Skocz do zawartości
wiesiektbg

REAKTOR WAPNIA AGD

Rekomendowane odpowiedzi

Na emeryturce czasami się nudzi, więc zabrałem się znowu do roboty. Jako, że chcę wrzucić do baniaczka troszkę SPS-ów, to zabrałem się znowu do majsterkowania i skleciłem coś takiego na kontrolerze PH Weipro

post-24599-0-23032400-1438433865_thumb.jpg

post-24599-0-75393500-1438433875_thumb.jpg

post-24599-0-02092300-1438433886_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i reaktorek śmiga, aż miło. Miałem gwałtowny spadek KH do 6.0 po dołożeniu suchej skały, teraz powrócił do 8.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakiś opis jak to wykonałeś majster ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też dołączam się do prośby o dokładny opis wykonania reaktorka.

Sam staram sie dużo majstrować przy akwarium ale nie mam żadnego znajomego z reaktorem - sami ballingowcy :smiling:


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały pojemnik i głowica komory głównej są zrobione z obudowy filtra RO. Trochę wężyka, złączki od RO. Komora główna sklejona z dwóch pojemników AGD. Do tego kontroler CO2 WEIPRO. Klej do armatury a resztę widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogromną zaletą jest to, że teraz kh i ph mam unormowane a korale SPS rosną aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogromną zaletą jest to, że teraz kh i ph mam unormowane a korale SPS rosną aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zasilasz reaktor i czy mozna obejsc sie bez sondy ph bazujac tylko na liczniku babelkiw co2?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z samym licznikiem bąbelków może być różnie...ale podobno 1 bąbelek - jedna kropelka odcieku daje kh40. Musiał byś kontrolować. Zasilanie mam z rury powrotnej przez baypas - wstawiony zaworek w trójdzielną złączkę rury. Boczny odpływ zaślepiony zaślepką z zaworkiem, do którego podpięty jest wężyk. Zaworek otwarty na ful, bo sterowanie przepływem odbywa się przez zaworek odciekowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.