Skocz do zawartości
bibik

agregat prądotwórczy

Rekomendowane odpowiedzi

witam jaki mały agregat polecacie ,taki aby pompy chodziły.w tej chwili mam podłączony duży 10 kw ,ale szukam czegos cichego w miare taniego(przy tym sąsiedzi się na mnie obrażą) polecicie jakieś konkretne modele.pradu nie mam od 12 godzin i penie nie będzie ze 2 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zanim zamówi i odbierze z allegro to ...

nie lepiej po prostu podjechać do sklepu i zobaczyć co mają ?

chyba na każdym jest podana Głośność dB(A)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy musi być od razu agregat są ups-y czy przetwornice które spisują się znakomicie


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy musi być od razu agregat są ups-y czy przetwornice które spisują się znakomicie

Też się zastanawiam nad jakimś zabezpieczeniem przed zanikiem pradu, możesz polecić UPS albo przetwornice które podtrzymają prąd przez 2 dni tak jak potrzebuje tego autor tego wątku ?


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w bloku UPS się sprawdzi (nie każdy ma balkon na odpalenie agregatu).

W domku lub w bloku z balkonem wolałbym na 100% agregat, przecież przy braku prądu nie tylko baniak trzeba bujać a przynajmniej sprzęt typu lodówka. Przy dzisiejszych warunkach pogodowych lepiej się zabezpieczyć, przynajmniej w mniejszych miejscowościach i wsiach!!!! - prądu tam może nie być po kilka dni


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zależy od bloku i ekipy

u mnie kiedyś wymieniali główną centralkę/rozdzielnię (a blok duży) zapowiadali że nie będzie prądu 8 - 12h

zrobili w niecałe 3 - tyle że była to planowana operacja ...

i pytanie do fachowca :)

jak do UPS 300 Wat podłączysz tylko obiegówkę i 1 cyrkulacyjną - powiedzmy z 10W to teoretycznie powinien pociągnąć ponad 24h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki nie może być? wytrzyma 10 godzin na zbiorniku i cenna troche inna-tylko czy ma sinusoidę?jak mam tej sinusoidy szukać w opisie ? system AVR? agregat inwertorowy?

http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-1200w-tagred-professional-2km-i5224446356.html

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kilka dni temu po przejściu nawałnicy i braku dokładnej informacji dot. zakończenia napraw linii energetycznych zakupiłem taki sprzęt:

http://allegro.pl/ag...5542223370.html

niby ma moc 1,3KVA ale to fikcja. Myślę, że max 0,9 uciągnie, co mi w zupełności wystarczyło do utrzymania życia w akwarium. Uwagi to większe zużycie paliwa niż podaje producent, po 6 godz. ciągłej pracy padła chińska świeca i trzeba było zainwestować w nową o lepszej jakości. Na głośności mi nie zależało więc nie wybrzydzałem. Poza tym sytuacja w akwarium robiła się niewyraźna, a ten agregat mogłem odebrać od razu. Nadmienię, że prądu nie miałem 40godzin i chyba by było ciężko aby jakiś UPS tyle wytrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi niestety 3/4 obsady padło łącznie z pięknym imperatorem, za późno o 2 godz teściu podłączył agregat, nic takie życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, współczuję... szkoda, trzeba było od razu lecieć do castoramy, już od około 4 stówek są... a sąsiad to najmniejszy problem, co za kłopot z flaszką podejść "sorry chłopie, życie ratuje, pożyczę jak będziesz potrzebować" - zupełnie inna reakcja, nawet wobec największego zrzędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agregat podłaczył teść o 23 30 ja jestem na wakacjach,prądu nie było od 18 30 ,kiedys nie było prądu przez 6 godzin i nic,jakies fatum [teraz w sumie podobno przeżyło kilka błazenków i koralowce ] a zostawie duży agregat ma 10kw i pali sporo i hałasuje ale sprawdzony jest

zreszta nie wiem czy nie skasuje akwarium nie może byc kulą u nogi a tornad ma byc z roku na rok coraz więcej

aha system automatycznie uruchumiajacy agregat kosztuje majątek a agregat więc musi ktos recznie podłączyć

co roku w wakacje coś się dzieje z prądem

po 11 latach chyba sie pozegnam z akwarium morskim nic zobaczymy

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mialem podobnie jak wy... Jednak mam mniejsze akwarium od Was to jednak 12h bez pradu jest koszmarem. Mieszalem lycha w wodzie co jakies 30 min ale w nocy to juz nie wyrobilem i usnalem z lycha w rece ;) Kobita tylko byla niezadowolona bo jak to one ,,a o mnie to tak nie dbasz,, Ehhh... Najtaniej to chyba wyjdzie przetwornica z sinusem + akumulator 100ah. Jednak na wszelki wypadek to jeszcze ogarne jakis agregat z alledrogo za 300zl i bede mogl spokojnie wyjechac.

Mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w najbliższym czasie chcę kupić takie urządzenie:

http://www.lechpol.eu/model/urz3405 plus akumulator,

elektrykę z szafki podzielę na dwie części, jedna to lampa, dozownik, grzałka, i to normalnie pod gniazdo w ścianie, a drugi kabel z obiegówką, cyrkulacja i automatyczna dolewka pod taki zasilacz. Przy odpowiednim akumulatorze powinno dobrych kilka godzin wytrzymać.

Co o takim zestawie myślicie? Nada się?

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam przetwornice INTEX 400W (pełna sinusoida) z akumulatorem 170Ah przy zasilaniu z tego źródła: obiegu, odpieniacza , dolewki i 2 falowników wytrzymuje do 10 godzin

http://allegro.pl/aw...5108366455.html

Edytowane przez wolter80 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam przetwornice INTEX 400W (pełna sinusoida) z akumulatorem 170Ah przy zasilaniu z tego źródła: obiegu, odpieniacza , dolewki i 2 falowników wytrzymuje do 10 godzin

http://allegro.pl/aw...5108366455.html

Możesz napisać jaki model akumulatora masz konkretnie?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem taki zestaw w szafce przez kilka lat tylko nagle przychodzę do domu a tu dym z szafki,niestety wilgotność woda akumulator nie idą w parze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że w szafce pod akwarium to kiepsko po dłuższym czasie, dlatego planuje schować go w biurku obok. Zastanawiam się jeszcze tylko nad mocą akumulatora.

Na agregat nie mam szans.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u nas działa przetwornica sinus pro800E z podpiętym akumulatorem- docelowo ma być żelowy AGM 80Ah.

Sprawdza się ok, ładnie wyłapuje najmniejsze nawet spadki napięcia.

Edytowane przez maniecka (wyświetl historię edycji)

JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.