Skocz do zawartości
bartekp

Problemy z wahaniami KH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stworzyłem ten wątek, ponieważ od jakiegoś czasu w moim akwarium KH utrzymuje sie na poziomie 6,4. Dawkę zwiększyłem juz kilkukrotnie jednak poziom KH nawet nie drgnie. Zauważyłem rowniez, ze szczególnie na filtrze z paletami i trochę na pozostałym sprzęcie w sampie wychodzi biały kruchy osad. Czy to może mieć jakiś wspólny mianownik? Czy ten osad może byc osadem z KH? Dodam, ze akwarium prowadzę metodą balingu. Liczę na pomoc bardziej doświadczonych kolegów. post-23466-1439389479,55_thumb.jpg

I na skale tez trochę to widać post-23466-1439389518,99_thumb.jpg

To zdjecie może nie jest najlepsze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź roztworem testowym poprawność testu a najlepiej kup drugi test


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, ze parametry z dnia na dzien tak sie zmieniają, ze juz nie daje rady. Nie wiem co mam robic wszystko zachodzi takim kruchym, białym osadem. Szukam w necie, ale nic na temat.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź testy na 100 procent czy są ok i zasolenie, dwa sprawdź czy roztwory które masz zrobione do ballinga czy są dobrze rozpuszczone w kanistrach. Być może masz osad i ten osad idzie do akwarium. KH robisz 0,5kg na 5litrów wody, więcej się nie rozpuści.KH bardzo słabo się rozpuszcza w baniaku i dlatego stosuje się mocne mieszanie a nawet podgrzewanie wody by lepiej szło.

Taki osad przypomina mi jak wrzuciłem piasek do akwarium,

Jak masz normalnego ballinga, normalnej firmy i dobrze roztwory zrobione i pomieszane to takie cuda nie mają prawa być, a dwa parametry muszą iść w górę

a te na skałach to nie pisaek? może babka robi tobie burze pisakowe albo wrzuciłeś co piasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie piszesz o akwarium? co to znaczy że parametry się codziennie zmieniają? jak tego ballinga lejesz? ile? wytrąca ci się wapń więc żadnym zaskoczeniem jest niskie kh, wszystko ci się rozjechało, interweniujesz dosypując kolejne proszki i tylko pogłębiasz problem


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie jaki jest odstęp czasowy pomiędzy podawaniem do akwarium Ca i kH. Jeśli zbyt krótki to może następować strącanie i powstaje wówczas węglan wapnia - właśnie taki biały osad. Efekt lejemy coraz więcej a parametry ani drgną.

Zgodnie z zasadami ballinga dajemy 168gr proszku do kH na 2L wody więc na 5L wychodzi 420gr a nie 500.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kh i ph polecam marine bufera od saechem'a u mnie rozwiazalo to problem definitywnie. Tez lecialem na balingu takze marine bufera lalem okolo 1 w nocy aby zachowac jak najwiekszy odstep pomiwdzy dozowaniami balinga


eb57849b78df468d7bacbce28b19e387u1595a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.