Skocz do zawartości
danmatis

Acanthastrea maxima - Czy uda się go odratować ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Wczoraj przyszedł do mnie kurierem koral Acanthastrea maxima, zapakowany był dobrze i nic nie wskazywało na to aby mógł gdzieś się poobijać. Po wyjęciu z worka był taki jak na zdjęciu, dzisiaj jest wciąż taki sam, co Wy sądzicie o tym ? przeżyje czy raczej jego dni są policzone ?

pozdrawiam

post-25379-0-98705900-1437755219_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenieś ją w miejsce o spokojnym przepływie oraz ograniczonym oświetleniu następnie dokarmiaj ją bezpośrednio dokładny opis tej metody znajdziesz na Reef Central wielu speców w ten sposób ratowało korale w gorszym stanie z zadziwiającym skutkiem. Trzymam kciuki za powodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży optymizm bije od Pana Policemana :) . W mojej ocenie ciezka sprawa jak juz tak szkielet wystaje i ma rozdziawiony otwór gębowy. Polecam przygotować sie na klęskę a jak sie jakimś cudem uda to będzie to mile zaskoczenie. Zobacz czy wogole cos je i czy cyjano albo cos podobnego nie tworzy sie na otworze gębowym. Jak tak to pęseta. Mimo wszystko trzymam kciuki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

zrobiłem dzisiaj zdjęcie i chyba jej wygląd się poprawia :) zaaplikowałem jej wieczorną mieszkankę jedzenia, ustawiłem w lekkim przepływie wody i w umiarkowanym oświetleniu :)

post-25379-0-85602900-1437999571_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda lepiej wyjdzie na prostą - polecam pokarm w granulkach fauna marin ultra LPS.


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze widzę: obsiadło ją dino. A jesli tak, to przedmuchaj, bo dino drażni korala jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.