Skocz do zawartości
marjan23

30x60x30 prosba o pomoc w doborze osprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od grudnia zeszłego roku jestem posiadaczem kostki 30x30x30 gotowy zestaw newa zakupiony w erybce i wszystko działa jak należy. Mam w nim ok. 3 kg żywej skały dwa blazenki ukwial euphilie dwie krewetki sexy kraba mitrax i xenie pulsujaca.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia i postanowiłem zwiększyć trochę zbiornik.

Mam już zakupiona zrobiona na zamówienie w erybce kostkę o wymiarach 30x60x30

Proszę o podpowiedź w kwestii :

-Kaskady

- Oświetlenia

- Odpieniacza

- Grzałki

Jakie byłyby najlepsze w takim zbiorniku, dodam że nie jestem zbyt "techniczny " i bardziej zależy mi na czymś gotowym co można po prostu kupić .

Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30x60x30 to raczej zwykłe standardowe akwarium 54 litry a nie kostka . Kaskadę polecam FZN - 3 , odpieniacz Resun 300 ( można wsadzić go do ww kaskady , podobnie jak małą grzałkę . Lampa 2 x 24 T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego akwarium odpieniacz jest zbyteczny, mówię z doświadczenia. FZN-3 nigdy nie miałem, ale mogę polecić HBL-701, duża i kilka razy tańsza niż FZN. Będzie Ci potrzebny jeszcze jakiś cyrkulator. Polecam NeWave 1.6. Ma regulację i jest bezgłośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

NeWave ma regulacje, ale ma 1600l/h więc prawdopodobnie będzie chodzić cały czas max ... więc po co regulacja ?

do tego długość zbiornika 60cm .. jedna sztuka to chyba za mało

(i kosztuje tyle co 4 sztuki JVP :p)

JVP-110 ma 2000l/h i powinna być w sam raz do tego litrażu/długości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego akwarium odpieniacz jest zbyteczny, mówię z doświadczenia. FZN-3 nigdy nie miałem, ale mogę polecić HBL-701, duża i kilka razy tańsza niż FZN. Będzie Ci potrzebny jeszcze jakiś cyrkulator. Polecam NeWave 1.6. Ma regulację i jest bezgłośna.

Rozwiń temat, taki zbiornik to jakby nie patrzeć 54 litry, skały tam niewiele wejdzie a brudów zawsze się uzbiera, myślisz że bez odpieniacza wszysto będzie chulało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo akwarium jeśli chodzi o wymiar i też zaczynałem z kostką 30L (30x30x30). tam miałem FZN-3, grzałkę aquaela 50W i lampy od aquaela. Jedyne co dodałem to cyrkulator 900l/h na przeciwległej ścianie do kaskady i drugą lampę - no i wszystko gra. nie ma sensu się też bawić w odpieniacz moim zdaniem, podmianka to nie jest taka ciężka rzecz pozdrawiam ;)


60L - Hydor koralia nano 900, Aquael FZN-3, Maxspect Glaive M-60

cfd82490792ff08db6c3e067184b255cu1156a1010.png

Testy saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiana jest oczywista,

Czyli u was kaskada przejmuje nieco rolę odpieniacza, dopytuje bo sam bede zakladal akwa 60l i planuje dac odpieniacz w panelu ( prawdopodobnie resun-300) a do tego siporax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń temat, taki zbiornik to jakby nie patrzeć 54 litry, skały tam niewiele wejdzie a brudów zawsze się uzbiera, myślisz że bez odpieniacza wszysto będzie chulało?

Mam taki zbiorniczek od prawie roku. Do tego zrobiłem panel zewnętrzny 60x15x30. W nim na początku był odpieniacz i pół litra siporaxu. Jak akwarium dojrzało i się ustabilizowało to odpieniacz nie miał co robić, NO3, PO4 nie wykrywalne. Teraz w panelu jest tylko obiegówka - hydro pico 1000 i grzałka. Wewnątrz akwarium NeWave 1.6.

PS. Skały mam około 6-7kg.

Jak coś zapraszam na PW

NeWave ma regulacje, ale ma 1600l/h więc prawdopodobnie będzie chodzić cały czas max ... więc po co regulacja ?

do tego długość zbiornika 60cm .. jedna sztuka to chyba za mało

(i kosztuje tyle co 4 sztuki JVP :p)

JVP-110 ma 2000l/h i powinna być w sam raz do tego litrażu/długości

Na początku gdy akwarium jest puste, tzn. praktycznie sama skała to jej max to sporo za dużo. Wtedy regulacja jest genialna, potem troszkę się przybrudzi i wystarczy zwiększyć przepływ. Jak akwarium zarośnie będzie chodzić na maxa i będzie idealna. Jedna spokojnie wystarcza. Po za tym zapewne będzie jeszcze kaskada albo panel i obieg.

Pozdrawiam, Bartek

Edytowane przez bartek123_1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego akwa polecam:

1. Kaskade FZN-3 (jedna komora full siporax, druga na ewentualne media purigen, phosguard mam tak u siebie w kostce 35x35x35)

2. Odpieniacz zbędny w jak bedziesz miał purigen i phosguard i nie przesadzisz z obsadą)

3. Grzałka 50W

4. Falownik Newa Wave 1600 (regulowana) lub Koralia 1600

5. Lampa 2 x Aquael Decolight duo marine 22W lub 2 x 24W t5 lub lampa LED DIY 30-40W


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Mam podobne pytanie,posiadam kostkę 45x45x45. Czy wcześniej wymienione oświetlenie będzie wystarczające?

Na dzień dzisiejszy oświetlenie zbiornika 30lto Naświetlacz LED 20W 12000K

Interesuje mnie kompaktowe oświetlenie :

Aquael 109233 Decolight Duo Marine 2x11W

Widzę na zdjęciu,że ta lampkę można fajnie zamocować na brzegu akwarium.

Edytowane przez promil (wyświetl historię edycji)

W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.