Skocz do zawartości
bakuba

Never ending cyjano.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej koszteczce(16l) cały czas mam cyjano, ale nie pod skałą. Czy to ma związek z oświetleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba wstaw jakieś zdjęcie i więcej info o baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze mówi, i określenie nie pod skałą też dużo nie mówi także czekamy ;)


60L - Hydor koralia nano 900, Aquael FZN-3, Maxspect Glaive M-60

cfd82490792ff08db6c3e067184b255cu1156a1010.png

Testy saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie w "cieniu" nie ma a tu gdzie jest jasno są - mam podobnie u siebie, nie wiem czy to cyjano - niby wszyscy móią że to dino, ale sposobami na dino nie idzie się tego pozbyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie MiQ. W cieniu. Jutro wrzucę foto. Są tam 4krewetki seksowne, tańcząca, pom pom, porcelanka....(Śpię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobiehttp://reefhub.pl/cyjano-w-akwarium-plaga-prawie-doskonala/

Jak dlugo masz akwarium? Cos dozujesz?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-20513-1437642625,08_thumb.jpg

Prawie dwa lata mam akwarium > 200l, i w nim z cyjano nie było problemów. Dwa razy się pokazało, wlałem chemiclean, dwa dni i po problemie a w tym nie działa.

Nic nie dozuję, jak sobie przypomnę to leję bakterie, ale przyznaję że rzadko.

Ten falowniczek wczoraj założyłem ale w dzień nie włączam bo jest za mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kosteczce niebieskie diody mają inny kolor niż w drugim akwarium a poza tym pod falownikiem też jest czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj wiecej info o baniaku, bo moja szklana kula jest w serwisie..

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak długo masz to akwarium, jeżeli nie długo to jest to naturalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pozwolicie to tez sie podłończe do tematu,ja mam ten sam problem co kolega , akwarium od wrzesnia na żywej skale jak sie tego pozbyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem według mnie jest chemiclean.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie temat wałkowany już mnóstwo razy i wcale nie taki trudny. Jeśli pojawiają się plagi typu dino/cyjano to znaczy, że mają dobra warunki do tego, żeby się pojawiać. A w nowych baniakach warunki są wręcz znakomite. Po pierwsze wkładając żywą skałę do akwarium, to tak naprawdę włożyliście sporo martwej organiki, która teraz się rozkłada. Powstają związki azotu i fosforu a to idealna pożywka dla dino/cyjano, które jeszcze żadnej konkurencji pokarmowej nie mają. Po czasie robicie testy i okazuje się, że no3 na więc myślicie, że to zasługa bakterii. W dużej mierze tak, ale jedkak cały nadmiar z wody wciąga właśnie dino/cyjano. Więc póki są plagi tego typu to znaczy, że po4 i no3 jest. A skoro jest to trzeba lać bakterie, zmniejszyć karmienie, odpieniacz na mokro i odsysać w miarę możliwości przez jakąś watę i wodę z powrotem do akwa. I moim zdaniem nie powinno się robić podmian, bo tylko dostarczymy pożywki. A chemia to jak już naprawdę jest jakieś apogeum plagi. Po zdjęciu jednak widzę, że jest spokojnie do opanowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtracja to tylko trzy rodzaje gąbek, na samym dole była jedna dziwna, nie do wyczyszczenia. Wyrzuciłem ją a do środkowej przegrody dałem kilka koralików siporaksu i bez mojej ingerencji zaczęło ustępować ale chyba to jeszcze odessę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtracja to tylko trzy rodzaje gąbek, na samym dole była jedna dziwna, nie do wyczyszczenia. Wyrzuciłem ją a do środkowej przegrody dałem kilka koralików siporaksu i bez mojej ingerencji zaczęło ustępować ale chyba to jeszcze odessę.

Najlepszy chemiclean, dobre parametry wody i właściwy przepływ, bez martwych stref.


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, w tym zbiorniczku nic nie dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-20513-1438525730,02_thumb.jpg

A co z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy chemiclean, dobre parametry wody i właściwy przepływ, bez martwych stref.

Chemi wcale nie jest taki super ma sporo wad ale taki Colombo Mycosidol jest może wolniejszy ale bezpieczniejszy dla mieszkańców baniaka no i nie trzeba się martwić, że odpieniacz zwariuje.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.