Skocz do zawartości
-z-

Pokolec w moim akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

poniewaz powoli zaczynam rozgladac sie za obsada do mojego zbiorniczka mam do Was pytanie. Na poczatek w gre wchodila jedna z trzech 'konfiguracji', tj. babka lub para blazenkow lub pokolec zolty. Niestety babka odpada ze wzgledu na to ze podobno lubia skakac, a zbiornik mam otwarty, a nemki poniewaz narazie wolalbym nie miec ukwiala. Zostaje wiec zoltek.

Zbiornik ma 162 litry (90x40x45) i jest w nim 26kg skaly, czyli troche za maly jak na pokolca.

Jesli kupilbym takiego w rozmiarze S (tak do 5cm) to ile mialbym czasu na znalezienie mu nowego lokum?

Chodzi mi o to jak szybko one rosna i ile potrwa zanim osoiagnie te dajmy na to 10cm.

Z gory dzieki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosc szybko rosnie. moj s.p. zoltek w pare miechow prawie podwoil wielkosc. oczywiscie byl tez dobrze odzywiany :D.i sporo poszlo wszerz :haha

problem w tym ze pokolce lubia duzo daleko i szybko plywac i w za malych baniakach po czasie zaczynaja glupiec, plywac przy szybie z gory na dol itp.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokolec do 40cm akwarium? Mam nadzieje ze to zart? :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua, widziales jak hamerykance zakladaja morskie :D. zbiornik 30 litrow, nemo, hepatus ... :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chłopaki nie przesadzajcie, ja mialem zoltka i hepatusa w rozmiarze S w 112L przez kilka miechów i bylo ok (nie wspomne o kilku innych rybach) - fakt ze czekałem na odpalenie 550L ale rybcie żyły ze sobą bezproblemowo.

Jeden żółtek w małym rozmiarze powinien mieć w miarę (jak ktoś planuje większy baniak), ale może być problem przy wprowadzaniu następnych ryb bo to wredna bestia.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik dla mnie to meczenie ryb. Sam widziales jak sie zachowuja pokolce w naturze, jak sa niesamowicie ruchliwe.

Nawet dal malutkiej Zebrasomy akwarium szerokie na 40cm to strasznie waska klitka. Moze rzeczywiscie pare tyg. czy miesiecy moga sie jakos pomeczyc ale co potem?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Mam 180 cm długości i żółteka jest pełno wszedzie ,łącznie z pływaniem w skałach . Lubi to i szkoda go na 40 cm . Inne rybki bardziej siędzą w miejscu choćby ocelarisy lub escenius bicolor . Ale to nie pokolce :D


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie żółtek akurat jest najmniej ruchawy z 4 pokolców. Naso jest ciekawski i najpocieszniejszy (jak piesek), białobrody wszędobylski i ruchliwy, hepatus postrzeelony jakiś i strasznie szybki.

Żółtek natomiast siedzi zazwyczaj w swojej prawej czesci akwarium a jak wypływa na reszte rewiru to płynie powoli majestatycznie. Może to przez traumatycznie przeżycia z pobytu w 112L akwa :D

Choć teraz żółta sie ozywiła po dodaniu białobrodego i go tyra.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.