Jump to content

bakuba

Klubowicz
 • Content count

  323
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Jakub
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Tłumaczów
 • Zainteresowania
  Muzyka, elektronika, szkoła, Żona
 • Akwarium
  400 + sump z 200. Puste;).

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. bakuba

  Moja "zielona latarnia", czyli fitoreaktor

  Nawet nie będę próbował. To zagadnienie zdecydowanie mnie przerasta:D.
 2. bakuba

  Moja "zielona latarnia", czyli fitoreaktor

  Skoro dyskusja i tak odbiegła od tematu, pozwolę sobie coś opowiedzieć. Gdy byłem mały, myślałem, że Afryka jest gdzieś daleko, na drugim końcu świata. Mając dwadzieścia kilka lat, i mieszkając we Włoszech, codziennie widziałem w wiadomościach, że imigranci pontonami przypływają a ja dalej myślałem, że Afryka jest daleko aż kolega mi to uświadomił. Trudno się przyznać do własnej głupoty, ale raczej warto..
 3. bakuba

  Moja "zielona latarnia", czyli fitoreaktor

  Fajny reaktor:).
 4. bakuba

  Niezidentyfikowane drivery Led w rękach amatora.

  Zgadzam się, że mam pokręcony styl wypowiedzi:). Drivery są ustawione i opisane na wyjściach - przez autora płytek. Według tego : . Kiedyś już lutowałem takie małe elementy i nawet gdzieś mam trochę rezystorów smd. Więc wydaje mi się, że mogę je sobie wysterować wedle potrzeby. Tylko skoro do wyjścia 1A można było podłączyć 6 diod o poborze 1000mA to jeżeli z takiego samego elementu wychodzi prąd 350mA to ile tych diod mogę podłączyć?
 5. Dzień dobry. Potrzebuję lampy do zbiornika 400l, to co mam to są drivery kupione okazyjnie - bez opisu, o których wiem, że mają po cztery wyjścia, 2x1A i 2x900mA.. Okazało się, że jest ciut inaczej - ale to nawet lepiej bo wiem coś potrzebnego bez grzebania o tym. tylko teraz pytanie( aż mi głupio że nie wiem) ale ile mogę podłączyć takich diod(350). 15? Czy lepiej to przerobić tak aby był ten 1A? I mam jeszcze inny driver od Dareltek'a http://www.dareltek.pl/pliki/PI5V1.pdf. Czy ja mogę podłączyć do tych driverów coś takiego: PIERWSZY 6x http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6396121744 Diody będą typu RGBW DRUGI te same diody i tyle samo,ale właśnie... Jakie kolory 3 paski niebieskiego( a niebieski to normalny czy royal blue bo nie znam różnicy?) i jeden białych(i tu też[emoji4], których?) TRZECI(od Darelteka) (I tu tez boje się sam liczyć. Jest napisane, że mógłbym podłączyć do 49 diod 3W, ale to nie znaczy, że udźwignie 14 tych http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6703086116 ?[emoji4] Nie jestem też pewny jak to podłączyć. Te pady na dole, to podejrzewam - na podstawie tego co wyczytałem z noty katalogowej, że zasilanie od 9 - 36v. Z prawej to piny do sterowania. A u góry? Tak wiem, ale trzy? Od mrawej może plus, i środkowa też plus??
 6. bakuba

  Różnica między cree a niecree.

  (Co to jest ten zielony znaczek 'op'?)
 7. bakuba

  Różnica między cree a niecree.

  Laik by jeszcze zapytał(a jak nie to ja zapytam). Czy one są 10*lepsze od noname? Komuś ciężarówka ledów zginęła? Czemu tak tanio? Trochę to zmienia postać rzeczy:).
 8. bakuba

  Różnica między cree a niecree.

  Ok, dziękuję. Policzę.
 9. bakuba

  Różnica między cree a niecree.

  Mogłyby być dwa takie?
 10. bakuba

  Różnica między cree a niecree.

  Aha ok Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk A taki http://allegro.pl/zasilacz-led-24v-6-25a-150w-ip20-montazowy-modulow-i6895872360.html Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 11. bakuba

  Różnica między cree a niecree.

  Dlaczego 24v?
 12. bakuba

  Różnica między cree a niecree.

  Drivery po 50zł:) "drivery to 2 plytkijedna 2x1000mA, 2x920mAdruga 2x920mA, 2x1000mA ,były przygotowane pod diocy cree - w paskach po 6szt. 200-300 w. chciałem dać 20 tych diod i np jedną 30-50 rgb. a sterować chcę tym xD Arduinem. Dwa takie http://allegro.pl/zasilacz-do-led-12-5-a-150w-12v-ip20-berge-i6706033335.html zasilacze? bez tej rgb mam w koszyku na blisko 800 zł..
 13. bakuba

  Różnica między cree a niecree.

  Gdybym miał dane to możliwe, że nie wchodziłbym na forum.;). Odkupiłem je, były przewidziane do około lampy 200w czy coś takiego. Chyba poczytam noty katalogowe tych elementów na płytce.
 14. bakuba

  Różnica między cree a niecree.

  Driver ma podobno 12v. Na moje oko tam są 3 białe. Wolałbym te - mniej roboty..no i cena też robi różnicę.
 15. bakuba

  Różnica między cree a niecree.

  Tak, wiem. Ale pobiera taki sam prąd jak 3w cree. Czy tak?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.