Skocz do zawartości
waldek123blau

Biopellets NP Reducing + Bakterie Aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

... a kiedy macie w planach wprowadzenie tej odżywki na rynek? ... bo przyznam że jest to bardzo ciekawa propozycja.

Czy będzie ona też dobrą pożywką dla bakterii nie probiotycznych?

Sorry Waldek że ci zaśmiecam temat ale myślę że każdemu się przyda ta informacja.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że trochę za dużo się w tym akwa dzieje, też dopiero startuję bo zbiornik ma dopiero 2 miesiące, trochę rybek i korali już mam, ale od początku działam zasadą jak najmniejszej ingerencji prochów i chemii, poza skałą w głównym zbiorniku w sumpie mam na razie tylko 1l siporaxu, jedyne co lałem do tej pory to na początku trochę prodibio i trochę wódki żeby na początku bakterii namnożyć, w tej chwili raz na jakiś czas wleję jedną ampułkę prodibio i 1-2ml vsv (mam baniak koło 550l w obiegu) żeby bakterii trochę było, no3 w tej chwili poniżej 2, a też mam trochę rybek i karmię dość solidnie, także ja na Twoim miejscu Waldku uzbroił bym się jednak w cierpliwość, bo jak kolega wyżej pisał, jak Ci się pellety rozkręcą to możesz zatęsknić za odrobiną no3 w baniaku ;)


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neopl nie zaśmiecaj! -pomyliłeś tematy tu nie opisujemy swoich baniaczków tylko piszemy na temat główny:

Biopellets NP Reducing + Bakterie Aquaforest

A jak chcesz skomentować prowadzenie mojego zbiornika zapraszam tu:

http://nano-reef.pl/...p/page__st__180

strasznie jesteś niecierpliwy... to może potrwać kilka tygodni a nawet miesięcy

Wiem ile to potrwa ale założyłem temat aby opisać moje doświadczenia z połączeniem Biopellets NP Reducing z Bakteriami Aquaforest

i dlatego opisuje każdą zmianę jaką zaobserwuje.

... a kiedy macie w planach wprowadzenie tej odżywki na rynek? ... bo przyznam że jest to bardzo ciekawa propozycja.

Czy będzie ona też dobrą pożywką dla bakterii nie probiotycznych?

Sorry Waldek że ci zaśmiecam temat ale myślę że każdemu się przyda ta informacja.

PK

Akurat Ty nie zaśmiecasz bo to się właśnie łączy z tematem głównym i sam jestem ciekaw tej nowej formy pelletek w płynie może będzie można w przyszłości zastąpić reaktor pelletek na codzienne dozowanie płynów.

Sewer proponuje abyś założył nowy temat i opisał te nowe cudo które testujesz!

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 15 dniach dawkowania bakterii i pożywki Aquaforest + 500ml biopellets NP Reducing w filtrze

wartości NO3 i PO4 spadły o połowe.

Od 24.08 zacznę dawkować bakterię ProBioS co 3 dni, przestanę wkraplać pożywkę ProF i dołożę

jeszcze 250ml pelletek tak aby mieć 750ml w obiegu.

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz wywala pełen kubek ciemno-brązowej śmierdzącej mazi co 3 dni.

Co 2 dni muszę zmieniać włókninę bo się zapycha i podnosi poziom w komorze odpieniacza.

W sumpie nie widzę pozostałości po ścieraniu się kulek więc nie wiem skąd ten nalot na włókninie?

Czy u Was podczas kręcenia się kulek też jest taki ciemno-brązowy nalot na włókninie?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... włókniny nie posiadam ale osad zbiera się u mnie na dnie sumpa ( trzeba co podmianę odmulać) / co do brązowego , śmierdzącego syfu w kubku to chyba musisz się przyzwyczaić.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie włóknina po 1 dniu jest cała zalepiona (brązowy gęsty nalot), biorę pod prysznic myję, potem do RO i siup do zbiornika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za typ ja do tej pory wyrzucałem włókninę i dawałem nową. Spróbuje starą zregenerować.

Shrimp a gdzie te kulki u Ciebie się kręcą? bo w stopce masz opis " Akwarium stoi puste"?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za typ ja do tej pory wyrzucałem włókninę i dawałem nową. Spróbuje starą zregenerować.

Waldek i dobrze robiłeś nadal wyrzucaj, mimo wypłukania i tak fosforany zostają, A tak w ogóle ile taka paczka włókniny kosztuje, tylko stosuj białą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprawozdanie z stosowania pelletek z bakteriami AF:

Dziś jest 24 dzień jak uruchomiłem pelletki cały czas kręci się 500ml peletek w filtrze.

Wartości PO4 i NO3 spadają: na dzień dzisiejszy mam takie

PARAMETRY WODY w moim akwarium:

- Ciężar właściwy zasolenie 1.024

- Temperatura 25.6°C

- pH 7,9

- Alkaliczność (KH) 7,7 dKH

- Amoniak (NH4) niewykrywalny

- Azotyn (NO2) niewykrywalny

- Azotan (NO3) 15 ppm

- Fosforany (PO4) 0,15 ppm

- Wapń 490 ppm

- Magnez 1470 ppm

Odpieniacz produkuje dużo piany, jest to piana sucha ale kolor nie jest całkiem czarny tylko ciemnobrązowy.

Co 3 dni mam pełen kubek piany.

-Tylko zaraz po podmianie wody, przez około 1 dzień mniej pieni, może to jest spowodowane

zatrzymaniem pracy filtra z peletkami na czas podmiany bo mam napędzanie filtra pompą obiegową.

Nadal codziennie dawkuje bakterie AF ProBioS w ilości 6 kropel.

Woda utrzymuje się przez cały czas bardzo klarowna,

- tylko po podmianie wody na jakieś 15 minut lekko mętnieje.

Korale w akwarium mają się bardzo dobrze - pompują się bardzo ładnie.

posiadam dużo korali miękkich trochę LPS-ów i 2 SPS-y

W przyszłości pozostaną tylko LPS-y i SPS-y

Proszę Was o informację jak dalej prowadzić tą metodę tzn kiedy mam odstawić bakterie?

czy i kiedy dosypać pelletek?

wszystkie sugestie mile widziane!

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinienes przestawać podawać bakterii AF, dzieki ciągłemu odświeżaniu populacji bakterii unikasz powstania monokultury. Jeżeli NO3 i PO4 nadal maleją to znaczy że wszystko idzie w dobrym kierunku i nie ma potrzeby dodawać peletek, pomartwisz się o ich ilość jeżeli te parametry będą rosły.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza ilością samych pelletek ważna jest wielkość odcieku - co do ilości to sam zobaczysz czy ich ubywa - jeśli tak to dosyp do ilości wyjściowej i tyle - nie ma zasady czy dosyp ma być po miesiącu czy po 6 - to kwestia ich ścierania się i to jest czynnik decydujacy


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shrimp a gdzie te kulki u Ciebie się kręcą? bo w stopce masz opis " Akwarium stoi puste"?

Wybacz, że tak późno odpowiadam, ale nie zauważyłem, że było pytanie do mnie ;) Leń ze mnie, nie zaktualizowałem opisu. Jak zakładam watę na grzebień to po 3-4h robi się brązowa, a po całym dniu muszę wypłukać, ponieważ woda zamiast przez watę przelewa się nad. Kulek nie posiadam, a wata się zapycha szybciej niż u Ciebie, więc kulki raczej mało wpływają na to jak prędko robi się brudna.

Edytowane przez Shrimp (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 32 dniach pracy biopelletek mogę stwierdzić że mariaż pelletki i bakterie AF działa!

Codziennie dawkuje 6 kropli bakterii AF ProBioS i co 3 dni leje 6 kropli pożywki ProF

W obiegu mam na razie 500ml Biopelletek i mam zamiar dołożyć jeszcze 250ml ale jestem ostrożny,

nie chcę aby parametry wody gwałtownie spadły. Pellety zostały już zamówione

i czekam na dostawę. będę po 50ml dodawał co tydzień.

Parametry wody są coraz ładniejsze wyniki z dnia dzisiejszego:

NO3- 12

PO4- 0,01 ppm P

Kh- 7,3

Ca- 480

Mg- 1480

NO2- niewykrywalne

NH4- niewykrywalne

Ph- 7,9

zasol- 1.024

ostatni tydzień to spadek PO4 do 0,01 i NO3 do 12

Jest dobrze!!! -sam się dziwie że te pelletki działają również na PO4

myślałem że tylko All in one Biopellets działa na NO3 i PO4 jednocześnie a tu takie miłe zaskoczenie!

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest 43 dzień jak pelletki kręcą się w moim akwarium mam ich 700ml

Parametry wody wychodzą na prostą:

NO3- 10

PO4- 0,01 ppm P

Kh- 6,1

Ca- 420

Mg- 1190

NO2- niewykrywalne

NH4- niewykrywalne

Ph- 8,0

zasol- 1.026

Walczę z obniżeniem zasolenia w zbiorniku!!!

- po zakupie refraktometru okazało się że mój salimetr był zły i wskazywał źle

- pokazywał 1.025 a było 1,030 czyli o 0,005 zawyżał odczyt

Dawkuje same bakterie 3 razy w tygodniu i zmniejszyłem dawkę do 3 kropli ProBioS

Ogólnie mogę powiedzieć że AF + Biopellets to skuteczna metoda na zmniejszenie NO3 i PO4.

Zmieniłem odpieniacz na większy aby parametry nie poszybowały do góry jak zlikwiduje pelletki.

Mam teraz Grotecha HEA 200 z 2 pompami:

obiegowa: Aquael 1500 l/h oraz

igiełkowa: Jebao DCT 4000 l/h

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz likwidowac pellety?

PS. Podbil bym KH


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam zrobić podmianę wody. Sprawdzę po podmianie KH i jak się nie zmieni to oczywiście podbije.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... powtórzę po Gregorq - czyżby koniec z pelletami? Co planujesz ?... powrót do produktów AF?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pellety się kręcą ale czy mają być cały czas ?

Myślałem że to tylko sposób na uzyskanie parametrów wody,

ustabilizowanie zbiornika i po zakończeniu dojrzewania czyli po około roku

wszystko powinno samo się kręcić bez pelletek.

Jak będzie gorzej wtedy zawsze można je odpalić ponownie!

A co Wy myślicie? Lepiej pozostawić je na zawsze w baniaku?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej jest to na stale jest to metoda prowadzenia zbiornika taka jak dsb,refugium , zeowit , vsv czy AF no chyba ze sie mylę to niech mnie ktoś poprawi


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@waldek, na zawsze nie, bo regularnie (co ok pół roku) je trzeba uzupełniać - zużywają się. Obiema rekami podpisuje się pod tym co koledzy wyżej. Zdecyduj się na metodę która chcesz prowadzić zbiornik i się jej trzymaj. Ja zdecydowałem się na biopelletki bo wydają się dla mnie najmniej upierdliwe...

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@waldek, na zawsze nie, bo regularnie (co ok pół roku) je trzeba uzupełniać - zużywają się. Obiema rekami podpisuje się pod tym co koledzy wyżej. Zdecyduj się na metodę która chcesz prowadzić zbiornik i się jej trzymaj. Ja zdecydowałem się na biopelletki bo wydają się dla mnie najmniej upierdliwe...

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

No przecież się już zdecydowałem na biopelletki!

Wiem że trzeba dosypywać bo się ścierają.

Już po 45 dniu musiałem dosypać.

Ja mam kreskę namalowaną na filtrze z poziomem 750ml pelletek i jak robię podmianę wody co 2 tygodnie sprawdzam ich poziom.

Nie wiedziałem tylko że ta metoda powinna być na stałe, myślałem że do momentu pełnej dojrzałości zbiornika.

Ale jak piszecie że trzeba pelletki pozostawić na stałe to je zostawie oczywiście.

Moje parametry wody z 20.09.2015r.:

- Ciężar właściwy zasolenie 1.026 S.G

- Temperatura 25,5°C

- pH 8.0

- Alkaliczność (KH) 6,1 dKH

- Amoniak (NH4) niewykrywalny

- Azotyn (NO2) niewykrywalny

- Azotan (NO3) 10 ppm

- Fosforany (PO4) 0.01 ppm

- Wapń 420 ppm

- Magnez 1190 ppm

wyniki są z przed podmiany.

KH oraz magnez mam za niskie!

Dziś trochę podbiłem KH do 6,8

Wynik NO3 jest super cały czas spada teraz mam 10 a PO4 ustabilizowało się na poziomie docelowym 0,01 ppm P


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Biodegradowalne polimery są rozkładane przez bakterie. Ich zużycie nie wynika wiec z tego ze się ścierają. Teoretycznie im mocniej będzie obciążony system filtracyjny tym większe będzie zużycie polimerów.

Stężenie PO4 nie ustabilizowało się tylko twój przyrząd pomiarowy ma zbyt małą dokładność i nie zauważasz zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sumpie po zastosowaniu pelletek zbiera się szary brud na dnie który odsysam przy podmianach.

Myślałem że to pozostałości po ścieraniu się biopelletek tym bardziej że słyszę jak ocierają się o siebie i o ścianki filtra pelletki.

A przyrząd pomiarowy do PO4 to test Saliferta który wskazywał z każdym pomiarem stopniowy spadek PO4

aż do momentu 0.01 i teraz się zatrzymał na tej wartości

Co do dawkowania bakterii AF ProBioS to zauważyłem że po dodaniu 3x w tygodniu 6 kropel na jakieś 2 godziny minimalnie mętnieje mi woda w zbiorniku. Po 3-4 godzinach jest tak przejrzysta jak by ryby pływały w powietrzu.

Czy to oznacza że mam zmniejszyć ilość kropel? Czy może zrobić dłuższe przerwy bez bakterii?

KH podbiłem do 7 w ciągu ostatnich 2 dni i zamierzam na tym poziomie pozostać.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.