiatr chłodzi wodę a jak w górę to leci wiatr może ze te wiatraki inaczej działają bo założyłem dobrze ?

tu są zdjęcia

post-23041-0-99278600-1436890543_thumb.jpg

post-23041-0-52193500-1436890551_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

weź papierek i sprawdź ... mają dmuchać w wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a jaki czas potrzebuje w/w wiatraki aby zbić 1 stopień temperatury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytasz poważnie czy jaja sobie robisz??

p.s.

dodatkowo ustaw je pod kątem 45 stopni a nie równolegle do lustra wody


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu miałbym sobie jaja robić ?? chciałbym tak ustawić ruch wiatraków aby nie obniżyło mi tem poniżej 25 st , a dziś przyszły mi wiatraki i od 16:00 godziny nic i dlatego tak zapytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt Ci nie powie ile - każdy ma inne warunki - do tego trzeba dojść samemu opierając się może ewentualnie na tym co podaje producent - tak jak pisałem - ustawić je musisz pod kątem 45 stopni

EDIT: zawsze możesz go podłączyć do czegoś takiego: http://www.itmarket24h.pl/product-pol-162-CYFROWY-REGULATOR-TEMPERATURY-TERMOSTAT-SONDA-50-C-do-110-C.html - u chińczyka są po 8 dolarów teraz i jeśli się boisz że Ci spadnie poniżej 25 to już się bać nie musisz

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tylko cos tu nie rozumiem bo od strony tylnej tam gdzie jest kolor zielony to czuć ze wieje a odwrotnie tak nie wieje lub bardzo słabo a nie możliwe ze trzeba założyć odwrotnie bo tam są przewody

tu są zdjęcia

post-23041-0-97296700-1436897285_thumb.jpg

post-23041-0-87897600-1436897295_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tylko cos tu nie rozumiem bo od strony tylnej tam gdzie jest kolor zielony to czuć ze wieje a odwrotnie tak nie wieje lub bardzo słabo a nie możliwe ze trzeba założyć odwrotnie bo tam są przewody

tu są zdjęcia

Te same wiatraki mam ustawione tymi zielonymi nalepkami w stronę wody i chyba tak ma być. Pracują od dwóch miesięcy i jest ok. Temperaturę o jeden stopień zbijają u mnie w około 2 godz. Akwarium 128 l.

W czasie ostatnich upałów spokojnie utrzymywały 26 stopni. W mieszkaniu mam goraco, mieszkam na ostatnim piętrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak powinny być :)

Tam jest tak jakby tył wiatraka i tam właśnie wyrzuca powietrze które zaciąga z przeciwnej strony od naklejek.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest taka mozliwosc ze ktos jak to skladal to pomylil kabelki i wiatraczek kreci w inna strone przypatrz sie jak go wlaczysz i wylaczysz czy wszystkie kreca sie w te sama strone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze mam głupie pytanie ale zamontowanie zestaw 4 wiatraków na akwarium ale jak dam dłoń pod wiatrak to nie czuje ze wiatr chłodzi wodę a jak w górę to leci wiatr może ze te wiatraki inaczej działają bo założyłem dobrze ?

tu są zdjęcia

Polecam http://www.aquario.pl/akcesoria-akwarystyczne/1369-boyu-fs-120-wentylator.html?ps_full_site=1 135l potrafil ogarnac pare stopni

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt Ci nie powie ile - każdy ma inne warunki - do tego trzeba dojść samemu opierając się może ewentualnie na tym co podaje producent - tak jak pisałem - ustawić je musisz pod kątem 45 stopni

EDIT: zawsze możesz go podłączyć do czegoś takiego: http://www.itmarket24h.pl/product-pol-162-CYFROWY-REGULATOR-TEMPERATURY-TERMOSTAT-SONDA-50-C-do-110-C.html - u chińczyka są po 8 dolarów teraz i jeśli się boisz że Ci spadnie poniżej 25 to już się bać nie musisz

Kupiłam ten regulator i odeslalam do sklepu bo nie zalaczal wiatraka ( Boyu FS 120 ) A miało być tak pięknie...:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem wiatraki jak po włączeniu jak się obracają i myślę ze jest ok , założyłem wiatraki jak polecił Marek Gr ma te same tak więc musi tak być , pierwszy raz z takim czymś się spotykam ze odwrotna stroną dmucha ale musi to musi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.