Skocz do zawartości
klaczov

jaka lampka do 120L ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie posiadam 2 lampki aquaela 2x2 T5 (do akwa wym. 80/40/40 ) mało bo mało ale .... no właśnie .

proszę ,doradzcie coś wartego uwagi w cenie do 500zł

w akwa nie bedzie i nie ma SPSów , jedynie LPSy i miekke

ps.myślałem o czyms takim...

https://www.szklanabania.pl/pl/p/Zetlight-LANCIA-ZP4000-34W-Marine-90cm/961

Edytowane przez klaczov (wyświetl historię edycji)

300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz LED-y to pomyśl o dobrze znanych na forum chińczykach led o mocy 120W z możliwością ściemniania. Za bodajże 599 były nówki sztuki na alledrogo. Ludzie sobie chwalą, no i ustawisz jak chcesz co prawda manualnie ale jednak.

Obecnie np.: na ebay-u

http://www.ebay.pl/itm/165W-Dimmable-LED-Aquarium-Light-Grow-Coral-Reef-Marine-Fish-Tank-Lens-Lighting-/181319947233?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2a3782d3e1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam rowniez tego chinczyka kilku kolorowego naprawde kolory swietne i miekkie oraz lps rosna

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie . Popatrzę w takim razie co i gdzie taniej będzie co do tych ledów . Jedna rozumiem wystarczy śmiało na moje akwarium ?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 60x50x45 oswietlila wszystko, byc moze wystarczy wyzej powiesic i 80cm tez ogarnie, tylko soczewki cza sciagnac, polecam lampke od piotra z wawy. Taniej nie kupisz nowki aktualnie jest na wczasach wiec bedziesz musial poczekac :) ewentualnie razora 120w ale to sporo wiecej kosztuje lub dowiec sie jak wyglada kessil co do kolorystyki ceny i rozmiaru baniaka ktory potrafi oswietlic ale za 500zl to tylko ten swietny chinczyk

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum za taki budzet mozna kupic black phytona 120 badz 140w kolory o niebo lepsze niz pod razorem sterowanie z bluetootha masz wschody zachody itp szukaj pacyfic sun black phyton jak chcesz ledy


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niestety na forum nic z tego co podałeś :) a szukałem juz troszkę black Pythona i nic ...

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kessil zawsze boski, tylko za 500 musiałbyś poszukać używki (nowa a150w z gooseneckem to ok dwa razy tyle). Niemniej - warta każdego grosza.

W cenie do 500 to chyba brałabym chińczyka :)


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Areya a kessil złapie mi całe akwarium ??

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chinole moim zdaniem sa do bani brak wschodow i zachodow zle pokrecisz pokretlami popalisz korale nigdy nie wiesz dokladbie na ile ustawisz moc kanalu fakt kolory pod hinolem sa ladne ale ja juz sie przejechalem na chinolu ale to tylko moje zdanie black phyton powieszony na odp wysokosci oswietla spokojnie 80cm


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kessil A150w, A160we (sterowalna 34W) czy A360w (sterowalna 90W) oswietlaja 60cm chyba ze powiesisz wysoko ale do ciebie to raczej trzeba by bylo minimum A360w. Ja u siebie mam A360w nad akwa 60x50x50 i jest super.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seico jedyny minus chinczyka to brak wschodow i zachodow, co do popalenia ta lampa - nie zgodze sie. Ps rowniez mozesz popalic, ze nie ma cyferek nie oznacza ze nie wiesz w jakich procentach swiecisz masz nadrukowana skale i wedlug niej patrzysz. Co z tego czy bedzie 30 lub 34% ? To jest mala roznica bardzej skupilbym sie na wygladzie a jezeli ps ogarnie 80cm to pewnie chinczyk tez. I szczeze nie spotkalem ps za 600zl:) a co jak mu sie cos spali jak to sam naprawi pewnie juz dawno bedzie z 2 czy 3 reki lampa 2lata po gwarancji. Owszem ja rowniez mam chinczyka i jestem z niego zadowolony kolory cud malina jak dorwe aparat to moze pokaze roznice ps razora i chinczyka t5.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Kessil A150w, A160we (sterowalna 34W) czy A360w (sterowalna 90W) oswietlaja 60cm chyba ze powiesisz wysoko ale do ciebie to raczej trzeba by bylo minimum A360w. Ja u siebie mam A360w nad akwa 60x50x50 i jest super.

Zobacz cene jaka dal kolega a jak mi kisiela 90w zalatwisz za 600zl biore 3szt :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałeś ps za 600 a ja kupiłem coś za 550 :rofl: mojego ja nie miałem w moim chinolu nadruku procentowego tylko jakieś badzwiene kropeczki a jak ustawiłeś potencjometr na poł to napewno nie było to 50%


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz tu nie chodzi o moc, ja w swoim chiniolu palilem 2x100% i powiem wiecej moim zdaniem jeszcze brakowalo mi poweru chodz mialem 1w na litr. Przeciwsz jak wieszasz lampe 1x to nie wiesz z jaka moca masz ustawic zeby ci nie zjaralo polipow ustawiasz na oko chyba ze cyferki ci cos mowia ? A jak mowia to jakie one sa moze ustawie razora lub hyperiona ? Tam tez mam w procentach. Owszem zdazaja sie okazje ale to albo trzeba dlugo czekac albo kuposz za 800 a za 2 msc bedzie ktos inny sprzedawal za 600 i sie tylko zdenerwujesz a czyms swiecic trzeba

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niewiem jaka miales lampe bo ja jak ustawilem wszystko na 100 to ukwialy uciekaly gdzie pieprz rosnie


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz pewnie taka sama jak Ty mialem znajac zycie :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz inna bajka ... moja kobietka po obserwacji waszej rozmowy z litości ale jednak zezwoli na dołożenie kasy i będzie jak znalazł 1000 na lampkę . Teraz pytanie iść i szukać pacific sun bp czy coś innego ?? Z góry dzięki za opinie

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj bp naprawde fajna lampka;)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dopytam jeszcze

mam możliwość w idealnym stanie zakupu pacific sun bp 200W ale Slave , do tego potrzebny jest komputer .... czy moge podłączyć pod to i to zda egzamin i dojdzie mi już później sterowanie z komputera PC czy nie ?

http://erybka.pl/pro...-4-Passive.html

ps. ewentualnie poradźcie jak to rozwiązać najtaniej....

Edytowane przez klaczov (wyświetl historię edycji)

300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.