Skocz do zawartości
Taurus

Odpieniacz Tunze 9004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim odpieniaczem ponieważ po wyczyszczeniu i ponownym poskładaniu go pieni ale woda zbyt szybko zbiera się w kubku musiałbym co godzinę opróżniać z wody i nie wiem co to może być bo kilka razy składałem go ponownie zwracając szczególną uwagę by wszystkie elementy i wężyki wewnątrz były dobrze podpięte może miał ktoś podobny problem z tym modelem?

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zanurzyłeś go nieco głębiej niż przed czyszczeniem? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zanurzyłeś go nieco głębiej niż przed czyszczeniem? ;]

Nie ;] , nawet jak jest tak zanużony na minimum to woda się w szybkim tempie wlewa do kubka, pomaga jedynie przykręcenie dopływu powietrza ale tak na maxa a to nie o to przecież chodzi bo im więcej powietrza tym moim zdaniem lepiej bo więcej pęcherzyków wiruje wewnątz obudowy tym samym wytwarzając więcej piany, niektórzy nawet podwajają moc pienidła dokładając pompkę napowietrzająca w miejsce tłumika przy tunze. W moim przypadku jeżeli jest odkręcony dopływ powietrza na maksa do kubka wlewa się woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) by nie zaczynać nowego tematu podbijam już istniejący, lecz u mnie problem wygląda zupełnie odwrotnie...

Pienił sobie ten odpieniek pięknie przez 1,5 miesiąca i nagle coś mu nie spasowało... Tak jakby przestał pienić.. Dopływ powietrza odkręcony na max, zanurzenie większe niż optymalnie producent zaleca, a Tunze nic do kubka nie wlewa... Tak jak na początku podsiadania tego odpieńka przy takich ustawieniach ciągle by przelewał, tak teraz ledwo widać na samym dnie komina jakąś pianę, nie mówiąc o tym żeby coś miało się przedostać do kubka.. :/ Wyczyściłam cały, ale to nic nie zmieniło... Czasami ma jakiś kaprys i w ciągu dnia może tak na 1h coś piany podejdzie do szczytu komina, no ale odpienianie to to nie jest. :/ Dodam, że walczę akurat z podwyższonym NO3 i PO4, więc odpieniek, powinien chodzić jak ta lala, a tu coś nie chce współpracować. :(

Ktoś może miał podobny przypadek złośliwości Tunze 9004?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim odpieniaczem ponieważ po wyczyszczeniu i ponownym poskładaniu go pieni ale woda zbyt szybko zbiera się w kubku musiałbym co godzinę opróżniać z wody i nie wiem co to może być bo kilka razy składałem go ponownie zwracając szczególną uwagę by wszystkie elementy i wężyki wewnątrz były dobrze podpięte może miał ktoś podobny problem z tym modelem?

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie

Akwarium mam w dojrzewaniu, więc doświadczenie nikłe, ale przelewał mi tylko pierwszą dobę od nowości. Musiałem skręcić zaworkiem, od drugiej doby poleciał zielonkawy syfek i od tego momentu mam powietrze odkręcone na maxa. Jak długo zbiornik pracował bez odpienka podczas czyszczenia ? może ma co nadrabiać ?


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pompę zamontowałeś w takim samym położeniu jak była wcześniej zamontowana? Mi się kiedyś udało ją zamocować na tym otworze o 180 st. odwrotnie i przelewał.

PS: nie dojrzałem że odp trochę po terminie ;)

Edytowane przez pacojunior (wyświetl historię edycji)

5181477ac67b1ad82f9b16181aa1ce4bu1485a1335.png

cube 40x40x40 64l Z panelem 12cm, cyrkulacja RW-4, Oświetlenie: 2x PC 24W (2 x Blue/white), Pienidło: AM Blue 1000, +100ml AquaTT NP Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.